Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Myśl poza portfelem: 5 nieoczekiwanych miejsc na umieszczenie Apple AirTag

Jasne, możesz założyć Tagi powietrzne Na zwykłych podejrzanych zagubionych – klucze, telefony, portfele. Ale świat możliwości AirTag istnieje poza tym trio. Mamy wiele innych rzeczy, które możesz śledzić za pomocą AirTags, o których wcześniej nie pomyślałeś.

Chociaż generalnie musisz znajdować się w zasięgu Bluetooth, aby znaleźć swój AirTag, możesz skorzystać z usługi Apple Find My, aby go zlokalizować, jeśli jest daleko, ale – i ważne jest, aby pamiętać – nadal znajduje się w zasięgu innego urządzenia Apple (tutaj Jak działa Znajdź moją sieć?). Aby to zrobić, po prostu przełącz AirTag w tryb Utracony, a otrzymasz powiadomienie, gdy znajdzie się w zasięgu sieci Find My.

Stworzyliśmy listę nieoczekiwanych miejsc, w których można umieścić AirTag, aby zapobiec ciągłemu cofaniu się. Aby uzyskać więcej informacji, tutaj Jak sprawdzić, czy AirTag śledzi Twoją lokalizację na Androida.

W swoim namiocie podczas wędrówki

Jeśli rozbijasz obóz w miejscu, w którym nigdy nie byłeś, pomocne może być umieszczenie AirTag w swoim namiocie, aby móc łatwo znaleźć miejsce biwakowe. Na przykład, jeśli zdecydujesz się przejść kilka mil jednego dnia, możesz użyć Find My, aby wyszukać ostatnią lokalizację swojego AirTag (twojego namiotu) i uzyskać wskazówki dojazdu z powrotem do kempingu. Pamiętaj, że powinno ono znajdować się w zasięgu urządzeń innych osób, więc nie polegaj na nim w terenie. (Dlatego też Apple odradza używanie AirTags na zwierzętach domowych).

w kieszeni kurtki

Jak często zostawiasz płaszcz w restauracji, barze lub w domu przyjaciela? Wychodząc z domu, łatwo zapomnieć o zabraniu kurtki, zwłaszcza jeśli pogoda jest cieplejsza niż się spodziewałeś lub masz ręce pełne resztek i kubków podróżnych.

Jeśli wiesz, że po przyjeździe będziesz wieszać kurtkę na wieszaku lub oparciu krzesła, włóż AirTag do kieszeni, aby wiedzieć, gdzie go zostawiłeś. Może to pomóc zapobiec utracie kolejnej ulubionej kurtki i zmniejszyć pieniądze z portfela na jej wymianę.

READ  Przestańcie umieszczać graczy w grach na PC, które są już na Steam

w twoim bagażu

Poruszanie się po lotniskach może być trudne, a szczególnie trudne, gdy próbujesz znaleźć odpowiednie torby. Czasami czekasz 30 minut, aż Twoje torby w końcu zostaną wyrzucone na taśmę przenośnika – a czasami się gubią. Aby złagodzić stres związany z próbą zlokalizowania torby, możesz umieścić w niej moduł śledzący AirTag, dzięki czemu możesz śledzić jego miejsce pobytu.

Dzięki temu dowiesz się, czy Twoje torby zostały pozostawione w samolocie, czy znajdują się na taśmie, ale jeszcze ich nie zauważyłeś lub czy ktoś przez pomyłkę nie zabrał Twojego bagażu. Gdy już wiesz, gdzie są twoje torby, możesz poprawić sytuację i kontynuować podróż tam, gdzie chcesz.

Otwórz torbę na laptopa

Umieść AirTag w torbie na laptopa, aby zapobiec zgubieniu.

Sarah Teo/CNET

Wewnątrz torby na laptopa

Torby na laptopa można łatwo zostawić w kawiarni, kupując kawę dla wszystkich w biurze. Kiedy masz zajęte ręce i zastanawiasz się, jak otworzyć drzwi samochodu, trudno jest pamiętać o wyjęciu torby z kabiny, w której siedziałeś.

Dlatego warto schować AirTag do jednej z kieszeni. Nie tylko będziesz w stanie zlokalizować swój drogi laptop, ale także będziesz mógł zapisać wszelkie poufne informacje firmowe lub osobiste, które masz w torbie.

W ukrytym miejscu na rowerze

Jeśli tobie się to nie przytrafiło, prawdopodobnie znasz kogoś, kto miał takie doświadczenie. Możesz wrócić do domu z rowerowej przejażdżki, wejść do środka po wodę i coś do jedzenia i całkowicie zapomnieć o rowerze, który zostawiłeś na zewnątrz. A może poszedłeś do sklepu i rower się nie zablokował, a kiedy wróciłeś, już go nie było.

Jeśli umieścisz AirTag w ukrytym miejscu na rowerze, możesz go łatwo zlokalizować. Nie zalecamy samodzielnego śledzenia roweru. Najlepiej powiadomić policję i pozwolić im odzyskać rower, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Ta metoda działa również w przypadku Twojego samochodu, jeśli został skradziony lub odholowany – lub jeśli nie pamiętasz, gdzie go zaparkowałeś. Chociaż jeśli masz iPhone’a i jest on podłączony do samochodu przez Bluetooth, Twój telefon może określić, gdzie go ostatnio zostawiłeś.

iPhone lokalizuje AirTag

Twój iPhone może znaleźć Twój AirTag.

Sarah Teo/CNET

Bardziej popularne obszary do umieszczenia AirTag

AirTag jest powszechnie używany do lokalizowania tych przedmiotów.

  • swój portfel lub torebkę
  • twój pęk kluczy
  • Twój telefon lub tablet
  • Pilot do Twojego telewizora
  • Wszystko, co cenne, zostawiasz poza domem

Aby uzyskać więcej informacji na temat Apple, proszę bardzo Jak wysyłać tajne wiadomości na iPhone’a. Ponadto ta nowa funkcja iOS 16 może Oszczędza ci to konsumowania SMS-ów z iPhone’a.