Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Osadick nosi się w PolsceHokej to sport międzynarodowy.

I chociaż najlepsza liga hokejowa na świecie, National Hockey League, rozgrywana jest tutaj w Ameryce Północnej, hokej kwitnie również w innych częściach świata, szczególnie w Europie.

W Europie hokej jest widoczny między innymi w Rosji, Niemczech, Szwajcarii, Skandynawii, Czechach i być może we Włoszech, ale Polska nie jest jednym z tych krajów europejskich, które od razu przychodzą na myśl.

Ale właśnie tam, absolwent hokeisty Steinbach Pistons, Matthew Osadek, zagra w następnym sezonie hokejowym, ponieważ podpisał kontrakt z Opole HK w Polsce 2.

20-letni Osadick, który pochodzi z Grande Pointe i uczęszczał do liceum w Lorette Collegiate, zyskał sławę w Eastman Selects, zanim wybił się w MJHL jako płodny strzelec w Swan Valley Stampeders.

Osadek był członkiem rekordowej drużyny Selects, która w sezonie 2015-16 strzeliła rekord 40-1-3, najlepszy w historii ligi, ale nie był wystarczająco dobry dla Eastman Minor Association w momencie strzelania . Trener Calvin Bojek poza sezonem. Bojek następnie wylądował na nogach jako asystent trenera w Pistons, gdzie pozostaje do dziś.

Zataczając koło, Osadek ponownie dołączył do Bojka w minionym sezonie z Pistons, grając swój ostatni rok w hokeju juniorów.

W Swan Valley zdobył 103 punkty w 99 meczach sezonu zasadniczego w ciągu dwóch sezonów i zajął drugie miejsce w MJHL, strzelając w sezonie 2018-19 z 63 punktami w zaledwie 45 meczach. Poprowadził także Stampeders do finałów MJHL w tym roku, które obejmowały pokonanie Pistons w play-offach po drodze.

Następnie udał się do BCJHL na jeden sezon, zanim dołączył do Pistons w zeszłym sezonie. Utalentowany strzelec, który zeszłej jesieni dobrze rozpoczął grę w Pistons, strzelając sześć bramek i zdobywając 10 punktów w zaledwie ośmiu meczach, zanim gra została zawieszona w tym sezonie.

Z ukraińskim i polskim dziedzictwem szukał możliwości grania w Polsce lub na Ukrainie i osiadł w Polsce.

READ  Erin Rotliffe przegrywa w WTA, ale zbliża się do 50 najlepszych światowych rankingów

Spojrzenie na zeszłoroczny skład pokazuje, że około połowa graczy była Kanadyjczykami, więc powinno to znacznie ułatwić przejście do jego pierwszego roku w profesjonalnym hokeju.

Opole HK gra na trzytysięcznej arenie i rywalizuje w 10-drużynowej lidze ogólnopolskiej.

Osadek, który nigdy nie był w Europie, 31 lipca wyjedzie do Polski, by przygotować się do sezonu rozpoczynającego się we wrześniu.