Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wałbrzych chce zamienić plastik w wodór

Wałbrzych chce zamienić plastik w wodór

Wałbrzych chce zamienić plastik w wodór

Zamiast go spalać, dawne miasto górnicze planuje pozyskiwać energię z nienadających się do recyklingu tworzyw sztucznych

Wałbrzych chce produkować wodór z plastikowych odpadów. Jak się okazuje, polska gmina nawiązała współpracę z międzynarodową firmą Przekształcanie nienadających się do recyklingu tworzyw sztucznych w wodór. Cel: Powstanie zakładu przetwórczego o mocy do 35 ton paliwa b Stacja tankowaniainformuje Związek Miast Polskich.

Umowa nie tylko na papierze

Dawne górnicze miasto Wałbrzych z pewnością przewróciło karty swojej węglowej przeszłości. Aby uczynić to bardziej widocznym i symbolicznym, w miniony piątek wizytę złożył burmistrz miasta Roman Zemig Dawna kopalnia węgla Obecnie został przekształcony w centrum wystawiennicze.

Tam podpisał list intencyjny z Hydropolis – polskim oddziałem Hydrogen Utopia International. W pracy przedstawiono analizę możliwości realizacji wspólnej inwestycji w budowę zakładu przetwarzającego odpady z tworzyw sztucznych w 99,9% czysty wodór, energię elektryczną lub ciepło. Następnie obie instytucje złożą wspólny wniosek o dofinansowanie, w tym europejskie, budowy wspomnianej elektrowni.

Dla mnie Miasta.plPotencjalna fabryka byłaby w stanie w mniejszym lub większym stopniu przetworzyć ilość plastiku produkowanego przez miasto i przekształcić go w plastik wodór i elektrycznośćzamiast odpadów – ilość ta wynosi około 13 000 ton rocznie.

Przemawiając podczas uroczystości, burmistrz stwierdził, że jego miasto jest liderem w walce z plastikiem, po tym jak prowadził kampanię przeciwko niemu w 2019 roku i kupił 20 autobusów napędzanych wodorem dla floty komunikacji miejskiej.

Korzyścią z tej współpracy dla miasta będzie to, że mniej nienadających się do recyklingu tworzyw sztucznych zostanie przekształconych w odpady. Ponadto zaoszczędzi miastu na wywozie odpadów i kosztach transportu.

Później przemawia za Proaktywni inwestorzyPrezes Hydrogen Utopia International, Aleksandra Penkowska, potwierdziła, że ​​władze lokalne są bardziej niż zainteresowane badaniem możliwości, jakie wodór może przynieść regionowi. Ze swojej strony burmistrz zapewnił, że od razu powoła zespół do zbadania szczegółów (takich jak finansowanie, grunty i mechanizmy planistyczne).

READ  Polski Sąd Apelacyjny uchyla orzeczenie przeciwko historykom Holokaustu | Polska

Technologia oferowana przez Hydrogen Utopia jest prawdopodobnie bezemisyjna. Co więcej, spośród wielu innych ofert innych firm, które podobno przeglądał burmistrz, wybrał tę jedyną Nie obejmuje spalania odpadów z tworzyw sztucznych Bo to już nie do przyjęcia w jego mieście.