Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Innowacyjny helikopter NASA nie wystartował do czwartego lotu na powierzchni Marsa

Mars Perseverance z NASA wykonał to zdjęcie prawym aparatem Mastcam-Z. Mastcam-Z to para kamer umieszczonych wysoko na maszcie łazika. To jest nieruchoma klatka z sekwencji zarejestrowanej przez kamerę podczas nagrywania wideo 29 ​​kwietnia. Źródło: NASA / JPL-Caltech / ASU / MSSS

Dane otrzymane od Mars Innowacyjny śmigłowiec pokazuje w czwartek rano, że helikopter nie wykonał zgodnie z planem czwartego zaplanowanego lotu. Helikopter jest bezpieczny i zdrowy. Dane zwrócone podczas połączenia w dół o godzinie 13:21 czasu EST (10:21 czasu PDT) wskazują, że helikopter nie przełączył się na tryb samolotowy, który jest wymagany do wykonania lotu.

Zespół planuje ponownie przetestować czwarty lot dzisiaj, 30 kwietnia 2021 r. Lot ma się rozpocząć o godzinie 10:46 czasu wschodniego (7:46 czasu PDT, 12:30 czasu lokalnego), a dane mają wrócić. pierwszy za godzinę NASALaboratorium napędu odrzutowego w południowej Kalifornii o godzinie 13:39 czasu wschodniego (10:39 czasu PDT).

Problem zidentyfikowany na początku tego miesiąca wykazał, że istnieje 15% prawdopodobieństwo, że za każdym razem, gdy helikopter spróbuje latać, upłynie czas odliczania czasu monitorowania i nie przełączy się w tryb lotu. Dzisiejsze opóźnienie jest zgodne z tą prognozą i nie wyklucza przyszłych lotów. Odprawa odbędzie się w piątek 30 kwietnia, Aby omówić kolejne kroki, helikopter będzie kontynuował pracę zgodnie z planem, ale przeniesie się na nowy czas, 11:30 czasu wschodniego (8:30 czasu pacyficznego)

READ  Dlaczego mój pies jest leniwy? Nowe badania wyjaśniają frustrującą odpowiedź