Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus, Covid 19: Australijski lekarz mówi, że całkowita eliminacja „ fałszywego idola ”

Naukowiec

Były zastępca dyrektora medycznego Australii, dr Nick Cutsworth, powiedział, że Australia musi przygotować się na potencjalne przypadki Covid, ponieważ granice otwarte są dla bąbli podróżujących. Zdjęcia / Getty Images

Były australijski zastępca naczelnego lekarza, dr Nick Cottsworth, wezwał Australię do przygotowania się na powrót przypadków Covid-19 w miarę stopniowego otwierania granic przez ten kraj.

Ekspert od chorób zakaźnych oświadczył odważnie, że Australijczycy nie mogą dalej żyć w pandemii „bunkrze wykluczającym” i powiedział, że całkowite wyeliminowanie wirusa było „fałszywym idolem”, jak donosi Fairfax.

„Jest oczywiste, że nie będziemy zamykać naszych granic w nieskończoność” – powiedział, przemawiając na dorocznym spotkaniu naukowym Royal Australian College of Surgeons.

„Nie będziemy mieć stacji kwarantanny na zawsze, gdy będziemy dążyć do wykorzenienia fałszywego bożka”.

„W pewnym momencie w przyszłości, kiedy zdecydowana większość naszej społeczności zostanie zaszczepiona, pojawi się presja, aby otworzyć nasze granice. Nie możemy się temu przeciwstawiać. W rzeczywistości, kiedy nadejdzie czas, będziemy musieli o to wezwać”.

Dzieje się tak w czasie, gdy rząd australijski spotyka się z krytyką za swoje relacje z obywatelami Australii osiadłymi w Indiach, na które wpłynęła firma Covid. 27 kwietnia premier Scott Morrison zawiesił wszystkie loty pasażerskie między Indiami a Australią, ale później zmienił przepisy, zezwalając tylko na jeden lot tygodniowo.

Chociaż zakaz został zniesiony 15 maja, prawie połowa ze 150 pasażerów pierwszego lotu powrotnego z Indii została objęta zakazem z powodu pozytywnych wyników testów. Rozumie się, że 48 pasażerów uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa, a kolejnych 24 zostało umieszczonych na czarnej liście po upewnieniu się, że mają bliski kontakt z przypadkami.

Coatsworth powiedział, że jest zagorzałym zwolennikiem australijskiego programu szczepień na dużą skalę
Szczepionki po raz kolejny będą najlepszą obroną Australii przed potencjalnymi nowymi falami Covid-19.

READ  Miasto, o którym być może wcześniej nie słyszałeś, zostało Europejskim Miastem Roku

Wezwał także lekarzy do zachęcania do szczepień i potępił „lekarzy-aktywistów”, którzy rozpowszechniają fałszywe informacje o szczepionkach.

„Ponownie mamy obowiązek, jako zawód, spokojnie uspokoić społeczeństwo, że szczepionki powinny być przyjmowane po ich wprowadzeniu i że czekanie nie jest realną opcją ani indywidualnie, ani ze względu na zdrowie publiczne, i to ostatecznie, kiedy pozwolimy na Covid-19 powrócić do naszych wybrzeży i rozprzestrzenić się w naszej społeczności, że jesteśmy gotowi i komfortowo, aby tak się stało ”.

„Wiem, że to sprawi, że niektóre, może większość, w tym pokoju i dzisiejszym Internecie będzie niewygodne”.

Obecnie uważa się, że 4,4 procent Australijczyków zostało w pełni zaszczepionych, co odpowiada 1,4 miliardowi podanych dawek.  Zdjęcie / NCA
Obecnie uważa się, że 4,4 procent Australijczyków zostało w pełni zaszczepionych, co odpowiada 1,4 miliardowi podanych dawek. Zdjęcie / NCA

Na początku tego tygodnia sześciu mieszkańców Wiktorii prawdopodobnie miało chorobę zakaźną z hotelu kwarantanny w Adelajdzie. Podróżnik wracający do Australii z Indii przez Malediwy uzyskał wynik pozytywny po zakończeniu kwarantanny hotelowej w Adelajdzie. Sześciu Wiktorian było również obecnych na Playford Level Three podczas ewentualnej wysyłki.

Niedawno mężczyzna z Sydney również wywołał powrót ograniczeń po zdiagnozowaniu u niego i jego żony Covid-19. Chociaż test genomu połączył szczep z obcokrajowcem z Ameryki, który wszedł na kwarantannę hotelową 26 kwietnia, władze ds. Zdrowia są nadal zdezorientowane, w jaki sposób zaraził się wirusem.

„Pomimo szeroko zakrojonych badań źródła dwóch lokalnie pozyskanych przypadków, które zostały ogłoszone w zeszłym tygodniu, NSW Health nie określiło, w jaki sposób ujawniono początkowy przypadek Covid-19”, napisał NSW Health na Twitterze na początku tego tygodnia.

„Mogli zarazić się infekcją poprzez krótki kontakt z obecnie niezidentyfikowaną osobą, która była zaraźliwa w społeczności”.