Maddie Gordon schodziła z boiska, gdy Central Palace pokonało Southern Steel 62-38

Maddy Gordon opuściła boisko z dolegliwością prawej łydki, ale uważa się, że był to tylko skurcz mięśni.

W TSB Arena, Wellington: Puls 62 (Amelia Walmsley 52/58, Tiana Mitwaru 10/13) stal 38 (Zabawka ratunkowa 11/13, Georgia Heffernan 18/23, Jess Alan 9/10). 1Q: 14-9; HT: 27-17; 3Q:45-28

Nadchodzi centralny puls.

Wydawało się, że mistrzowie ANZ Premier League w końcu odnaleźli swój styl, ponieważ zanotowali trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując bez zwycięstwa South Steel 60-38 na stadionie TSB w Wellington w poniedziałek wieczorem. Ale zwycięstwo sprowadziło się do kontuzji, ponieważ gwiazda hitu Maddy Gordon została powstrzymana pod koniec czwartej kwarty.

Na szczęście dla Pulse Gordon potwierdził po meczu, że to tylko skurcz, po dwóch znakomitych grach Silver Fern w ciągu trzech dni.

„Ciało bardzo boli” – powiedział Gordon w rozmowie ze Sky Sport Netball Zone. „Myślę, że wszyscy są obolałi, miałem mały skurcz w ostatniej kwarcie, ale czuję się dobrze”.

Po zdenerwowanym zwycięstwie nad czołowymi Northern Mystics w piątek wieczorem, Pulse wskoczył na drugie miejsce w drabince po fizycznym – jeśli nie wyczerpującym – meczu z przygnębionym Steelem.

Po piątym zwycięstwie w sezonie Pulse dołączają teraz do Tactix z 18 punktami w rozgrywkach, zaledwie dwa za Mystics, ale z poniedziałkową przewagą 24 bramek Pulse awansowali na drugie miejsce dzięki różnicy bramek.

Sprawy wyglądały niepewnie dla Steel na początku, ponieważ Southerners przegrywali aż ośmioma bramkami w połowie pierwszej kwarty, zanim zmniejszyli margines do pięciu bramek w przerwie.

READ  Mecz All Whites z Uzbekistanem odwołany po pozytywnych testach Covid-19
Atak na bramkę Tiana Mitwaru świętowała swój setny występ w Premiership w wielkiej wygranej Pulse.

Joe Allison/Getty Images

Do przerwy Stal traciła udział w posiadaniu piłki (45% – 55%) i wykorzystywała tylko 48% podań rozgrywającego, gdy przegrywali 27-17 – po stracie kolejnych pięciu bramek w drugiej kwarcie.

Grając w swoim setnym meczu w Premier League, Tiana Mitwaru świętowała niezapomniany wieczór u siebie, zdobywając 10 bramek w 13 próbach i doniosłą wygraną.

Jej partnerka z kółka strzeleckiego, Amelia Walmsley, nie miała kaca, zdobywając 36 bramek z 50 prób w sobotnim zwycięstwie 55-53 nad Mystics, kończąc imponujący pokaz 52 z 58.

Stalowi nie brakowało wysiłku, ale były subtelne, z ciągłymi błędami podsycającymi okrężne impulsy z szansami, które często były wykorzystywane.

Obrona stalowymi skrzydłami Sama Windersa była znakomita w dobrze pokonanej drużynie, ponieważ rzuciła się na wszystko ze swoim zwykłym wigorem.

Stalowy strzelec Savior Toye, który zmagał się z dolegliwościami kostki, trafił osiem z ośmiu w pierwszej kwarcie, ale potem nie był widziany ponownie aż do późnego ostatniego zaklęcia.

Najlepsi na boisku

Trudno nie iść tutaj z Walmsleyem. Ma kilka świetnych serwisów w obwodzie dzięki błyskotliwości Gordona i pracy w obronie Pulse – zwłaszcza Fa’amu Ioane i Kelly Jury – ale jak na młodego strzelca, który próbuje odbić się od kilku wstrząsów, trafiła dwa dni temu jej opanowanie i celność zasługują na najwyższe pochwały, ponieważ skończyła strzelanie na 90%.

Wielka chwila

Gordon został zniesiony z boiska w ostatniej kwarcie. Właściwie miała paskudny upadek na początku trzeciej kwarty, ale nie mogła pokonać drugiego pałkarza. Gordon, który był świetny przez całą noc, zdawał się chwytać obszar łydki jej prawej nogi. Mniej niż idealny, gdy zbliżają się Mistrzostwa Świata, a Pulse błyszczy na szczycie, ale ta diagnoza skurczów będzie mile widzianą wiadomością dla fanów Pulse.

READ  Tickford wydał oświadczenie w sprawie pożaru Waters Mustang
Pulsująca koparka Amelia Walmsley dokonała fantastycznego zwrotu po słabym meczu dwa dni wcześniej.

Hagena Hopkinsa/Getty Images

Ocena dopasowania: 7/10

Co dziwne, jak na mecz, który był tak jednostronny, dzielni Steel sprawili, że mecz był bardzo zabawny, ponieważ zdrapywali wszystko w fizycznej konfrontacji, desperacko pragnąc pierwszego zwycięstwa. Połącz to z kilkoma rzędami na obu końcach pola z Pulse, a były znacznie gorsze sposoby na spędzenie poniedziałkowej nocy.

Wielkie zdjęcie

Przesuwając się na drugie miejsce, Pulse zmierza do sobotniego pojedynku 8. rundy przeciwko Stars z szansą na umocnienie swojej pozycji w pierwszej trójce.

Biedny stary Southern Steel pozostaje przywiązany do dna drabiny, a sprawy nie stają się łatwiejsze, gdy w niedzielę w Dunedin będą gospodarzami wysoko latającego Tactixa.