Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Linette z Polski uczy się odpuszczać i wygrywać

Linette z Polski uczy się odpuszczać i wygrywać

Przystępując do Australian Open 2023, Polka Magda Linette rozegrała 29 głównych remisów w turniejach głównych, przegrywając w pierwszej rundzie 17 z nich. Ponadto w żadnym z nich nie przeszedłeś dalej niż trzecia runda. Tak, była utalentowana – stale rosła – ale jej występ w ciągu ostatnich 10 dni w Melbourne poszedł daleko i przerósł wszelkie oczekiwania.

„To bardzo emocjonalne i naprawdę nie mogę w to uwierzyć, to naprawdę spełnienie marzeń” – powiedziała Lynette w środę po pokonaniu Karoliny Pliskovej w dwóch setach, po czym dodała: „Ciągle się rozwijamy. Nie mogę się zbytnio ekscytować. ponieważ wciąż jesteśmy w mistrzostwach, ale jestem bardzo wdzięczny i szczęśliwy. ”

Ostatnie zdanie i odmowa Lynette, by zbytnio ekscytować się swoją obecną karierą, jest najbardziej wymowna. W wieku 30 lat Linette rozkwitła w ostatnich latach zarówno na korcie, jak i poza nim, a teraz przynosi zyski na jednej z największych scen tenisowych.

Separacja była konieczna

Jednym z najważniejszych elementów rozwoju Linette była jej umiejętność oddzielenia spraw osobistych od zawodowych. Mówi, że potrzebowała czasu, aby nauczyć się nie przyjmować porażek tak mocno i zaakceptować fakt, że popełnianie błędów i przegrywanie meczów jest nieuniknioną częścią tego sportu.

„Często czułem, że definiowały mnie błędy i błędy. Mam na myśli, że moi trenerzy i ja wykonaliśmy naprawdę świetną robotę i jestem im naprawdę wdzięczny za znoszenie tylu gówna. „

– Magda Lynette

„Myślę, że przez całe życie popełniałam błędy i straty bardzo osobiście” – powiedziała. „Tak więc, aby oddzielić te dwie rzeczy, bycie tenisistą i osobą było naprawdę trudne, ponieważ wiele razy czułem, że definiują mnie błędy i błędy. Mam na myśli, że moi trenerzy i ja wykonaliśmy naprawdę świetną robotę i Jestem im naprawdę wdzięczny za to, że znosili mnóstwo gówna”.

READ  Jedna aktualizacja beta UI 6.0 zostanie wydana w Chinach, Indiach, Polsce i Wielkiej Brytanii

Oczywiście wygrywanie to coś więcej niż akceptacja przegranej. Linette doskonali swoje mocne strony, uderza bekhendem na linii z bramką, jest bardzo wysportowana i bardzo dobrze rozgrywa duże punkty. To wszystko składa się na niezapomniany moment.

Przed dziesiątym dniem w Melbourne tylko dwie Polki – Agnieszka Radwańska i Iga Świątek – dotarły do ​​półfinału Wielkiego Szlema. Magda Lynette kręci teraz trio i może – i powinna – być dumna.

– Nigdy tego nie zapomnę – powiedziała. „Wiesz, po raz pierwszy przebijam się przez naprawdę trudne dla mnie rzeczy. Mam na myśli to, że zostanie to ze mną na całe życie. Więc jestem naprawdę wdzięczny.”

Starszy. WIĘCEJ DOŚWIADCZENIA – Linette to kwintesencja późnego kwitnienia

Zapytana, co pozwoliło jej cieszyć się tak ogromną penetracją, Linette doprowadziła ją do dojrzałości.

„Dla mnie osobiście wiele się zmieniło” – powiedziała. „Więc myślę, że wiele ma wspólnego z odrobiną mojego życia osobistego, które stało się bardziej niezależne. To pierwsza rzecz.

Po drugie, myślę, że patrzę na sprawy trochę inaczej. Jestem starszy. Jestem bardziej doświadczony, trochę spokojniejszy. Emocjonalnie mogłeś w końcu trochę dorosnąć. Kiedy jestem w dołku, nie dramatyzuję. I nadal mogę walczyć z moim przeciwnikiem, nie tylko ze sobą.”

Pliskova na Linette – „Wiara i zaufanie”

Podobnie widziała to jej ofiara w dzisiejszym meczu ćwierćfinałowym. Karolina Pliskova powiedziała dziennikarzom, że różnica między Magdą Lynette dzisiaj, a Magdą Lynette w zeszłym roku to po prostu pewność siebie.

„Oczywiście, że stajesz się coraz lepszy, ale myślę, że najważniejsze jest to, że niektórzy z tych graczy potrzebują trochę czasu, aby się obudzić. grać” – powiedziała Pliskova. . „Jakbyś nie był lepszy ze swoim forhendem. Myślę, że to tylko wiara i pewność siebie, którą najwyraźniej ma teraz.”

READ  Jesse Eisenberg reżyseruje, pisze i występuje w filmie o dwóch kuzynach po historii Zagłady babci w Polsce

Iga Świątek nie przytłaczała – inspirowała

Zapytana również o wpływ bezprecedensowego sukcesu Igi Świątek na jej grę, Linette wyraziła wdzięczność za to, że Świątek otworzył drzwi i zwrócił większą uwagę na polski tenis.

„Myślę, że wiele zrobiono dla tenisa w Polsce i przypadkowo pomaga to również mnie, ponieważ ludzie po prostu więcej oglądają” – powiedziała. „Są bardziej zainteresowani. Myślę, wiesz, że z tego powodu więcej ludzi przyjdzie na moje mecze.”