Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19 Victoria: Stan odnotowuje nowy przypadek koronawirusa w sobotę

Victoria odnotowała w sobotę nowy przypadek Covid-19, ponieważ państwo cieszy się wolnością od surowej blokady, ale nadal obowiązują pewne surowe ograniczenia.

Victoria odnotowała w sobotę nowy lokalny przypadek Covid-19 z trzema przypadkami uzyskanymi w kwarantannie hotelowej.

Dzieje się tak po piętach żadnych przypadków zgłoszonych w piątek, a 74 nadal jest aktywnych w stanie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że bada źródło nowego lokalnego przypadku.

Wykonano 15 110 testów, które powróciły w ciągu 24 godzin, a 20 660 osób zostało zaszczepionych.

Obecnie w Wiktorii jest 772 135 dawek szczepionki.

W stanie jest 130 miejsc ekspozycji, a wiktorianie są zachęcani do regularnego sprawdzania Strona Departamentu Zdrowia Aby sprawdzić, czy któryś z nich odwiedził.

W sobotę w Queensland i Nowej Południowej Walii zarejestrowano zero przypadków.

Victoria cieszyła się swoim drugim dniem z surowej blokady w sobotę, ale wiele ograniczeń pozostaje w stanie, ponieważ władze pracują nad stłumieniem ostatniej epidemii.

Mieszkańcy Greater Melbourne nie mogą odwiedzać swoich domów.

Nie mogą podróżować dalej niż 25 km od domu, z wyjątkiem pracy, opieki, nauki lub dojazdu do najbliższego punktu szczepień.

Maski na twarz są obowiązkowe w pomieszczeniach i na zewnątrz.

Dozwolone są spotkania towarzyskie na świeżym powietrzu z maksymalnie 10 osobami, restauracje, bary, sklepy i usługi kosmetyczne są otwarte z ograniczeniami gęstości.

W czwartek wieczorem w próbkach ścieków pobranych w obszarach Pasco Valley, Scorsby, Vermont i Bendigo dokonano trzech nowych pozytywnych wykryć fragmentów wirusa.

Mieszkańcy i nowi odwiedzający następujące przedmieścia między 3 a 7 czerwca są zachęcani do obserwowania objawów i poddawania się testom, jeśli się pojawią:

  • Glenroy, Hadfield, Oak Park, Pasco Valley; Burwood East, Forest Hill, Glen Waverley, Scorsby, Vermont South, Interna South, Wheelers Hill; Balwyn, Balwyn North, Blackburn, Blackburn, North, Box Hill, Box Hill North, Bulleen, Doncaster, Doncaster East, Donvale, Mitcham, Mont Albert, Mont Albert North, Nunawading, California Gully, Eaglehawk, Epsom, Huntly, Jackass Flat, Maiden Gully, Marong, North Bendigo i Sailors Gully.
READ  Obejrzyj to niesamowite zdjęcie gigantycznego księżyca Jowisza - zrobione przez NASA!