Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus: Kiwi, który przyleciał z Perth „ wiedział, że nie powinien podróżować do Nowej Zelandii ”

Elms powiedział, że istnieje zależność od uczciwości ludzi.

„Nie mamy wglądu we wszystkie ruchy pasażerów w Australii … Ruchy pasażerów w Australii są rejestrowane w rejestrach linii lotniczych. Agencje imigracyjne i inne służby graniczne mają dostęp do zaawansowanych informacji o pasażerach i wykorzystujemy te informacje, aby spróbować zarządzać ryzykiem związane z ruchami ludzi ”.

„ Ale pamiętajmy, że znajdujemy się w środowisku podróżnym wolnym od kwarantanny, normalne ryzyko, którym poradzi sobie z imigracją, nie rozszerzy się na przepisy Nowej Zelandii ani na osoby, które naruszają podróże bez kwarantanny.

„Muszą być szczerzy w swoich oświadczeniach, czy to dla linii lotniczych, czy służb granicznych.

„Opieramy się również na systemach lotniczych, więc linie lotnicze mają standardy i protokoły, którym podlegają w celu weryfikacji uprawnień pasażerów.

„W tle mamy systemy graniczne, które zbierają informacje o pasażerach i wykorzystują je do wykrywania niewykwalifikowanych pasażerów.

„W weekend przepisy dotyczące kontroli pasażerów imigracyjnych zidentyfikowały ponad 70 osób, które podróżowały z Perth na krajowe lotniska w Australii, a następnie skontaktowały się z podróżą do Nowej Zelandii.

„Imigracja, we współpracy z liniami lotniczymi i innymi agencjami granicznymi, z powodzeniem interweniowała i była w stanie przeciwdziałać ryzyku stwarzanym przez te osoby”.

READ  COVID-19 Coronavirus Australia: Nowa Południowa Walia zgłasza 1480 nowych przypadków i dziewięć zgonów. Victoria łagodzi ograniczenia