Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lakers zgadzają się na wymianę za Rui Hachimura z Wizards

Lakers zgadzają się na wymianę za Rui Hachimura z Wizards

Los Angeles Lakers doszli do porozumienia w sprawie zakupu Washington Wizards Roya Hashimury do Kendricka Nunna Trzy typy są w drugiej rundzie, poinformowały źródła ESPN w poniedziałek.

Źródła podają, że umowa obejmuje wybór w drugiej rundzie w 2023 roku przez Chicago, specjalny Lakers w 2029 roku i najmniej faworyzowany z Wizards i Lakers w drugiej rundzie w 2028 roku.

24-letni Hashimura był niezadowolony z przedłużenia kontraktu z debiutantem w przedsezonie i stał się mniej priorytetem wraz z pojawieniem się Kyle Kuzma Na podwórku Wizards.

„Chcę po prostu być w miejscu, które chce mnie jako koszykarza. I chcę być w miejscu, które kocha moją grę” – powiedział dziennikarzom Hashimura w zeszłym tygodniu.

Źródła podają, że Los Angeles nabyło Hachimurę z zamiarem podpisania z nim przedłużenia tego lata. Hachimura może być zastrzeżonym wolnym agentem.

Lakers wierzą, że Hachimura daje im kolejnego świetnego obrońcę na skrzydle, który wykazał się umiejętnością wykonywania rzutów za 3 punkty i strzałów ze średniej odległości, gdy drużyny pokonały Lakers poza linią za 3 punkty. Według badań ESPN Stats & Information trafił 40,8% rzutów za trzy punkty złapanych i strzelonych w ciągu ostatnich dwóch sezonów, aw trakcie swojej kariery rzucił 35,1% rzutów za trzy punkty.

Hachimura jest dziewiątym wyborem Gonzagi w drafcie NBA 2019, zdobywając średnio 13,0 punktów i 4,3 zbiórki w 24,3 minuty na mecz w tym sezonie.

Nunn, w swoim czwartym sezonie w NBA, rozegrał w tym roku 39 meczów po tym, jak opuścił cały poprzedni sezon z powodu kontuzji kolana. W tym sezonie z Lakers zdobywał średnio 6,7 punktu z ławki.

Przyczyniła się do tego raportu Ramona Shelburne z ESPN.

READ  Równe zatrudnienie ma kluczowe znaczenie dla przyszłości Ford Supercars