Lisa Carrington pokonała Amy Fisher w finale biegu K1 500 podczas regat Pucharu Świata

Lisa Carrington wygrywa finał regat Pucharu Świata K1 500 kobiet na Węgrzech.  (zdjęcie pliku)

John Copeland/Photosport

Lisa Carrington wygrywa finał regat Pucharu Świata K1 500 kobiet na Węgrzech. (zdjęcie pliku)

Sześciokrotna mistrzyni olimpijska Dame Lisa Carrington ponownie nieznacznie pokonała koleżankę z Nowej Zelandii Amy Fisher.

Carrington zdobyła złoty medal w finale regat K1 na 500 m kobiet podczas regat Pucharu Świata w Szeged na Węgrzech w sobotnią noc (czasu nowozelandzkiego) z czasem 1 m 54,25 s.

Fisher, który dwa razy w zeszłym miesiącu był drugi za Carringtonem na Mistrzostwach Krajowych nad jeziorem Karapiro, wrócił zaledwie o 0,37 sekundy do drugiego miejsca po tym, jak był najszybszym kwalifikatorem poprzedniego dnia. Brązowy medal zdobyła Dunka Emma Jorgensen z czasem 1:55,91.

Carrington jest obecną mistrzynią świata i olimpijską w tej imprezie i będzie reprezentować Nową Zelandię w swojej klasie na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Niemczech jeszcze w tym roku. Fisher zdobył tytuł mistrza świata K1500 w 2021 roku.

dostarczone

Lisa Carrington kwalifikuje się do mistrzostw świata w kajakarstwie po wygraniu drugiego wyścigu w biegu z Amy Fisher (po raz pierwszy opublikowano 22 kwietnia 2023 r.).

Carrington startowała również w biegu kobiet na dystansie K4 na 500 m, a drużyna Kiwi, w skład której wchodziły Alicia Hoskin, Olivia Brett i Tara Vaughan, zdobyła brązowy medal po zajęciu trzeciego miejsca za chińską i hiszpańską płotkarką, które zdobyły odpowiednio złoto i srebro.

Nowozelandczyk Scott Martlow zdobył również srebrny medal w imprezie KL2 200m Paracanoe w sobotę rano (czasu nowozelandzkiego).