Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: „ Havoc ” trwa nadal w stolicy Indii, New Delhi, ale oczekuje się, że nowe dostawy złagodzą presję

Covid-19: „ Havoc ” trwa nadal w stolicy Indii, New Delhi, ale oczekuje się, że nowe dostawy złagodzą presję

Krewni ofiary Covid-19 siedzą przed szpitalem Lok Nayak Jaiprakash Narayan Covid-19 w New Delhi w Indiach.

AP

Krewni ofiary Covid-19 siedzą przed szpitalem Lok Nayak Jaiprakash Narayan Covid-19 w New Delhi w Indiach.

Sytuacja Indii się pogarsza Korona wirus Sytuacja jest tragiczna, zwłaszcza w jego gęsto zaludnionej stolicy, New Delhi.

Gdy kraj walczy z przerażającą falą Nowe infekcje Każdego dnia system opieki zdrowotnej w stolicy słabnie.

Szpitale w Delhi Skręcanie pod ogromnym ciśnieniem Odłóż je, ponieważ więcej ludzi choruje. Łóżka skończyły się na kilku oddziałach intensywnej terapii i nie tylko Historie Zaczęło się wydawać, że członkowie rodziny zdesperowani próbują znaleźć opiekę medyczną i miejsce w szpitalu dla swoich chorych krewnych, ale bezskutecznie.

Zagraniczne media to mają wzmiankowany Ludzie umierają na noszach, a czasem na poboczu drogi przed szpitalami, czekając na wizytę u lekarza.

Czytaj więcej:
* W szpitalu w Delhi w Indiach, wraz ze wzrostem liczby przypadków Covid-19, wyczerpuje się śmiertelnie tlen
* Covid-19 „połyka” ludzi w Indiach, zalewając krematoria
* Australia zawiesza bezpośrednie loty z Indii
* Gracze z Nowej Zelandii pozostaną na razie w IPL pomimo niepokojącej sytuacji Covid-19

Ojciec Mohana Sharmy był jedną z takich osób. 17-latek patrzył, jak jego ojciec umiera w kolejce przed szpitalem w północno-wschodnim Delhi. Powiedzieć Agencja medialna AFP Że jego ojciec z trudem łapał powietrze, płakał i wołał o pomoc. Powiedział: „Ale ja nic nie mogę zrobić”.

Według BBC, niektóre szpitale nie przyjęły nowych przyjęć z powodu Niedostateczna podaż tlenu Wymagane w przypadku pacjentów z Covid-19 krytycznie korzystających z respiratorów. Brak tlenu sprawił, że lekarze tacy jak Gautam Singh zapłakali Żebranie w mediach społecznościowych o zaopatrzenie Aby pomóc uratować swoich pacjentów.

Krewny osoby zmarłej na Covid-19 jest pocieszany przez inną osobę podczas kremacji w Dżammu w Indiach.

Chaney Anand / AP

Krewny kogoś, kto zmarł na Covid-19, jest pocieszany przez inną osobę podczas kremacji w Dżammu w Indiach.

Pojawiły się doniesienia o zdesperowanych ludziach plądrujących małe butle z tlenem, podczas gdy duże tankowce zostały umieszczone pod strażą policyjną w niektórych obszarach.

READ  Trzęsienie ziemi w Melbourne: „zapobieganie katastrofom” w odległym epicentrum, w trzęsieniu ziemi o magnitudzie 5,9 magnitudo w Wiktorii

Szef Światowej Organizacji Zdrowia określił sytuację w Indiach jako „poza smutkiem”.

Kraj przeżywa obecnie najgorszą epidemię na świecie. do Pięć kolejnych dni, Indie ustanowiły rekordy w zakresie codziennych nowych infekcji – w poniedziałek (czasu lokalnego) odnotowano ponad 350 000 przypadków.

Liczba ta nieznacznie spadła we wtorek, odnotowano ponad 323 000 nowych przypadków. Jednak spadek ten jest prawdopodobnie spowodowany niższymi wskaźnikami testów pod koniec tygodnia.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia ogłosiło 2771 zgonów w ciągu 24 godzin. To około 115 osób, które co godzinę umiera z powodu wirusa.

Według lokalnego radia NDTV, średnia liczba zgonów Covid-19 w Delhi w zeszłym tygodniu wyniosła 304.

Pacjent oddycha za pomocą tlenu dostarczanego przez sikhijskie miejsce kultu w Gurdwara w samochodzie w New Delhi w Indiach.

Altaf Qadri / Prof.

Pacjent oddycha za pomocą tlenu dostarczanego przez sikhijskie miejsce kultu w Gurdwara w samochodzie w New Delhi w Indiach.

Pewne opóźnienie nastąpiło we wtorek (czasu lokalnego), ponieważ dostawa materiałów medycznych dotarła z Wielkiej Brytanii. AP poinformował, że wśród dostaw znajdowało się 100 bardzo potrzebnych respiratorów i 95 centrów tlenowych.

Urzędnik szpitala powiedział, że szpital Sir Ganga Ram w Delhi otrzymał we wtorek rano dwie tony ciekłego tlenu medycznego Indian Express. Urzędnik powiedział, że są teraz w „lepszym stanie” w porównaniu do „ostatnich kilku dni”, kiedy szpital w centrum Delhi borykał się z poważnymi niedoborami tlenu.

Zamknięcie w Delhi zostało również przedłużone o kolejny tydzień, pośród fali nowych infekcji i zgonów. Zacytowano, że główny minister Delhi, Arvind Kejriwal, powiedział lokalnym mediom, że „dewastacja Corony (wirusa) trwa nadal i nie ma ulgi. Wszyscy opowiadają się za przedłużeniem blokady”.

Wiele kremacji pogrzebowych zmarłych z powodu wirusa jest spalanych na ziemi, która została przekształcona w krematorium w celu kremacji ciał ofiar masowego koronawirusa w New Delhi w Indiach.

Altaf Qadri / Prof.

Wiele kremacji pogrzebowych zmarłych z powodu wirusa jest spalanych na ziemi, która została przekształcona w krematorium w celu kremacji ciał ofiar masowego koronawirusa w New Delhi w Indiach.

Sceny pogrzebowe wyłaniające się z Delhi również pokazują rozdzierającą serce tragedię. Trwają masowe kremacje ofiar koronawirusa jako krematorów walczących w stolicy o kosmos.

READ  Rosja wydala 10 amerykańskich dyplomatów w odpowiedzi na kampanię Bidena

Urzędnicy w jednym miejscu kremacji powiedzieli NDTV, że dziennie przywożono około 60-70 ciał, ale w placówce znajdowały się tylko 22 ciała. W oczekiwaniu na rosnącą liczbę przypadków utworzono nowe miejsca kremacji.

Associated Press donosi, że Delhi poddaje kremacji tak wiele zwłok, że urzędnicy zostali zmuszeni do wycięcia drzew w parkach miejskich w celu wykorzystania ich do kremacji pogrzebowych.

Indyjska telewizja NDTV poinformowała, że ​​rzeczywista liczba zgonów z powodu wirusa może być znacznie wyższa niż oficjalne dane.

według Organizacja medialnaDane pokazują, że 3096 kremacji ofiar COVID-19 miało miejsce w Delhi między 18 a 24 kwietnia. Jednak liczba ofiar śmiertelnych opublikowana przez rząd w Delhi w tym samym okresie wykazała 1938 zgonów – co wskazuje, że 1158 zgonów w Delhi mogło nie zostać policzonych.