Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

McDonald's wycofuje się z Rosji w związku z „kryzysem humanitarnym na Ukrainie”

McDonald’s wycofuje się z Rosji w związku z „kryzysem humanitarnym na Ukrainie”

McDonald’s ogłosił, że sprzeda wszystkie swoje 850 restauracji w Rosji, ponad trzy dekady po otwarciu pierwszego sklepu w tym kraju.

Światowy gigant fast foodów jako powód przeprowadzki podał cierpienia spowodowane inwazją Władimira Putina na Ukrainę.

Jest w kraju od ponad 30 lat i jest potężnym symbolem rozprzestrzeniania się kapitalizmu na Rosję po upadku Związku Radzieckiego.

„Nie można zignorować kryzysu humanitarnego spowodowanego wojną na Ukrainie” – powiedział Chris Kempzinski, dyrektor generalny McDonald’s.

„Nie można sobie wyobrazić, że złote łuki reprezentują tę samą nadzieję i obietnicę, która doprowadziła nas do wejścia na rynek rosyjski 32 lata temu” – dodał.

Firma z siedzibą w Chicago poinformowała na początku marca, że ​​zamknie swoje oddziały w Rosji, ale zapłaci pracownikom. Ale teraz szuka rosyjskiego kupca, aby zatrudnić swoich pracowników.

Kempczyński powiedziała, że ​​„oddanie i lojalność” jej pracowników i dostawców w Rosji sprawiły, że decyzja o sprzedaży jej rosyjskiej firmy była trudna.

Firma zapowiedziała, że ​​zacznie usuwać złote łuki i sztandary w kraju.

Decyzja McDonald’s następuje po tym, jak inne duże firmy, takie jak brytyjskie koncerny energetyczne Shell i BP, opuściły Rosję z powodu obaw o inwazję Putina na Ukrainę.

Od czasu wkroczenia sił rosyjskich na terytorium Ukrainy 24 lutego tysiące cywilów zginęło, a ponad 6 milionów uciekło z Ukrainy.

READ  FTSE 100 na żywo 3 grudnia: zmienność na giełdzie, zmienna Omicron, ceny ropy, spotkanie OPEC, kontrakty terminowe na ropę Brent, płace poza rolnictwem w USA, bezrobocie w USA, Rezerwa Federalna USA