Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lekarz pochodzenia indyjskiego z Australii rzuca wyzwanie dystansowi, by pomóc Indianom zarażonym COVID-19 za pomocą pomocy medycznej

Lekarz pochodzenia indyjskiego z Australii rzuca wyzwanie dystansowi, by pomóc Indianom zarażonym COVID-19 za pomocą pomocy medycznej

Pół świata mieszka daleko od indyjskich krewnych zarażonych COVID-19, a lekarz z Sydney, Yado Singh, przezwyciężył frustrację, że nie jest w stanie pomóc, udzielając ratujących życie porad medycznych przez telefon, czat tekstowy i wideo.

Była czwarta nad ranem we wschodniej Australii, a na koniec kardiolog-weteran z nieobecnymi oczami znalazł łóżko szpitalne dla męża swojej siostrzenicy.

Pacjent będzie musiał znosić żmudną ośmiogodzinną podróż poza obładowane wirusami Delhi, ale na końcu drogi była obietnica tlenu, a wraz z nim szansa na przeżycie.

Podobnie jak wielu w milionowej diasporze indyjskiej, Singh z przerażeniem obserwował rozprzestrzenianie się wirusa Corona w kraju, który każdego dnia zaraża ponad 360 000 ludzi.

„Ostatnie cztery lub pięć dni były bardzo trudne i bardzo trudne” – powiedział AFP ze swojego biura na zielonych przedmieściach Sydney. „Siedząc w promieniu 10 000 kilometrów naprawdę niewiele możemy zrobić”.

Przeczytaj także | Bohater firmy Cargill traci syna na rzecz Covid i mówi: „Służyłem narodowi, a reżim nie mógł uratować mojego syna”.

Lokalna społeczność Indii myślała o próbie wysłania materiałów medycznych, takich jak ratujące życie koncentratory tlenu, ale Singh wiedział, że będzie to trudne do zdobycia, przybycie zajmie zbyt dużo czasu i zrobi niewiele lub nic przeciwko przypływowej fali przypadków.

Ale dla Singha, dzięki swojemu wykształceniu medycznemu i wiedzy, był w lepszej sytuacji, aby pomóc niż większość ludzi.

Mniej więcej od tygodnia pracuje nad telefonami i kontaktami, pomagając przyjaciołom, krewnym i znajomym online w całych Indiach.

Udało mu się skorzystać z jednego tomografii komputerowej WhatsApp dla kolegi z klasy, który jest specjalistą od chorób układu oddechowego, który z kolei był w stanie doradzić miejscowemu lekarzowi najskuteczniejsze leczenie.

„Myślę, że ten lek uratował życie” – powiedział Singh. „Dzięki Bogu, mamy WhatsApp”.

Udzielił nieformalnych porad dotyczących temperatury, poziomu nasycenia tlenem, kiedy iść do szpitala, a kiedy zostać i kiedy wziąć paracetamol.

READ  Kambodża odnotowała w tym roku drugą śmierć z powodu wirusa ptasiej grypy H5N1

Innym razem, pewnego ranka o 3:30, znajomy z Twittera, który mieszka w Kalifornii, zadzwonił do niego, aby zasięgnąć porady u chorej ciotki.

Przeczytaj także | Centrum Allahabad wysyła zawiadomienie do Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie śmierci 135 pracowników wyborczych panczajatów

Udało mu się przekazać dane kobiety posłowi do parlamentu w Delhi, który również był na Twitterze i może pomóc w jej leczeniu. Później Singh otrzymał wiadomość od swojej kuzynki: „Moja ciotka czuje się lepiej. Dziękuję bardzo. Uratowała jej życie”.

– Rób tak, jak dyktuje mu twój obowiązek.

„Nie mogę leczyć ludzi przebywających w Australii” – powiedział Singh. „Nie widząc pacjenta, mogę tylko wskazać mu, co mają robić”.

„Oto, co możemy zrobić, siedząc w tak odległym miejscu. Prowadź ich, pomagaj im i daj im nadzieję”. Ale czasami wskazówki i nadzieja po prostu nie wystarczały.

Kiedy teściowa jego siostry miała wysycenie tlenem na poziomie 80 procent – 15 punktów procentowych poniżej normalnego poziomu – Singh wezwał o pomoc dyrektora lokalnego szpitala, byłego kolegę.

Powiedział: spróbuję pomóc, ale (jest) łóżko na OIOM-ie. A po pół godzinie – nie można przeżyć przy 80 procentowym tlenie – umarła. „

„To bardzo bolesne. Znałem ją osobiście. Jej brat był moim kolegą z klasy” – powiedział. Czujemy się bezradni i beznadziejni.

„Straciłem trzech z kręgu moich krewnych… jeden zmarł zeszłej nocy”.
Singh obawia się, że niewłaściwe zarządzanie polityczne oznacza, że ​​sytuacja w Indiach tylko się pogorszy.

„Jeśli nie przerwiemy łańcucha transmisji, co się stanie?” Powiedział.

W obliczu tego, co nazywa „sytuacją zagłady”, próbuje teraz postępować zgodnie z hinduskim pismem: „Odrób pracę domową, nie martw się o wynik”.

Zadanie, powiedział, nadejdzie dziś wieczorem w formie webinarium na temat Zoom, podczas którego planuje przekazać członkom rodziny kluczową wiadomość: „Użyj maski, umyj ręce i podejdź do testu”.

READ  Zastosowanie ortogonalnej fluoroskopii dupleksowej i tomografii do oceny związku między morfologią stawu kolanowego a kinematyką rzepki u pacjentów z bólem rzepkowo-udowym.

Czytać Zatłoczone obszary kremacji, słaba infrastruktura zdrowotna, odmowa rządu: dlaczego UP jest kolejnym hotspotem Covid w przygotowaniu

Obejrzyj | Mężczyzna porzuca swoją zarażoną COVID-19 matkę na poboczu drogi w Kanpur