Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus: najnowsze informacje o COVID-19 z całego świata – niedziela, 16 maja

Koronawirus: najnowsze informacje o COVID-19 z całego świata – niedziela, 16 maja

Azja i Pacyfik

Indie

Ciała ofiar COVID-19 zostały znalezione w niektórych indyjskich rzekach, zgodnie z listem rządowym widzianym przez Reuters, w pierwszym oficjalnym uznaniu tej niepokojącej praktyki, która, jak powiedział, może wynikać z ubóstwa i strachu przed chorobami na odległych obszarach.

Zdjęcia zwłok dryfujących w rzece Ganges, uważane za święte w hinduizmie, zaszokowały kraj, który zatoczył się w cieniu najgorszej na świecie fali przypadków COVID-19.

Chociaż doniesienia medialne powiązały wzrost liczby ciał znalezionych w rzece i jej dopływach w ostatnich dniach z epidemią, stan Uttar Pradesh w północnych Indiach, zamieszkały przez 240 milionów ludzi, nie ujawnił jeszcze publicznie przyczyny zarazy. wirus szerzenie. Przypadki śmierci.

Indie zgłosiły w sobotę (czasu lokalnego) najniższy dzienny wzrost zakażeń koronawirusem od prawie trzech tygodni, ale zgony pozostały blisko 4000, ponieważ Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła, że ​​drugi rok pandemii może być gorszy niż pierwszy.

Dane Ministerstwa Zdrowia wykazały, że w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin w Indiach odnotowano 326 098 nowych zakażeń, co zwiększyło liczbę obrażeń do 24,37 mln, przy 3 890 zgonach, co oznacza 266 207 przypadków śmiertelnych. Ale powolny wzrost może również odzwierciedlać wskaźniki testów, które są najniższe od 9 maja.

READ  Covid-19: Pięć zgonów to najwyższa dzienna liczba ofiar wraz z rozprzestrzenianiem się Omicron