Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ponad 2300 lotów do USA odwołano w niedzielę z powodu złej pogody i Covid | Linie lotnicze

zimowa pogoda i koronawirus pandemia Amerykańscy podróżnicy są sfrustrowani, ponieważ loty powrotne z wakacji na początku nowego roku zostały odwołane lub opóźnione.

Według serwisu śledzącego FlightAware do wczesnego niedzielnego popołudnia odwołano ponad 2300 lotów do USA i ponad 3900 lotów na całym świecie.

Nastąpiło to po odwołaniu ponad 2700 lotów w USA i ponad 4700 lotów na całym świecie.

Jednodniowa liczba ofiar śmiertelnych w USA w sobotę była najwyższa od czasu tuż przed Bożym Narodzeniem, kiedy linie lotnicze zaczęły obwiniać braki kadrowe. Wzrost infekcji Covid-19 między załogami.

Zimowa burza, która nawiedziła Środkowy Zachód, sprawiła, że ​​Chicago przez cały weekend stało się najgorszym miejscem w USA dla podróżnych, nawet gdy porty lotnicze ożyły w niedzielę rano. Około jedna czwarta wszystkich lotów na lotnisku O’Hare została odwołana.

Linie Southwest Airlines poinformowały, że pracują nad tym, aby pomóc poszkodowanym klientom, anulując w niedzielę około 400 lotów w całym kraju, co stanowi około 11% swojego rozkładu. Linie lotnicze z Dallas powiedziały, że spodziewają się więcej wyzwań operacyjnych, gdy system sztormowy wejdzie w stany wschodniego wybrzeża.

Delta poinformowała, że ​​w ramach przygotowań do zimowej prognozy pogody wyda zwolnienie z podróży dla lotów planowanych w tym tygodniu z lotnisk środkowoatlantyckich w Baltimore i Waszyngtonie.

American Airlines poinformowały, że większość lotów odwołanych w niedzielę została odcięta wcześnie, aby uniknąć zakłóceń na lotnisku w ostatniej chwili.

SkyWest, regionalna linia lotnicza działająca pod nazwami American Eagle, Delta Connection i United Express, uziemiła w niedzielę prawie 500 lotów, co stanowi około 20% swojego rozkładu, według FlightAware.

Linie lotnicze poinformowały, że podejmują kroki w celu ograniczenia odwołań spowodowanych rozprzestrzenianiem się Zmienna Omikrona. United oferuje w styczniu płacić trzy lub więcej razy więcej niż zwykłe wynagrodzenie pilotów za loty otwarte. Spirit Airlines osiągnęły porozumienie z Flight Attendants Association w sprawie podwojenia pensji personelu pokładowego do wtorku, powiedział rzecznik związku.

Linie lotnicze liczą na dodatkowe wynagrodzenie i skrócenie rozkładów lotów w okresie wakacyjnym iw sercu stycznia, kiedy popyt zwykle spada. Spadek może być w tym roku bardziej stromy niż zwykle, ponieważ większość osób podróżujących służbowo jest nadal na miejscu.

READ  Inflacja cen w sklepach w Wielkiej Brytanii prawie się podwaja w styczniu | inflacja