Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Krajowa sieć płaci gospodarstwom domowym za mniejsze zużycie energii elektrycznej, a generatory węglowe są w trybie gotowości Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Niektóre gospodarstwa domowe wyposażone w inteligentne liczniki mogą kwalifikować się do zniżek, jeśli odetną dziś prąd między 17:00 a 18:00.

National Grid ESO aktywuje „usługę elastyczności popytu” na żywo, co daje jej dostęp do dodatkowej elastyczności, gdy krajowe zapotrzebowanie jest najwyższe w szczytowe zimowe dni.

System przyznaje niektórym rodzinom posiadającym inteligentne liczniki prawo do zniżek w przypadku odcięcia ich od prądu.

Ma obowiązywać do marca, kiedy to podpisało go 26 dostawców energii, w tym Octopus Energy i EDF, ale jak dotąd był używany tylko w celach testowych.

Sprawdź prognozę pogody gdziekolwiek jesteś

National Grid ESO dodał, że jego ogłoszenia nie należy interpretować jako sygnału, że dostawy energii elektrycznej są zagrożone i powiedział, że „ludzie nie powinni się martwić”.

„Są to środki zapobiegawcze mające na celu zachowanie nadwyżki rezerw mocy, których potrzebujemy” – podała krajowa sieć w tweecie.

Rzecznik dodał: „Nasze prognozy pokazują, że marże dostaw energii elektrycznej będą niższe niż normalnie w poniedziałek wieczorem.

„Wydaliśmy instrukcje Dostępne są jednostki napędowe opalane węglem Aby w razie potrzeby zwiększyć dostawy energii elektrycznej … ”

Zimna pogoda oznacza, że ​​więcej ludzi ogrzewa swoje domy, co zwiększa zapotrzebowanie na energię, ale brak wiatru zmniejszył ilość dostępnej energii odnawialnej.

Trzem brytyjskim elektrowniom węglowym – dwóm w Drax w North Yorkshire i jednej w West Porton w Nottinghamshire – również nakazano rozpoczęcie rozgrzewania na wypadek, gdyby krajowa energetyka potrzebowała tego, gdy nadejdą mrozy.

READ  AI poprowadzi „Latający hotel przyszłości” i nigdy nie wyląduje