Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Firmy krytykują podejście „scattergun” do subsydiów energetycznych rządu Wielkiej Brytanii |  mały biznes

Firmy krytykują podejście „scattergun” do subsydiów energetycznych rządu Wielkiej Brytanii | mały biznes

Grupy reprezentujące ponad 100 000 brytyjskich firm oskarżyły ministrów o „rozproszone” podejście do subsydiowania firm kosztami gazu i energii elektrycznej, w obawie, że wiele z nich będzie zmuszonych zamknąć w tym roku z powodu drogich rachunków.

Na początku tego miesiąca kanclerz Jeremy Hunt potwierdził, że program mający na celu złagodzenie wpływu wyższych miesięcznych opłat za energię Stał się zauważalnie mniej hojny niż April.

W liście do sekretarza biznesu Granta ShappsaOrganizacje branżowe, w tym Convenience Stores Association (ACS), Small Business Confederation i UK Hospitality, wezwały rząd do ponownego przemyślenia swojego podejścia do umożliwienia firmom renegocjacji umów uzgodnionych, gdy hurtowe ceny gazu osiągnęły szczyt latem ubiegłego roku.

Szacuje się, że firmy, które podpisały kontrakty energetyczne na stałą stawkę w okresie od sierpnia do października ubiegłego roku, otrzymają od 25% do 55% zniżki na energię elektryczną w ramach obecnego programu, który obowiązuje do kwietnia. Po tym okresie większość firm otrzyma rabat w wysokości zaledwie 0,7% na gaz i 2% na rachunki za prąd.

W liście, do którego dotarł Guardian, organizacje branżowe piszą: „Apelujemy [the business department] i Ofgem, aby zachęcić dostawców energii do umożliwienia najbardziej wrażliwym firmom renegocjacji lub „mieszania i przedłużania” ich umów energetycznych w celu odzwierciedlenia znacznie niższych cen hurtowych, które są obecnie dostępne”.

Argumentują, że firmy powinny mieć prawo do renegocjacji umów z dostawcami energii, jeśli udowodnią, że podpisały umowę po wysokich cenach i że umowa wygasa po zakończeniu obecnego programu rządowego z końcem marca.

Hurtowe ceny gazu zaczęły rosnąć pod koniec 2021 roku i poszybowały w górę po rosyjskiej inwazji na Ukrainę w lutym 2022 roku, osiągając szczyt w sierpniu w związku z obawami o zimowe dostawy gazu. swoje ceny gazu spadła w ostatnich tygodniach Ale ten spadek nie dotknął rachunków krajowych i komercyjnych, ponieważ dostawcy kupują energię z wyprzedzeniem.

READ  Czesi szukają dobrego porozumienia w sporze kopalni Turów z Polską - EURACTIV.pl

James Lowman, dyrektor generalny ACS, powiedział: „Rządowi nie udało się znaleźć rozwiązania, które pomogłoby firmom, które potrzebują pilnego wsparcia w zakresie kosztów energii, i zamiast tego zdecydował się na podejście rozproszone, które nie wpływa na rachunki. sklepów czeka w tym roku ogromny wzrost rachunków za energię.

„Bez pilnej interwencji umożliwiającej firmom renegocjowanie bardziej sprawiedliwych umów, lokalne sklepy będą zmuszone do zamykania swoich drzwi według liczb”.

„Dla wielu zagrożonych firm będzie to różnica między możliwością kontynuowania rentownego biznesu a brakiem możliwości kontynuowania” – powiedziała Emma McClarkin, dyrektor naczelna British Beer and Pub Association.

Hunt przeciął przeciwnika przez środkowy schemat Obawy o koszty dla skarbu państwa. Koszt pierwszych sześciu miesięcy obowiązywania polityki, która została wprowadzona w październiku, szacowany jest na 18 miliardów funtów, a kanclerz wyznaczył pułap 5,5 miliarda funtów na ostatnie 12 miesięcy obowiązywania programu.

Oprócz zmniejszenia pomocy dla przedsiębiorstw, Hunt również Gwarancja ceny energii Dla lokalnych klientów mniej hojny. Od kwietnia maksymalny typowy rachunek za gaz i prąd w gospodarstwie domowym wzrośnie z 2500 GBP do 3000 GBP przez następne 12 miesięcy.

Partia Pracy powiedziała, że ​​rozszerzy wsparcie, jeśli będzie u władzy. powiedziała doradca cieni, Rachel Reeves W przemówieniu do Towarzystwa Fabiańskiego w sobotę Ruch zostanie sfinansowany z rozszerzonego podatku od zysków spółek energetycznych, który według szacunków może przynieść kolejne 13 miliardów funtów, jeśli zostanie opóźniony do 2022 roku.

Zapytany, jak długo potrwa wsparcie, Reeves powiedział BBC Sunday With Laura Kuenssberg: „Podjęliśmy trzymiesięczne zobowiązanie, ale uważamy, że możemy zebrać dodatkowe 13 miliardów funtów poprzez podatek od nieoczekiwanych dochodów i to ogłoszenie o zamrożeniu limitu cen „…to kosztuje ułamek tego.”