Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Król Karol Rak: William wygłasza pierwsze publiczne komentarze po powrocie Harry'ego do Los Angeles – najnowsze

Król Karol Rak: William wygłasza pierwsze publiczne komentarze po powrocie Harry'ego do Los Angeles – najnowsze

Zdjęcie króla Karola po raz pierwszy od czasu, gdy zdiagnozowano u niego raka

Książę Walii po raz pierwszy wypowiedział się na temat diagnozy raka u króla, wyrażając wdzięczność społeczeństwu za „życzliwe wyrazy wsparcia”.

Słowa pochwały wypowiedziane przez księcia Williama podczas kolacji ze zbiórką pieniędzy były wyrazem uznania także dla tych, którzy życzyli księżnej Walii powrotu do zdrowia po zaplanowanej i udanej operacji brzucha.

„To wiele dla nas wszystkich znaczy” – powiedział gościom.

Również król Karol przerwał w środowy wieczór publiczne milczenie, wydając oświadczenie z okazji 50. rocznicy uzyskania niepodległości przez byłą kolonię brytyjską Grenada.

Król przeprosił za niemożność odwiedzenia karaibskiej wyspy, nawiązując do narodowego dania Grenady, zupy zwanej „Oil Down”.

Tymczasem książę Harry wsiadł do samolotu do domu do Kalifornii zaledwie 26 godzin po przybyciu do ojca, po tym jak u Charlesa zdiagnozowano raka.

Książę Sussex był widziany na londyńskim lotnisku Heathrow w środę po południu przed wejściem na pokład samolotu powrotnego do Stanów Zjednoczonych po nocy spędzonej w londyńskim hotelu.

1707336373

Książę William przemawia publicznie po raz pierwszy od czasu, gdy u jego ojca zdiagnozowano raka

Książę Walii powiedział, że rodzina królewska docenia „życzliwe wiadomości”, które otrzymała po zdiagnozowaniu u króla raka.

Po przybyciu na kolację Air Ambulance w Londynie w środę wieczorem William pomachał do ludzi zgromadzonych przed lokalem w centrum Londynu.

„Naprawdę doceniamy miłe wiadomości od wszystkich, dziękujemy” – powiedział.

Matta Mathersa7 lutego 2024 o godzinie 20:06

1707390723

Oczekuje się, że cotygodniowe spotkania króla z premierem zostaną wznowione w ciągu dwóch tygodni

Downing Street i Pałac Buckingham podjęły nietypowy krok, potwierdzając szczegóły środowej rozmowy telefonicznej między nimi, próbując pokazać, że monarcha kontynuuje swoje obowiązki.

Premier miał życzyć Karolowi wszystkiego najlepszego w krótkiej rozmowie telefonicznej, zanim 21 lutego ponownie rozpoczną się formalne rozmowy twarzą w twarz.

Król poleciał do swojej rezydencji w Norfolk, Sandringham, we wtorek po ponownym spotkaniu z synem, księciem Sussex, w Londynie.

Zapytany, czy pan Sunak pojedzie do Sandringham na dyskusję z królem, oficjalny rzecznik premiera powiedział: „Generalnie tego nie robimy i nie mamy zwyczaju komentowania rozmów premiera z królem”.

„Ale w tej konkretnej sprawie uzgodniliśmy z pałacem, że porozmawiamy później telefonicznie”.

Król Karol III wita Rishiego Sunaka podczas przyjęcia w pałacu Buckingham w październiku 2022 r

(Władze Palestyńskie)

Tarę Cobham8 lutego 2024 o 11:12

1707388226

Historia chorób rodziny królewskiej po diagnozie króla Karola

Tarę Cobham8 lutego 2024 o godzinie 10:30

1707386426

Wewnątrz 26-godzinnej wizyty księcia Harry'ego w odwiedzinach do Karola, która trwała niecałą godzinę

Książę Harry wrócił w środę do domu w Kalifornii po 26-godzinnym locie po przybyciu do Wielkiej Brytanii po tym, jak ojciec telefonicznie poinformował najmłodszego syna o swojej diagnozie raka.

Istniała nadzieja, że ​​wizyta 39-letniego księcia pomoże naprawić nadszarpnięte relacje między nim a ojcem i bratem, księciem Walii. Jednak wszelkie nadzieje na pojednanie rozwiały się, gdy w środowe popołudnie Harry'ego zauważono na lotnisku Heathrow.

Tarę Cobham8 lutego 2024 o godzinie 10:00

1707384626

ZOBACZ: Stephen Fry, który pokonał raka, mówi, że „martwi się” o swojego przyjaciela, króla Karola

Stephen Fry, który pokonał raka, mówi, że „martwi się” o swojego przyjaciela, króla Karola

Tarę Cobham8 lutego 2024 o godzinie 09:30

1707382826

Czym jest regencja i w jaki sposób król Karol przekaże władzę Wilhelmowi?

Jednak premier Rishi Sunak powiedział, że rak króla został „wcześnie wykryty”, co sugeruje, że na tym etapie jakiekolwiek perspektywy regencji są mało prawdopodobne.

Tarę Cobham8 lutego 2024 o godzinie 09:00

1707381026

Stephen Fry chwali Kinga za upublicznienie diagnozy raka

Stephen Fry pochwalił króla za ujawnienie opinii publicznej diagnozy raka, ale stwierdził, że „martwi się” o niego.

66-letni aktor i komik, u którego w 2018 roku zdiagnozowano raka prostaty, powiedział, że „bardzo szybka modernizacja” monarchii dokonana przez Karola obejmuje obecnie „otwarcie się na coś tak osobistego i wrażliwego jak rak”.

Pałac Buckingham ogłosił w poniedziałek, że u Karola zdiagnozowano odmianę raka i zdecydował się podzielić tą wiadomością, aby „pomóc społeczeństwu zrozumieć” osoby dotknięte tą chorobą na całym świecie.

W podcaście BBC Today Fry powiedział: „Oczywiście się martwię – martwię się o jego bezpieczeństwo, martwię się, że przez cały ten czas był na skrzydłach i że miał tak mało czasu na środku sceny, gdyby miał poważnie stać się chory, byłoby to smutne.” Naprawdę, ponieważ ma tak wiele do zrobienia i tak wiele chce zrobić.

„Myślę, że to, co chce zrobić, jest dobre i dobre dla kraju i ludzi, którym jest tam, aby pomóc”.

Były gospodarz QI podkreślił znaczenie rozmawiania o chorobie przez ludzi. „Rak jest jak grzyb, rośnie w ciemności” – powiedział. „To jest bardziej niebezpieczne, gdy nie jesteś wystawiony na działanie światła. To trochę jak zasada Voldemorta w książkach o Harrym Potterze – jeśli boisz się wymówić imię, imię ma na ciebie większy wpływ.

Aktor i komik Stephen Fry, u którego w 2018 roku zdiagnozowano raka prostaty, pochwalił członka rodziny królewskiej za ujawnienie opinii publicznej diagnozy raka.

(przewód PA)

Tarę Cobham8 lutego 2024 o godzinie 08:30

1707379767

Książę William przytula Toma Cruise’a podczas imprezy charytatywnej

Toma Cruise'a Był także gościem wydarzenia, para rozmawiała i pozowała razem do zdjęć.

William podziękował później swojemu „koledze pilotowi” Cruise’owi za przybycie i zażartował na temat pierwszego pilota, mówiąc: „Tom, jeśli nie masz nic przeciwko pożyczeniu żadnego z nowych helikopterów na następną Misję Niemożliwą, byłoby to docenione”.

5 lutego u 75-letniego członka rodziny królewskiej ogłoszono diagnozę nowotworu, po przejściu operacji łagodnego rozrostu prostaty.

Książę William spotyka Toma Cruise'a na przyjęciu w związku z diagnozą króla Karola

W środowy wieczór (7 lutego) książę William spotkał się z hollywoodzkim aktorem Tomem Cruisem na imprezie charytatywnej. Wydarzenie, zorganizowane przez organizację London Air Ambulance Charity, było pierwszym przemówieniem i publicznym wystąpieniem księcia Walii od czasu, gdy u króla Karola zdiagnozowano raka. Tom Cruise był także gościem tego wydarzenia, a para rozmawiała i razem pozowała do zdjęć. William podziękował później swojemu „koledze pilotowi” Cruise’owi za przybycie i zażartował na temat pierwszego pilota, mówiąc: „Tom, jeśli nie masz nic przeciwko pożyczeniu żadnego z nowych helikopterów na następną Misję Niemożliwą, byłoby to docenione”. 5 lutego u 75-letniego członka rodziny królewskiej ogłoszono diagnozę nowotworu, po przejściu operacji łagodnego rozrostu prostaty.

Tarę Cobham8 lutego 2024 08:09

1707377433

Komentarz: Przepraszam, Harry – być może ostatnią rzeczą, jakiej król potrzebował, było spotkanie z tobą

Kiedy jesteś chory, obecność członka rodziny, który zapewnia wsparcie – niezależnie od tego, jak krótko – zwiększa Twój stres.

Śmiem twierdzić, że dla księcia Harry’ego lot z ojcem, u którego właśnie zdiagnozowano raka, jest dziełem troskliwego i posłusznego syna. Ale czy po prawie 17 miesiącach spędzonych na rozmowach z ojcem niesprawiedliwe byłoby stwierdzenie, że to wszystko wydawało się raczej… performatywne?

Przeczytaj komentarz z Paweł Klemens, Zastępca redaktora ds. dźwięków ds Niezależny Który również spędził dwa tygodnie w śpiączce.

Namita Singh8 lutego 2024 o godzinie 07:30

1707375600

ICYMI: Jak rodzina królewska wspierała Karola po zdiagnozowaniu u niego raka

Matta Mathersa8 lutego 2024 o godzinie 07:00