Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wałbrzych chce zamienić plastik w wodór

Wałbrzych chce zamienić plastik w wodór

Wałbrzych chce zamienić plastik w wodór

Zamiast go spalać, dawne miasto górnicze planuje pozyskiwać energię z nienadających się do recyklingu tworzyw sztucznych

Wałbrzych chce produkować wodór z plastikowych odpadów. Jak się okazuje, polska gmina nawiązała współpracę z międzynarodową firmą Przekształcanie nienadających się do recyklingu tworzyw sztucznych w wodór. Cel: Powstanie zakładu przetwórczego o mocy do 35 ton paliwa b Stacja tankowaniainformuje Związek Miast Polskich.

Umowa nie tylko na papierze

Dawne górnicze miasto Wałbrzych z pewnością przewróciło karty swojej węglowej przeszłości. Aby uczynić to bardziej widocznym i symbolicznym, w miniony piątek wizytę złożył burmistrz miasta Roman Zemig Dawna kopalnia węgla Obecnie został przekształcony w centrum wystawiennicze.

Tam podpisał list intencyjny z Hydropolis – polskim oddziałem Hydrogen Utopia International. W pracy przedstawiono analizę możliwości realizacji wspólnej inwestycji w budowę zakładu przetwarzającego odpady z tworzyw sztucznych w 99,9% czysty wodór, energię elektryczną lub ciepło. Następnie obie instytucje złożą wspólny wniosek o dofinansowanie, w tym europejskie, budowy wspomnianej elektrowni.

Dla mnie Miasta.plPotencjalna fabryka byłaby w stanie w mniejszym lub większym stopniu przetworzyć ilość plastiku produkowanego przez miasto i przekształcić go w plastik wodór i elektrycznośćzamiast odpadów – ilość ta wynosi około 13 000 ton rocznie.

Przemawiając podczas uroczystości, burmistrz stwierdził, że jego miasto jest liderem w walce z plastikiem, po tym jak prowadził kampanię przeciwko niemu w 2019 roku i kupił 20 autobusów napędzanych wodorem dla floty komunikacji miejskiej.

Korzyścią z tej współpracy dla miasta będzie to, że mniej nienadających się do recyklingu tworzyw sztucznych zostanie przekształconych w odpady. Ponadto zaoszczędzi miastu na wywozie odpadów i kosztach transportu.

Później przemawia za Proaktywni inwestorzyPrezes Hydrogen Utopia International, Aleksandra Penkowska, potwierdziła, że ​​władze lokalne są bardziej niż zainteresowane badaniem możliwości, jakie wodór może przynieść regionowi. Ze swojej strony burmistrz zapewnił, że od razu powoła zespół do zbadania szczegółów (takich jak finansowanie, grunty i mechanizmy planistyczne).

READ  Selena FM SA: Zielonym Czempionem Polskiej Gospodarki

Technologia oferowana przez Hydrogen Utopia jest prawdopodobnie bezemisyjna. Co więcej, spośród wielu innych ofert innych firm, które podobno przeglądał burmistrz, wybrał tę jedyną Nie obejmuje spalania odpadów z tworzyw sztucznych Bo to już nie do przyjęcia w jego mieście.