Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kupujący w Wielkiej Brytanii są poddawani większej kontroli tożsamości podczas zakupów online | Sprawy konsumenckie

Kupujący online w Wielkiej Brytanii mają coraz więcej do czynienia Weryfikacja tożsamości przy płatnościach za zakupy online Od poniedziałku zaczną obowiązywać nowe zasady zwalczania oszustw.

Nowy wymóg silnego uwierzytelniania klienta (SCA) zmieni sposób, w jaki ludzie potwierdzają swoją tożsamość podczas korzystania z kart debetowych lub kredytowych do robienia zakupów online, i oczekuje się, że spowoduje odrzucenie większej liczby płatności kartą. Jest to największa zmiana w płatnościach kartą od czasu wprowadzenia chipa i kodu PIN 16 lat temu i ma na celu zmniejszenie strat w wysokości 376 milionów funtów w wyniku oszustw internetowych w 2020 roku.

Procedury są podobne do tych, których doświadczają już osoby logujące się do bankowości internetowej. Klienci będą musieli udowodnić swoją tożsamość podczas dokonywania zakupu, potwierdzając dwa z trzech „czynników”: coś, czym są, na przykład poprzez dostarczenie odcisku palca lub identyfikatora twarzy; coś, co wiedzą, takie jak hasło lub hasło; Albo coś, co mają, na przykład telefon komórkowy.

Kontrole uwierzytelniania dwuskładnikowego oznaczają, że klienci mogą zostać poproszeni o zweryfikowanie zakupu za pomocą jednorazowego kodu dostępu wysłanego SMS-em, który następnie muszą wprowadzić na ekranie. Inne potwierdzenia obejmują odebranie automatycznego połączenia telefonicznego na telefon stacjonarny lub komórkowy lub zalogowanie się do aplikacji bankowej.

Niektóre rodzaje transakcji są wyłączone z wymagań, głównie zakupy uznane za obarczone „niskim ryzykiem” nieuczciwej działalności, takie jak zakupy tanich przedmiotów lub zakupy cykliczne, takie jak subskrypcje. Zakupy o dużej wartości, dokonywane poza zwykłymi nawykami zakupowymi kupującego lub dokonywane na wcześniej nieużywanym urządzeniu, prawdopodobnie będą skutkować dodatkowymi kontrolami bezpieczeństwa.

Mastercard spodziewa się, że około 25% transakcji online będzie wymagać jakiejś formy dodatkowej weryfikacji klienta od poniedziałku, w porównaniu z zaledwie 1% zakupów online wcześniej.

READ  Kierowcy doświadczyli największego wzrostu cen benzyny od 18 lat, ponieważ ceny ropy uderzyły w rosyjską wojnę na Ukrainie

Niektórzy wystawcy kart zaczęli odrzucać niektóre niezgodne transakcje w połowie stycznia w ramach pełnego „wzrostu” implementacji SCA.

Badanie Barclaycard wykazało, że w lutym odrzucono ponad 1,2 miliona transakcji online o wartości ponad 100 milionów funtów, w wyniku czego detaliści stracili sprzedaż. Około 14% kupujących zauważa, że ​​ich wzrost płatności online jest odrzucany, a 37% udaje się do innego sprzedawcy, aby sfinalizować zakup.

Rzecznik instytucji bankowej i finansowej, UK Finance, powiedział, że SCA „jest ważnym narzędziem w walce z oszustwami, dodającym dodatkową warstwę ochrony, gdy ludzie płacą online kartą”.

Dodała: „Klienci powinni zadbać o to, aby bank posiadał prawidłowe dane kontaktowe. Jeśli klient ma jakieś szczególne potrzeby, powinien skontaktować się ze swoim bankiem, aby omówić dostępną pomoc.”

Brytyjskie Konsorcjum Detalistów poinformowało, że detaliści od kilku miesięcy przygotowywali swoje systemy, aby umożliwić im przeprowadzenie dodatkowych kontroli bezpieczeństwa.

Tom Ironside, dyrektor ds. biznesu i regulacji w BRC, powiedział: „BRC i nasi członkowie współpracowali z dostawcami, aby zapewnić, że wiele kontroli oszustw jest przeprowadzanych za kulisami, jednocześnie minimalizując wszelkie dodatkowe tarcia. Klienci powinni być pewni, że kupowanie online nigdy nie było bezpieczniejsze ”.