Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Mały chłopiec z Putaroro”

Sir Wayne Smith twierdzi, że mimo wielu wyróżnień za rok nadal uważa się za „małego dzieciaka z Putaruru”.

Sir Wayne dotarł do półfinału w Nagroda Nowozelandczyka Roku W zeszłym roku poprowadził drużynę Black Ferns do zdobycia tytułu mistrza świata w rugby u siebie. Wynik ten przyniósł także Sir Wayne’owi nagrodę Światowego Trenera Roku w Rugby.

Koronowany trener przyznaje, że jest pod wrażeniem swojej kariery.

„Nadal jestem w szoku po całej tej sprawie” – powiedział Breakfast This Morning lecąc z Japonii, gdzie pomagał staremu koledze z drużyny Dave’owi Raineyowi w drużynie Kobe Steelers. „Sprawy potoczyły się bardzo szybko.

„Zdobyłem kilka pochwał, ale naprawdę nadal uważam się za małego dzieciaka z Putaroro”.

Sir Wayne zapewnia również pomoc All Blacks jako trener wydajności.

„To nowa rola, więc nie jestem do końca pewien [what it looks like] – Osobiście – przyznał. „Ale zasadniczo pracuję trochę ze Scottem Robertsonem w drużynie All Blacks i Allanem Buntingiem w drużynie Black Ferns… Różne opinie, różne poglądy na pewne sprawy, podsuwanie nowych pomysłów do wypróbowania i znajdowanie czasami różnych rozwiązań starych problemy.

Sir Wayne przewidział, że gra się zmieni.

„Myślę, że w ciągu najbliższych kilku lat wystąpią ogromne różnice w grze, którą widzimy dzisiaj” – powiedział. „Zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa, jak i przyjemności”.

Poza rugby Sir Wayne jest dożywotnim członkiem Fundacji Edukacji Poradnictwa, która wspiera Nowozelandczyków niepełnosprawnych fizycznie.

„Mamy chłopców bliźniaków, a jeden z nich, Josh, cierpi na porażenie mózgowe” – wyjaśnił.

„Dzięki rodzajowi jego wykształcenia i pracy różnych ludzi zaangażowaliśmy się w edukację orientacyjną, która, moim zdaniem, jest prawdopodobnie wiodąca na świecie pod względem pracy z osobami niepełnosprawnymi fizycznie”.

Inni półfinaliści nagrody to prezydent piłki nożnej Sarai Bariman, społecznik Dave Letele, Lee Timotimu, Blair Ruairi, Anaru Jamison, profesor Linda Tuhiwai-Smith, dziennikarka Rachel Smalley, Hehaito Barrett, Jim Salinger i Kerry Nathan.

READ  Europejski sąd orzeka, że ​​polska reforma sądownictwa jest nielegalna, zaostrza kryzys

Ubiegłorocznym zwycięzcą został profesor Rangi Matamua.