Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Korzyści z ćwiczeń oporowych w leczeniu lęku i depresji

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Limerick w Irlandii i Uniwersytetu Stanowego Iowa pokazuje, jaki wpływ może mieć trening oporowy na leczenie objawów lęku i depresji.

Nowe badanie dostarcza dowodów potwierdzających korzyści płynące z treningu oporowego w leczeniu lęku i depresji, a także pozwala zbadać możliwe mechanizmy leżące u ich podstaw.

Badania opublikowane w Trendy w medycynie molekularnej Czasopismo zostało zrealizowane przez profesora Matthew B. Herringa na Uniwersytecie w Limerick i profesora Jacoba D. Meyera na Iowa State University.

Naukowcy stwierdzili, że istnieją „ekscytujące dowody” na to, że trening oporowy może być równie dostępną alternatywną metodą leczenia lęku i depresji, jak bardziej znane metody leczenia, przy jednoczesnej poprawie innych ważnych aspektów zdrowia.

„Objawy i zaburzenia lękowe i depresyjne są powszechne i powodują wyniszczające obciążenia dla zdrowia publicznego, w przypadku których skuteczne leczenie jest ograniczone” – wyjaśnił dr Herring.

„Korzyści zdrowotne wynikające z treningu oporowego, czyli ćwiczeń wzmacniających mięśnie, które wymagają wielokrotnego wywierania siły na obciążenie w celu wywołania reakcji treningowej, są dobrze ugruntowane” – powiedział dr Herring, adiunkt w Centrum Aktywności Fizycznej Badania zdrowotne. , Instytut Badań nad Zdrowiem oraz Katedra Wychowania Fizycznego i Nauk o Sporcie w Kolegium Edukacji i Nauk o Zdrowiu przy ul.

„Jednak potencjalny wpływ treningu oporowego w leczeniu objawów i zaburzeń lękowych i depresyjnych pozostaje stosunkowo słabo zbadany. Co więcej, prawdopodobne są wiarygodne mechanizmy psychologiczne i biologiczne, które pomagają nam lepiej zrozumieć, w jaki sposób i dlaczego trening oporowy może poprawić wyniki zdrowotne.” nie jest dobrze rozumiane.”

Naukowcy uważają, że chociaż dostępne badania w tej dziedzinie koncentrują się na stosunkowo małych próbach, istnieją wystarczające dowody z poprzednich i bieżących badań przeprowadzonych na Uniwersytecie UL i finansowanych przez National Institutes of Health badań przeprowadzonych z dr Mayerem i jego współpracownikami z Iowa State University, aby wskazać że trening… Ćwiczenia oporowe łagodzą objawy i zaburzenia lękowe i depresyjne – chociaż same zaburzenia są rzadko badane.

READ  Naukowcy twierdzą, że posiadanie zbyt dużej ilości dobrego domu jest złe dla kojarzenia pand

„Pilnie potrzebne są potwierdzające i ostateczne badania, które odpowiednio uwzględnią ograniczenia, w tym małą liczebność próby, ale dostępne nam ograniczone dowody zapewniają wstępne poparcie dla korzystnego wpływu treningu ćwiczeń oporowych na zdrowie psychiczne, w tym nasilenie objawów insulinopodobnych, „Dr Herring wyjaśnił: Czynnik wzrostu 1, adaptacje naczyniowo-mózgowe i możliwe adaptacje neurologiczne, na które wpływa kontrolowane oddychanie, nieodłącznie związane z ćwiczeniami oporowymi.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że mamy do czynienia z często cytowanym przeglądem obiecującej dostępnej literatury wspierającej trening ćwiczeń oporowych w łagodzeniu lęku i depresji.

„Pomimo ograniczeń wynikających z ograniczonej liczby dotychczasowych badań, istnieją ekscytujące dowody, szczególnie z naszych poprzednich i bieżących badań dostępnych badań, sugerujące, że trening ćwiczeń oporowych może być dostępną alternatywną metodą leczenia lęku i depresji.

„Najbardziej ekscytującym aspektem jest to, że bardzo obiecujące jest badanie nieznanych mechanizmów, które mogą leżeć u podstaw tych korzyści, co przybliży nas do maksymalizacji korzyści i ulepszenia stosowania ćwiczeń oporowych za pomocą metod medycyny precyzyjnej” – dodał dr Herring.

Profesor Mayer, współautor badania, powiedział: „Obecne badania stanowią podstawę do sprawdzenia, czy trening oporowy może być kluczowym podejściem do behawioralnego leczenia depresji i lęku.

„Ponieważ trening oporowy prawdopodobnie działa poprzez wspólne i odrębne mechanizmy, aby osiągnąć pozytywny wpływ na nastrój w porównaniu z ćwiczeniami aerobowymi, może być stosowany w połączeniu z ćwiczeniami lub jako samodzielna metoda leczenia tych wyniszczających schorzeń.

„W naszych badaniach wykorzystamy platformę utworzoną w ramach istniejących badań jako punkt wyjścia do kompleksowej oceny potencjalnych korzyści płynących z ćwiczeń oporowych w populacjach klinicznych, jednocześnie określając, kto najprawdopodobniej odniesie korzyści z ćwiczeń oporowych”.