Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Linus Torvalds wypuszcza Linuksa 6.1 rc8 • The Register

Linus Torvalds ogłosił ósmego kandydata do wydania dla wersji 6.1 jądra Linuksa.

Pingwin cesarski w zeszłym tygodniu Martwić się Prace nad tym wycięciem rdzenia nie zwolniły, więc zasugerował, że może być konieczne rozszerzenie poza jego siedmiu ulubionych kandydatów.

w Tygodniowy stan udziału jądraTorvalds wypuścił rc8 i podziękował twórcom za stabilność.

„Wreszcie zaczynamy się ochładzać”, napisał, „a RC8 jest zauważalnie mniejszy niż poprzednie wersje kandydatów”. „Więc wszystko wydaje się w porządku i chociaż ochłodzenie mogło nastąpić później, niż bym tego chciał, tak się stało. Miejmy nadzieję, że nadchodzący tydzień będzie spokojny (lub cichszy)”.

Torvalds podziękował także twórcom jądra za trzymanie się jego słów na temat okna łączenia Linuksa 6.2.

Następne dwa tygodnie są zarezerwowane na nową wersję jądra, aby zintegrować stabilne dodatki do jądra z gałęzią główną. Torvalds czasami skarży się, że te wkłady często docierają niepomocnie późno.

Biorąc pod uwagę, że Linux 6.1 ma zostać wydany 12 grudnia, a zatem dwutygodniowe okno konsolidacji kończące się 26 grudnia, jasne jest, że okres świąteczny może spowodować nieco bałaganu w Linuksie 6.2.

Dlatego w zeszłym tygodniu Torvalds wezwał programistów do przygotowania kodu, zanim działania związane z wakacjami będą miały roczny wpływ na produktywność.

Wydaje się, że programiści odpowiedzieli na wezwanie, ponieważ Torvalds zauważył w niedzielę, że kod dla wersji 6.2 zaczął napływać.

„Cieszę się również, że mam już zaplanowanych kilka pull requestów, gdy otworzy się okno scalania 6.2, więc niektórzy ludzie są proaktywni i chcą, aby wszystko było naprawdę gotowe na spokojny sezon wakacyjny” – napisał przed dodaniem : „Podpowiedź podpowiedź.”

Czy ta wskazówka jest naprawdę potrzebna? Dotychczasowe osiągnięcia Torvaldsa wskazują, że docenia on prezent w postaci stabilnego, czystego ostrza o każdej porze roku. ®

READ  Nowa aplikacja Microsoft Outlook Lite na Androida pojawi się w tym miesiącu