Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koszty utrzymania: korekty pułapów cen energii mogą być dokonywane kwartalnie w ramach programu reformy Ofgem |  Wiadomości biznesowe

Koszty utrzymania: korekty pułapów cen energii mogą być dokonywane kwartalnie w ramach programu reformy Ofgem | Wiadomości biznesowe

Limit cen energii, mechanizm ustalający rachunki za gaz i prąd dla 22 milionów gospodarstw domowych, może wkrótce zostać zrewidowany kwartalnie zgodnie z planami ogłoszonymi przez regulatora branży.

Ofgem ujawnił, że przedstawił pomysł do konsultacji po krytyce, że obecne ustalenia dotyczące corocznych korekt – w kwietniu i październiku – przyczyniły się do Awaria dostawcy Ubiegły rok u szczytu szoku hurtowych cen gazu.

Okładka, której przypisuje się ochronę rodzin przed najgorszym na świecie Koronawirus chorobaPowiązane kolce w rudzie energia Koszty uniemożliwiły firmom przekazywanie bezprecedensowych podwyżek swoim klientom.

Opóźnił działanie najbardziej szkodliwego pierwiastka w kryzys kosztów życia Ponieważ gospodarstwa domowe musiały przełknąć bezprecedensowe podwyżki za jednym razem, średni rachunek wzrósł o 54%, czyli 693 funtów rocznie, od kwietnia do 1971 funtów.

ten Najnowsze prognozy Sugeruje, że rachunki mogą wzrosnąć do prawie 2600 funtów w październiku, kiedy nadejdzie kolejna korekta limitów cen – po raz pierwszy odzwierciedlając wpływ rosyjskiej wojny na Ukrainie.

Ofgem powiedział, że jego propozycje pozwolą na większą elastyczność: pozwolą rachunki rosnąć lub spadać szybciej, ale jego dyrektor naczelny przyznał podczas wywiadu dla Sky News, że następny ruch byłby byczy.

„Częstsze limity będą odzwierciedlać nowsze i dokładniejsze ceny energii i oznaczają, że gdy ceny spadną poniżej obecnych rekordowych poziomów, klienci zauważą korzyści znacznie wcześniej” – stwierdził regulator w swoim oświadczeniu.

„Ta zmiana pomoże również dostawcom energii dokładniej przewidzieć, ile energii muszą kupić dla swoich klientów, zmniejszając ryzyko dalszej awarii dostawcy i ostatecznie wyższych kosztów dla konsumentów”.

Wcześniej przyznał, że ta propozycja oznaczałaby wyższe ceny przed ostatnim rajdem w kwietniu, ale konsultacje oznaczają, że nie ma rychłego dostosowania limitu.

Ofgem powiedział, że planuje wprowadzić zmiany od października, więc rodziny nie zobaczą żadnego wpływu aktualizacji do 1 stycznia w ramach planów.

Ofgem dodał, że obejmuje również starania, aby konsumenci mogli szybciej czerpać korzyści z niższych cen gazu.

Regulator powiedział: „To wszystko jest częścią zestawu planów, aby rynek był bardziej uczciwy i odporny, takich jak testy warunków skrajnych dla dostawców i bardziej solidne audyty biznes planów dostawców.

Ofgem również niedawno napisał do dostawców, ostrzegając ich o serii przeglądów zgodności z rynkiem, aby upewnić się, między innymi, że: Sprawiedliwe postępowanie z zadłużeniem bezpośrednimi, ogólnie rzecz biorąc, są utrzymywani w wyższych standardach obsługi klienta i ochrony klientów wrażliwych.”

Przekonywała, że ​​zmiana limitu powinna zmniejszyć ryzyko kosztów związanych z niewylądowaniem dostawców u stóp płatników rachunków.

Oznaczałoby to również, że rachunki mogłyby rosnąć szybciej, ale również spadałyby szybciej w odpowiedzi na zmiany cen hurtowych, powiedział Sky News Jonathan Brierley, dyrektor generalny Ofgem.

„Pamiętaj, że całkowity koszt, jaki poniesiesz w ciągu roku, będzie dokładnie taki sam, ponieważ odzwierciedla on tylko koszt kupowanej przez nas energii.

„Tak, cena będzie rosła szybciej wraz ze wzrostem cen, ale co równie ważne, gdy te ceny spadają, pułap ceny ponownie spada.

„Pamiętam rok 2010, kiedy ludzie widzieli, jak ich ceny rosną, czekali i zastanawiali się, dlaczego ceny nie spadają tak szybko.

„Dobrą rzeczą w limicie cenowym jest to, że upewnimy się, że odzwierciedla on tylko koszty, więc odzwierciedla tylko to, co musisz zapłacić za swoją energię”.

Dodał: „Wraz z rosyjską inwazją na Ukrainę obserwujemy stały wzrost i kolejny wzrost cen gazu. Tak więc mam twardą wiadomość, że w październiku prawdopodobnie ponownie wzrosną ceny”.

READ  Goto Energy zostaje 16. dostawcą w Wielkiej Brytanii, który zbankrutuje w tym roku | przemysł energetyczny

Pułap cen energii jest największym pojedynczym czynnikiem inflacji w Wielkiej Brytanii, którą ekonomiści zwykle robią skok naprzód w tym tygodniu, kiedy zostaną opublikowane dane z kwietnia.

Wyższy pułap cenowy oznacza, że ​​miara CPI może przekroczyć 9% – najwyższy według oczekiwań poziom od 40 lat – z obecnych 7%.

Bank Anglii ostrzegł w tym miesiącu, że wpływ rosnących kosztów życia może zagrozić Wielkiej Brytanii recesją do końca roku, a inflacja wzrośnie do 10%.

Obietnica spadku poziomu życia wywołała apele biznesmenów, partii opozycyjnych i związków zawodowych o awaryjny budżet.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Podatek od nieoczekiwanych kosztów: „Żadna opcja nie jest poza stołem”

Boris Johnson obiecał działać w ciągu „dni” w zeszłym tygodniu, ale nic nie wskazywało na to, że Rishi Sunak przygotowywał się na zbliżające się bardziej znaczące wsparcie.

A kanclerz odmówiła wykluczenia pomysłu nałożenia niespodziewanych podatków na spółki energetyczne, które dokładają się do jakiejkolwiek dodatkowej pomocy podatnikom.