Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Posłowie torysów kwestionują gubernatora BoE w sprawie wysokiej inflacji | Bank Anglii

ten Bank Anglii W poniedziałek prezes banku Andrew Bailey zmierzy się z pytaniami ze strony wściekłych konserwatystów w sprawie inflacji, ponieważ źródła ministerialne postanowiły stłumić sensacyjną retorykę na temat niezależności banku.

Wystąpienie gubernatora przed parlamentarzystami – które zostało porównane do konfrontacji z byłym szefem banku lordem Mervynem Kingiem podczas krachu w 2008 roku – nastąpi w ramach szeroko zakrojonej pracy kanclerza, Riszi Sunakaby znaleźć nowe sposoby na obniżenie kosztów życia przed wakacjami.

Partia Pracy wezwie konserwatywnych posłów do głosowania za nieoczekiwanym podatkiem od spółek naftowych i gazowych w poprawce do przemówienia królowej – ruchowi, którego Sunak nie wykluczył, ale któremu zdecydowanie sprzeciwił się minister biznesu. Quasi Quasi.

Pojawienie się Baileya w komitecie ds. wyboru Skarbu nastąpi w wyniku narastającej krytyki wyników banku, w tym ze strony niektórych ministrów, z których jeden powiedział The Telegraph, że „teraz kwestionują jego niezależność”.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

Źródła gabinetowe posunęły się, by stłumić te spekulacje, a jedno z nich odrzuciło tę możliwość jako „nie do dyskusji”. Inny minister nazwał niepodległość „świętą” i powiedział, że sytuacja banku nie jest wyjątkowa: „Wszystkie banki centralne walczą z inflacją”. Źródło z Downing Street powiedziało, że Boris Johnson nie był zachwycony tą perspektywą.

Harriet Baldwin, konserwatywna posłanka z komisji, powiedziała, że ​​bank musi odpowiedzieć na poważne pytania dotyczące inflacji. „Od dawna rozumiem niebezpieczeństwa związane z błędną kalkulacją i zbyt długim wprowadzaniem zbyt dużej ilości bodźców monetarnych do gospodarki” – powiedziała.

„Kiedy sprawy zaczęły się ponownie otwierać, nie zdejmowali stopy z pedału bardzo szybko. Są rzeczy, których nie oczekiwano, jak wojna na Ukrainie, ale są rzeczy, których oczekiwano, że bodźce fiskalne i monetarne były w miejsce na bardzo, bardzo długi czas, gdy wszystko zaczęło się poprawiać”.

Kwarteng powiedział w niedzielę, że obawia się, że inflacja jest powyżej celu banku. „Faktem jest, że kiedy Bank Anglii uzyskał niepodległość w 1997 roku, cel inflacyjny wynosił 2%. inflacja ekonomiczna Teraz jest prawie dwucyfrowy. „To oczywiście jest problem” – powiedział w niedzielnym programie Sky News Sophie Ridge.

„Uderzyliśmy w pandemię Covid, widzieliśmy ogromny wzrost aktywności gospodarczej po złagodzeniu restrykcji, a potem oczywiście po raz pierwszy od 70 lat brałem udział w tej wojnie w Europie.

„Wszystkie te rzeczy oznaczają, że myślę, że jest to bardzo trudny czas [Bailey] Wykonuje rozsądną pracę. Prawdą jest jednak stwierdzenie, że 2% jest częścią ich mandatu i powinni utrzymać go na poziomie 2%”.

Partia Pracy powiedziała, że ​​ataki na niezależność banku odwracały uwagę. Kanclerz cienia Partii Pracy, Rachel Reeves, powiedziała: „Zamiast próbować obwiniać BoE za błędy rządu, kanclerz powinna poprosić o budżet awaryjny, anulować podwyżkę ubezpieczenia społecznego i wesprzeć obliczony przez Partię Pracy plan nieoczekiwanych podatków, aby pomóc utrzymać rachunki na niskim poziomie energia w ludziach.

Ministerstwo Skarbu zaprzeczyło planom budżetu awaryjnego, ale oczekuje się, że ogłosi pewne nowe ograniczone środki mające na celu zmniejszenie kosztów życia, gdy dane o cenach paliw pojawią się w ciągu najbliższych dwóch tygodni, które podadzą wyższe pułapy cen jesienią.

Zmiany podatkowe będą niemożliwe przed jesiennym budżetem, chociaż Johnson wielokrotnie przekonywał posłów, że szuka sposobów na obniżenie podatków.

Minister ds. zmian klimatycznych Ed Miliband powiedział, że odmowa rządu nałożenia nieoczekiwanego podatku na firmy naftowe i gazowe była „szczerze nieprzyzwoita” i przewidział, że jest to nieuniknione, nazywając to „kwestią bez odpowiedzi”.

READ  Założyciel Binance mówi, że Crypto nie pomoże Rosji uniknąć sankcji | Kryptowaluta