Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uruchomienie SpaceX – na żywo: Test obrotu statku kosmicznego SN15 został anulowany

SpaceX odwołał swój najnowszy test statku kosmicznego, który miał wystartować z bazy Starbase w Teksasie w piątek.

Test lotu statku kosmicznego SN15 na dużych wysokościach obejmuje cztery poprzednie próby, z których wszystkie zakończyły się potężnymi eksplozjami.

Szef SpaceX, Elon Musk, powiedział, że poprzednie problemy z silnikami rakietowymi Raptor zostały naprawione „na sześć sposobów od niedzieli”, chociaż jeśli nie wyląduje równo, obecnie opracowywanych jest więcej modeli statków kosmicznych.

Zezwolenie na przestrzeń powietrzną zostało zatwierdzone przez Federalną Administrację Lotnictwa (FAA), drogi w hrabstwie Cameron są zamknięte i wydano ostrzeżenia o zagrożeniach morskich.

Przed godziną 13:00 czasu lokalnego (19:00 czasu GMT) hrabstwo Cameron zaktualizowało swoją witrynę internetową, zezwalając na ponowne otwarcie dróg lokalnych w Boca Chica.

SpaceX nie podało jeszcze oficjalnego powodu do anulowania startu statku kosmicznego. Kolejna próba spodziewana jest w poniedziałek.

1619805487

Drogi wokół bazy Starbase SpaceX zostały ponownie otwarte, gdy start statku Starship SN15 został odwołany

Hrabstwo Cameron właśnie zaktualizowało swoją stronę internetową, usuwając obecnie obowiązujące zamknięcia dróg.

(Hrabstwo Cameron)

Nie podano żadnego powodu i nie było oficjalnego słowa od SpaceX, ale to wskazuje, że dzisiejsza premiera Starship SN15 została zatrzymana.

Hrabstwo Cameron nie zezwala na starty w weekend, więc następna okazja będzie prawdopodobnie w poniedziałek.

Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, dostarczymy Ci aktualizacje, ale w przeciwnym razie wrócimy w poniedziałek. Dzięki za dołączenie do nas i do zobaczenia dalej!

Anthony Cuthbertson30 kwietnia 2021 18:58

1619804889

zepsuła się

Wydanie Starship SN15 zostało usunięte.

Anthony Cuthbertson30 kwietnia 2021 18:48

1619803279

Jak powinna rozpocząć się premiera Starship SN15

Testy trwają około sześciu minut od startu do lądowania i według SpaceX Starship powinny być „napędzane przez wznoszenie trzema silnikami Raptor, z których każdy jest kolejno wyłączany, zanim samochód osiągnie apogeum – około 10 km na wysokości”.

Statek kosmiczny SN15 musi następnie „przenieść paliwo do wewnętrznych zbiorników czołowych, które zatrzymują paliwo do lądowania, przed ponownym ustawieniem się w celu ponownego wejścia i zejścia kontrolowanego aerodynamicznie”.

W praktyce wygląda to na coś w rodzaju odwracania brzucha i powinno po nim nastąpić złożony manewr lądowania napędzany jednym lub dwoma silnikami Raptor, które stabilnie wyrzucą statek na ziemię.

Miejmy nadzieję, że nie wygląda to tak:

(Richard Angel)

Ale zamiast tego bardziej w ten sposób:

Anthony Cuthbertson30 kwietnia 2021 18:21

1619800565

SpaceX Wioska nie została jeszcze ewakuowana

Jednym z głównych elementów niezbędnych do rozpoczęcia wodowania była ewakuacja wioski Buka Chica, która jeszcze nie miała miejsca.

Mogą zostać uwolnione bardzo późno i są niezbędne do ochrony mieszkańców przed spadającymi gruzami, a nawet szybami wybuchem podmuchów.

Ostatnim czynnikiem, który może utrudnić dzisiejszą próbę, jest pogoda. W tej chwili jest pochmurno, a niedaleko jest front sztormowy.

Słaba widoczność nie wystarczy, aby utrudnić start – o czym świadczy test osłoniętej mgły sondy SN11 – ale piorun, silny wiatr i deszcz mogą zepsuć plany startu.

Obecnie oczekuje się, że wyschnie nad Boca Chica w Teksasie w ciągu najbliższych sześciu godzin, ale to może się zmienić. Oto aktualny radar pogodowy:

(Weather.com)

Anthony Cuthbertson30 kwietnia 2021 17:36

1619797089

Tryb statku kosmicznego SN15

Istnieje wiele zmiennych, które muszą być wyrównane, aby test w locie statku kosmicznego mógł zostać przeprowadzony.

Z tego powodu SpaceX tak naprawdę nie ogłasza swoich prób uruchomienia dopiero kilka minut później, ale wiemy, że może to nastąpić w dowolnym momencie od teraz do 17:00 czasu lokalnego (23:00 GMT), w zależności od zamkniętych dróg.

(Hrabstwo Cameron)

Federalna Administracja Lotnicza również zezwoliła na start i wczoraj wydała oświadczenie. Dobra wiadomość jest taka, że ​​wydaje się obejmować premiery Starship SN16 i Starship SN17. Oto, co powiedziała agencja:

(Mało)

Anthony Cuthbertson30 kwietnia 2021 16:38

1619795081

znowu zaczynamy …

Witamy w Niezależny Relacja na żywo z niedawnej próby wystrzelenia i wylądowania rakiety SpaceX przez SpaceX.

Minął pełny miesiąc od mojego ostatniego dużego testu, ale mamy nadzieję, że warto czekać.

Anthony Cuthbertson30 kwietnia 2021 16:04