Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kaucja niegotówkowa dla byłych ministrów Pierwszej Partii Fidżi

Kaucja niegotówkowa dla byłych ministrów Pierwszej Partii Fidżi

Były premier Voreke Bainimarama, były prokurator generalny Ayaz Sayed-Khaiyum i były minister zdrowia Neil Sharma otrzymali od sądu pokoju Suva kaucję w wysokości 10 000 dolarów, gdy stawili się przed sędzią Walinem Georgem pod zarzutem nadużycia stanowiska.

Trio usłyszało także zarzuty utrudniania działania wymiaru sprawiedliwości i nadużycia zaufania przez urzędnika państwowego w związku z rzekomymi transakcjami, które miały miejsce w 2011 roku.

Wszystkim zarzuca się niedopełnienie wymogów prawnych określonych w Regulaminie Zamówień na rok 2010.

Bainimaramę i Khayyuma reprezentują odpowiednio prawnicy Gul Fatima i Devanesh Sharma, natomiast prawnikami pana Sharmy są Hamendra Nagin i Ritesh Singh z Shirani & Partners.

Prawnik dyrektora prokuratury (DPP), Lesani Tabuakoro, powiedział sądowi, że sprawa wymaga natychmiastowego zajęcia się, ponieważ zarzucane przestępstwa popełniono w 2011 roku.

Kiedy złożyła wniosek o wydanie nakazu pozostania w domu, sędzia George stwierdził, że paszport pana Bainimaramy, który został skonfiskowany w poprzedniej sprawie, był paszportem dyplomatycznym.

Sędzia George przypomniał trzem mężczyznom, że w przypadku ucieczki za kaucją wydany zostanie nakaz ekstradycji.

Warunki zwolnienia za kaucją wymagają od pana Sharmy i Bainimaramy zgłaszania się na komisariat policji w Totogo, natomiast pan Sayed-Khaiyum ma obowiązek zgłaszać się na komisariat policji w Namaka dwa razy w miesiącu.

Prawnik Devanesh Sharma powiedział, że nie ma historii, aby którykolwiek z oskarżonych uciekał za kaucją.

Sprawę przełożono na 19 marca przyszłego roku.

READ  Zieloni domagają się od Partii Pracy dalszych działań na rzecz klimatu: „Zawsze jest więcej do zrobienia”