Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kraje afrykańskie przygotowują się do poprawy swojego wizerunku na Dubai Expo

Kraje afrykańskie przygotowują się do poprawy swojego wizerunku na Dubai Expo

Wydane w:

Dubaj (AFP)

Kraje afrykańskie uczestniczą w tym roku w Dubai Expo 2020 z nadzieją na pokazanie obrazu nowoczesnego i ambitnego kontynentu oraz pozbycie się stereotypów konfliktu i zacofania.

Mega wydarzenie, które trwało sześć miesięcy, przełożone z powodu pandemii Covid, jest kamieniem milowym dla bogatego emiratu Zatoki Perskiej.

Wydał około 8,2 miliarda dolarów na przekształcenie suchego odcinka przedmieść miasta w malownicze miejsce pełne nowoczesnych skrzydeł.

Ponieważ mega projekt jest bliski ukończenia przed planowanym otwarciem w październiku 2021 r., Delegaci z Afryki promowali swoje ambicje dotyczące generowania handlu i inwestycji na spotkaniu na wysokim szczeblu w tym tygodniu.

Z prawie wszystkimi narodami afrykańskimi reprezentowanymi po raz pierwszy, Levi Uchi Madwiki z 55-osobowej Unii Afrykańskiej powiedział AFP, że Expo zapewnia arenę do ogłoszenia „kontynentu gotowego do ruszenia naprzód” i „bezpiecznego miejsca do prowadzenia interesów”.

„Nadszedł czas, abyśmy naprawdę porozumieli się ze światem i aby świat nas zrozumiał, a także, aby zobaczyć, jak mogą z nami współpracować” – powiedział Madwiki, dyrektor ds. Partnerstw strategicznych w Unii Afrykańskiej.

Od czasu pierwszej Wystawy Światowej, która odbyła się w Londynie w 1851 r., Wystawy Światowe były wykorzystywane do prezentowania innowacji i jako ćwiczenie brandingowe dla uczestniczących krajów.

Dążąc do uzyskania wpływów na arenie międzynarodowej, ZEA wzmocniły w ostatnich latach swoją polityczną i gospodarczą obecność w Afryce, zwłaszcza na wschodzie stulecia.

– „To już przeszłość!” –

Afryka przeżywała 25 lat wzrostu, zanim wpadła w recesję spowodowaną przez Covid w 2020 r. W dalszym ciągu dominuje w dolnej połowie światowego wskaźnika rozwoju społecznego.

Oprócz wyjątków, takich jak Rwanda, Maroko i Kenia, kraje afrykańskie również słabo wypadają pod względem wskaźników mierzących łatwość prowadzenia działalności.

Ale Madwiki powiedział, że pomimo potrzeby rozwoju infrastruktury i istniejących barier w handlu międzynarodowym, Afryka ma „wiele do zaoferowania” dzięki bogatym zasobom naturalnym i młodej populacji.

READ  Centrum Badawcze Oczekiwania: Dług publiczny wzrośnie do 140% PKB | Wiadomości biznesowe

Demokratyczna Republika Konga, od dawna postrzegana jako kraj naznaczony konfliktami, korupcją i łamaniem praw człowieka, stara się przyciągać inwestycje z całego świata.

„Często, gdy mówimy o Afryce, o Kongo, ludzie powiedzą – na Wschodzie jest wojna, są rebelianci… Nie!” „Mamy wszystko, czego potrzebujemy. Jeśli wychodzisz nocą do Kinszasy, życie jest dobre” – powiedział Eugene Manga Manga, komisarz generalny Demokratycznej Republiki Konga na Expo 2020.

Demokratyczna Republika Konga znana jest z bogatych zasobów mineralnych, a swoją kulturę i krajobrazy zaprezentuje w filmach promocyjnych, starając się przyciągnąć turystów ze swojego pawilonu, który zwiększy również potencjał rolniczy kraju.

„Kongo ma 80 milionów hektarów ziemi uprawnej. Zużywamy tylko 10 procent”, powiedział Manga, dodając, że kraj podjął kroki w celu złagodzenia barier związanych z posiadaniem nieruchomości i poprawy klimatu biznesowego.

„Ten obraz sprzedawania Afryki – z nędzy, cierpienia i wojny – był już przeszłością!” Powiedział AFP.

– „Celem jest sprzedaż” –

Na spotkaniach w Dubaju członkowie delegacji Beninu powiedzieli, że kraj pracuje w godzinach nadliczbowych, aby pobudzić turystykę, odnawiając obiekty kulturalne i poprawiając swój potencjał komercyjny poprzez reformy gospodarcze.

„Celem jest sprzedaż miejsca docelowego” – powiedział Enas Monoeno, główny delegat tego kraju na Expo 2020.

Chociaż oczekiwania są wysokie, nawet najwięksi gracze z kontynentu przyznają, że sprzedaż odnowionego wizerunku na Dubai Expo będzie wyzwaniem.

Pawilon Egipski, w którym znajdują się piramidy i hieroglify, pokaże starożytną historię kraju i jego ogromną atrakcyjność turystyczną, ale głównym celem jest przyciągnięcie inwestycji i współpracy biznesowej, zwłaszcza w zakresie nowych technologii.

„Świat zaczyna patrzeć na Afrykę i odkrywać ją na nowo” – powiedział Ahmed Maghouri Diab, urzędnik egipskiego Ministerstwa Handlu i Przemysłu, który reprezentuje ten kraj na Expo 2020.

„Kontynent ma wiele trudności, ale też zaczyna się rozwijać”.

READ  Waitrose i Aldi przestają sprzedawać grille jednorazowego użytku | Śmieci