Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mantra Of The Cosmos wydają swój pierwszy singiel „Gorilla Guerilla”

Mantra Of The Cosmos wydają swój pierwszy singiel „Gorilla Guerilla”

Nowy brytyjski zespół Mantra Of The Cosmos, złożony z najbardziej wpływowych zespołów ostatnich 30 lat, wydał singiel.

Ich debiutancki singiel z Shawnem Ryderem (Happy Mondays, Black Grape), Zakiem Starkeyem (The Who, Oasis), Andym Bellem (Oasis, Ride) i Bezem (Happy Mondays, Black Grape) nosił tytuł „Gorilla Guerilla”. psychodeliczny groove od grupy odmieńców, dziwaków i innowatorów”, napisany przez Starkey.

Do utworu dołączony jest kolorowy i zabawny teledysk wyreżyserowany przez Ole Rydera, syna Rydera. Piosenka zadebiutowała w Mantra Of The Cosmos podczas kameralnego występu w słynnym londyńskim klubie The Box.

Starkey wpadł na pomysł zespołu, w skład którego wchodzili Ryder na wokalu, Bell na gitarze oraz Bez i Starkey na perkusji. Mówiąc o nowym projekcie, Bell powiedział: „To wielka przyjemność być częścią Mantra of the Cosmos. Cztery podobnie myślące dusze wystrzeliwują do tej samej muzyki”.

Ryder powiedział wcześniej, że chociaż wpływy poszczególnych projektów członków są nadal widoczne, muzyka supergrupy w niczym nie przypomina tego, co muzycy wydali wcześniej. Dodał: „To nie brzmi jak poniedziałki, Black Grape, Oasis czy The Who, to właśnie wszyscy razem robimy”, wskazując, że album to dzieło.

W komunikacie prasowym zespół został opisany jako „elektroniczny zespół Hawkwind XXI wieku, który zostanie wystawiony na próbę podczas epickich występów na żywo”. Akcja Mantra of The Cosmos rozgrywa się na znacznie większej scenie, ponieważ The Glade gra na festiwalu Glastonbury w niedzielę 25 czerwca o 20:20.

Z innych wiadomości, Happy Mondays ma wystąpić na serii wydarzeń na żywo odbywających się w całej Wielkiej Brytanii. Obejmuje to miejsce na Rock N Roll Circus 2023 w Sheffield, na którym wystąpią także Noel Gallagher, The Cribs i nie tylko. Show zaplanowano na 1 września i odbędzie się w Don Valley Bowl.

READ  Universal zmienia ubiór pracowników, aby był bardziej wszechstronny