Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Maharani Huma Drama Review i Bihar Hongama Politics

„Maharani” opowiada historię, która może wydawać się dziwna w wielu częściach świata (notatka jest bardzo istotna, ponieważ serial, który został zestrzelony na OTT, walczy o międzynarodowe gałki oczne). W Indiach niepiśmienna żona wpycha lekkomyślnego premiera na polityczną siedzibę Bihar, dzięki czemu realizm staje się kawałkiem życia.

Dla twórcy Subhasha Kapoora czerpanie z wiecznie gotującego się kotła, który jest polityką Bihara, może wydawać się automatyczną funkcją, jeśli chodzi o ustawienie natychmiastowego dramatu. Odwrotna strona staje się widoczna wystarczająco szybko, gdy serial się zaczyna. Dziesięć epizodów może wydawać się niewystarczające, aby podsumować bardzo złożoną społeczno-polityczną politykę Bihar, gdzie oszustwa, oszustwa, przestępczość i przestępczość kwitną w każdym zakątku systemu, w połączeniu z faktem, że równania państwowe i klasowe utworzyły labirynt, który jest prawie niemożliwy Odszyfrować.

Przeczytaj także | Nadchodzące premiery serwisu Netflix, czerwiec 2021 r .: Te seriale i filmy powinny znaleźć się na Twojej liście rzeczy do zrobienia

Kapoor i reżyser serialu Karan Sharma tylko zeskrobali powierzchnię labiryntu, wprowadzając powierzchowne postacie i sytuacje fabularne.

Narracja powtarza wiele rzeczy, które w nagłówkach opisywały współczesnego Bihar. W korytarzach władzy w Patnie odbywa się handel końmi i masowy strajk Naksalitów w celu pomszczenia zabójstw dokonanych przez klasę wyższą. Oszustwo na kwotę 958 crore rupii zostało rozpowszechnione z udziałem znaczącego ministerstwa. Kruche i ciągle zmieniające się więzi między politykiem, przestępcami i policjantami, podyktowane siłą finansową, pojawiają się raz po raz. Kilka prawdziwych incydentów – w szczególności masakra w Laxmanpur Bati w 1997 roku, w której kilku członków Kast Zaplanowanych zostało zabitych przez wyższą klasę Ranveer Sina (tutaj jako Vir Sina) – wydaje się znaleźć echo w scenariuszu.

READ  Piosenkarka Avril Lavigne debiutuje w TikTok z profesjonalnym skaterem Tonym Hawkiem, wiadomościami rozrywkowymi i najważniejszymi historiami

U podstaw historii, której akcja toczy się w latach 90., jest Huma Qureshi jako Rani Bharti, posłuszna żona premiera Bihar Bhima Bharti (Sohum Shah). Dorastała jako bestia z niższej klasy w społeczeństwie i ku irytacji Rani tak bardzo, że prawie nie jest w domu z rodziną. Narracja oferuje ujęcia, które są zbyt długie, aby udowodnić ten obraz szczęśliwego rodzinnego portretu Bheemy i Rani, chociaż wkrótce nastąpi poważny rozwój.

Bheema zostaje postrzelony i przeżył atak, ale przez kilka miesięcy stał się stabilny. W dramatycznym szoku dla politycznej maszynerii państwa dosłownie wyciągnął Rani z kuchni i rzucił ją na zadania z szafki na klucze, zanim jeszcze zdążyła się dowiedzieć, co się dzieje.

Pisma Subhasha Kapoora są nieobliczalne, rzucając narrację na obowiązkowego rywala politycznego z wyższej klasy (Amit Siyal) w partii, a także oportunistę Sitter Babysitter (Vineet Kumar). Biorąc pod uwagę napięcie związane z mało prawdopodobnym zadaniem, jakim jest kierowanie państwem, Rani próbuje opowiedzieć o swojej absurdalnie szalonej sytuacji z odrobiną humoru. W jednej z takich sekwencji, w której Rani psuje ceremonię zaprzysiężenia, efekt jest letni. Inna scena, w której pierwszego dnia została dosłownie zabrana do biura CM przez grupę strażników, wygląda jak klaun.

Transformacja Rani – z naiwnej postaci w kobietę, która zaczyna wykorzystywać swoje instynkty, aby wszędzie rozumieć rzeczywistość – przypomina gry zwodnicze i intrygi, które stają się cięższe wraz z końcem serii. Szok rzeczywistości, z którym musi się zmagać, aby dopasować się do tego nowego kociego świata, zbiera swoje żniwo, a Rani zdaje sobie sprawę, że nigdy nie będzie szczęśliwą duszą, jaką była wcześniej.

Huma Qureshi dobrze sobie radzi, przywracając Rani brak wyrafinowania, ale jej przemiana w doskonałość niemal natychmiast (kiedy minister kpi z jej bycia premierem jest tylko „technicznie”) odległa. Sohum Shah, Amit Sial i Vineet Kumar wywiązują się ze swoich rachunków, dodając niuanse do swoich zdjęć. Pramod Pathak i Kanye Kosrotti zostali obsadzeni jako asystenci odpowiednio Bheemy i Rani. Większość obsady z przyjemnością ogląda.

READ  FNE na Gdynia Polish FF 2021: Mosquito State

Ogólnie rzecz biorąc, Maharani powtarza stare powiedzenie z filmu, że polityka, klasa, kasta, przestępczość, brudne pieniądze i ostateczna władza są czynnikami, które zawsze składają się na potężną mieszankę narracji. Tylko, że musi być odpowiednio podane.

Przeczytaj także | Hina Khan ujawnia, że ​​Priyanka Chopra wysłała szczerą wiadomość po śmierci ojca: “ Rozumie, co to znaczy stracić ojca ”

Obserwuj tę przestrzeń, aby uzyskać więcej aktualizacji.