Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Książę Harry dowiedział się o śmierci księcia Filipa „od policji”

Według raportu policja odwiedziła dom księcia Harry’ego w Kalifornii w środku nocy, aby poinformować go o śmierci księcia Filipa.

Funkcjonariusz z biura szeryfa Santa Barbara został wezwany do domu Harry’ego i Meghan Markle o 3 nad ranem, aby przekazać wiadomość, mimo że zawiodły wszystkie środki komunikacji z nim.

Powiedział rzecznik sił Telegraf Wysłano funkcjonariusza, który ma poinformować Harry’ego o śmierci jego dziadka, zanim stanie się on znany opinii publicznej.

Książę Filip zmarł w wieku 99 lat w zamku Windsor 9 kwietnia. W oświadczeniu ogłaszającym jego śmierć Pałac Buckingham powiedział: „Z wielkim żalem Jej Królewska Mość ogłosiła śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości księcia Filipa, księcia Edynburga.

Jego Wysokość zmarła spokojnie dziś rano w zamku Windsor. Więcej ogłoszeń zostanie opublikowanych w odpowiednim czasie. Rodzina królewska wraz z ludźmi na całym świecie opłakuje jego stratę ”.

Dla mnie TelegrafPałac Buckingham zaalarmował ambasadę USA w Londynie, która następnie zwróciła się do biura szeryfa o zapewnienie, że wiadomość dotrze do księcia Sussex tak szybko, jak to możliwe.

Rzecznik powiedział: „Poszliśmy do domu o dziewiątej rano na prośbę Pałacu Buckingham”.

Dodali: „W notatce kontaktowej jest napisane, że był to wezwanie do służby z ambasady USA w Londynie”.

Harry wrócił do Wielkiej Brytanii pod koniec tego samego miesiąca, aby wziąć udział w pogrzebie księcia Filipa, który odbył się w kaplicy św. Jerzego 17 kwietnia.

To była jego pierwsza wizyta, odkąd on i Meghan opuścili Wielką Brytanię w marcu 2020 roku, po ustąpieniu ze stanowiska wybitnych członków rodziny królewskiej.

W swoim nowym serialu dokumentalnym Nie widzę tegoChcąc przełamać stygmaty związane ze zdrowiem psychicznym, Harry ujawnił, że powrót do Wielkiej Brytanii jest dla niego „motywacją”, ponieważ przypomina mu księżną Diianę, jego zmarłą matkę.

READ  Harrison Ford gratuluje emerytowanemu londyńskiemu strażakowi niespodziewanej wizyty | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

“ Przez większość mojego życia zawsze czułem się trochę niespokojny, niespokojny, spięty i spięty, kiedy wróciłem do Wielkiej Brytanii, kiedy wróciłem do Londynu.

– Niestety, dla mnie Londyn jest wyzwalaczem. Z powodu tego, co stało się z moją matką, z powodu tego, co żyłem i co widziałem.