Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obrońca Noeline Taurua rzucił trio Silver Ferns, aby podnieść się po nieudanych testach sprawnościowych

Obrońca Noeline Taurua rzucił trio Silver Ferns, aby podnieść się po nieudanych testach sprawnościowych

Dame Nolene Toroa nie przeprosiła za poziom sprawności fizycznej drużyny narodowej Silver Ferns po tym, jak trzech zawodników nie spełniło kryteriów udziału w styczniowym Pucharze Narodów Afryki.

Strzelec z pierwszej linii Maya Wilson, napastnik Tiana Mitwarau i skrzydłowy Peta Toiva nie byli brani pod uwagę w przypadku czterozespołowej serii w Anglii, która obejmuje także Australię, Anglię i Ugandę.

Wszyscy trzej gracze nie uzyskali wymaganego wyniku testu kondycji jo-jo wymaganego przez Fernsa, który obowiązywał przez cały trening Toroi.

Obawy Wilsona o kondycję były zaskakujące, biorąc pod uwagę, że w tym miesiącu zaczęła trenować boks poza sezonem – trenując w Auckland u boku mistrzyni świata kobiet w wadze super koguciej Mii Mutu oraz nowozelandzkich zawodników Jerome’a Pamploniego i Andrieja Michajłowicza.

Do innych najważniejszych wydarzeń w 11-osobowym składzie należy powołanie obrończyni Michaeli Sokolic-Beatson, która ma zagrać dla Ferns po raz pierwszy od października 2018 roku. Sokolic-Beatson w ciągu dziewięciu miesięcy doznała zerwania ścięgna Achillesa z powodu na dwie różne nogi – odsuwając ją na bok. Przez dwa kolejne sezony w latach 2020 i 2021.

Nieoficjalny bramkarz Amorangi Malisala, który w tym sezonie robił ogromne wrażenie dla Gwiazd w ANZ Premier League, ma zadebiutować w barwach Ferns. Malisala wyróżniała się także swoją grą podczas listopadowych zawodów Fast5 Netball World Series, gdzie regularnie strzelała gole z dystansu, oraz podczas trzydniowego obozu drużyny Ferns w Auckland.

Amorangi Malesala, który został sfotografowany w Fast5 Ferns w listopadzie, przygotowuje się do swojego debiutu w Silver Ferns w styczniu.

Johna Davidsona/Photosport

Amorangi Malesala, który został sfotografowany w Fast5 Ferns w listopadzie, przygotowuje się do swojego debiutu w Silver Ferns w styczniu.

Adwokatka-weteranka Jane Watson jest niedostępna na wcześniej zatwierdzonym urlopie, ponieważ w przyszłym roku przeprowadza się do Wellington, aby kontynuować studia te reo w Otaki. Będzie nadal grać dla Tactix w ANZ Premiership.

Kapitan drużyny Silver Ferns, Ameliaranne Ekenasio, również poprosiła o przerwę w rozgrywkach, aby zebrać siły na sezon 2024 po dużym obciążeniu pracą w siatkówce w tym roku.

READ  W finale Marlborough Sub-Union Rugby zmierzą się z Witohe Central

„Przestrzegamy tych standardów, ponieważ w naszej grze występuje element kontuzji i ryzyko, a wszystko to ma na celu dobro jednostki” – powiedział Toroa.

Toroa powiedział, że Wilson był o krok od spełnienia wymagań sprawnościowych i podobnie jak Mituarao i Tuiva nie został wybrany do selekcji.

Goal Attack Tiana Mitwaro nie znalazła się w składzie na Puchar Narodów Afryki w styczniu ze względu na niespełnienie standardów sprawnościowych.

Ashley Flotman/Getty Images

Goal Attack Tiana Mitwaro nie znalazła się w składzie na Puchar Narodów Afryki w styczniu ze względu na niespełnienie standardów sprawnościowych.

Wiele srebrnych paproci podniosło się po upuszczeniu z powodu niespełnienia standardów kondycjonowania. Obrończyni Kelly Jury znalazła się wśród pięciu zawodniczek odesłanych do domu z obozu w Wellington w styczniu 2021 r. i powróciła do najlepszej formy w swojej karierze, stając się zawodniczką, którą trzeba grać.

Toroa miał nadzieję, że trio wyciągnie wnioski z niepowodzenia i że to tylko zmotywuje ich do zwycięstwa w Premiership ANZ w 2024 roku.

„Właściwie jestem zwolennikiem całej trójki. Uwielbiam sposób, w jaki grają. Uwielbiam to, co robią, gdy noszą czarną sukienkę, a cała trójka wnosi różnicę.

„Wszyscy idziemy do przodu. Co możemy zrobić, aby mieć pewność, że następnym razem tak się nie stanie i że będą mogli zagrać w grę, o której wiemy, że potrafią. Nastawiam się pozytywnie i chcę, żeby wrócili i z dala od drużyny Silver Ferns i ja chcemy, żeby grali w siatkówkę.

Zespół Silver Ferns będzie potrzebował Amelii Walmsley, aby stanęła na linii ognia podczas Pucharu Narodów Afryki bez kilku swoich najlepszych strzelców.

Kelly Divina/Getty Images

Zespół Silver Ferns będzie potrzebował Amelii Walmsley, aby stanęła na linii ognia podczas Pucharu Narodów Afryki bez kilku swoich najlepszych strzelców.

Niedostępność Ekenasio i brak Wilsona i Metuarau pozostawiają lekkie wątpliwości pod koniec zdjęć do serialu. Pod nieobecność Ekenasio zespół poprowadzi obrońca Phoenix Karaka.

Toroa wybrała tylko trzech strzelców – Grace Nweke, Amelię Walmsley i Malisalę. Bramkarz Walmsley spędził trochę czasu jako napastnik w fazie prób i będzie musiał zagrać tam kilka minut podczas Pucharu Narodów.

READ  Wideo gola Lewandowskiego z kopnięcia rowerem: Gwiazda Bayernu zdobywa punkty na śniegu

Chociaż wymieniono tylko trzech miotaczy, Toroa był zadowolony z dostępnych opcji. Standardy fitness istniały nie bez powodu i nigdy się nie wahały.

„Jedną z rzeczy, o których naprawdę pamiętam, jest to, aby nie oddawać miejsc w zespole w tym celu.

„Nie chcę tego robić. Chodzi o zachowanie many, a także o zachowanie innych Srebrnych Paproci, które również zniknęły. To nie jest walka o jakiś szacunek.”

Strzelec Georgia Heffernan, obrończyni Kate Burley i pomocnik Tayla Earl będą podróżować jako partnerzy treningowi, ale nie zostaną powołani do składu na mecz, chyba że wystąpi kontuzja lub choroba.

Powrót Sokolića-Betsona napawa optymizmem po nieudanym meczu z poważnymi kontuzjami nóg.

Przez ostatnie dwa sezony była wolna od kontuzji, a najlepszą formę odzyskała w drużynie zdobywcy tytułu Mystics.

Obrońca drużyny Mystics, Michaela Sokolic-Bitson, po raz pierwszy od ponad pięciu lat wystąpi w barwach Ferns podczas Pucharu Narodów w styczniu.

Marka Shannona/Photosport

Obrońca drużyny Mystics, Michaela Sokolic-Bitson, po raz pierwszy od ponad pięciu lat wystąpi w barwach Ferns podczas Pucharu Narodów w styczniu.

11-test Sokolic-Betson podczas prób przełączał się między obroną skrzydłową a obroną bramki i prawdopodobnie zagra na obu pozycjach w Anglii.

„To dobra historia z Michaelą. W tym czasie przeszła dwie operacje rekonstrukcyjne ścięgna Achillesa i udało jej się pokonać inne kontuzje.

„Zdecydowanie opowieść o wytrwałości, sile, zaangażowaniu i zamiarze lub chęci ponownego założenia czarnej sukienki. To naprawdę inspirujące”.

Puchar Narodów odbędzie się w ciągu dwóch weekendów, a pierwsze mecze odbędą się na Wembley Arena w Londynie w dniach 21–22 stycznia, a następnie przeniosą się do First Direct Arena w Leeds w dniach 28–29 stycznia.

Srebrne Paprocie – Puchar Narodów w Netballu

strzelcy: Amorangi Malisala, Grace Nweke, Amelia Walmsley

Pomocnik: Maddy Gordon, Kate Heffernan, Mila Ruello Buchanan, Whitney Souness

Obrońcy: Karen Berger, Kelly Jury, Phoenix Karaka (kapitan), Michaela Sokolić-Bateson

Partnerzy szkoleniowi: Kate Burley, Tayla Earle i Georgia Heffernan