Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus, Covid 19: Indie odnotowują najwyższą dzienną liczbę ofiar śmiertelnych od początku epidemii

Naukowiec

Kryzys ludzki w Indiach pogłębia się, ponieważ każdego dnia przybywa przypadków koronawirusa. Wideo / Getty Images

Pomoc jest w drodze, ale nie może nadejść wystarczająco szybko, ponieważ Indie odnotowują najwyższą liczbę ofiar śmiertelnych w ciągu jednego dnia od wybuchu pandemii koronawirusa.

Międzynarodowa pomoc mająca na celu złagodzenie poważnego niedoboru tlenu w Indiach dotarła w niedzielę do kraju Azji Południowej, gdy liczba zgonów z powodu koronawirusa wzrosła do ponurego nowego rekordu.

Kraj z 1,3 miliarda zgłosił w niedzielę 3689 zgonów z powodu koronawirusa.

W Indiach zarejestrowano prawie 400 000 nowych przypadków epidemii, co jest najszybciej rozwijającą się epidemią na świecie.

Krewny kogoś, kto zmarł na Covid-19, opłakuje krematorium w Dżammu.  Zdjęcie / AP
Krewny kogoś, kto zmarł na Covid-19, opłakuje krematorium w Dżammu. Zdjęcie / AP

Rekordowa liczba zgonów wywrze większą presję na krematoria i już wyczerpane cmentarze, ponieważ pracownicy walczą o nadążenie za rosnącą liczbą ofiar śmiertelnych.

Trwają ogromne międzynarodowe wysiłki, aby dostarczyć bardzo potrzebny tlen do miast w Indiach, ponieważ przypadki koronawirusa wzrosły do ​​punktu śmierci zarażonych osób, w tym dzieci, w oczekiwaniu na leczenie poza szpitalami.

„Czasami ludzie umierają przed szpitalami. Nie mają więcej tlenu. Czasami (umierają) w swoich samochodach” – powiedział ambasador Niemiec w Indiach Walter Lindner, kiedy w późną sobotę przybyło 120 respiratorów.

W weekendy widziano długie kolejki w ośrodkach szczepień, a ludzie desperacko pragnęli zaszczepić się przeciwko chorobie, która przytłoczyła system opieki zdrowotnej.

Krewni i wolontariusze przygotowują się do kremacji ciał osób zmarłych z powodu Covid-19 w kraju, który został przekształcony w krematorium w New Delhi.  Zdjęcie / AP
Krewni i wolontariusze przygotowują się do kremacji ciał osób zmarłych z powodu Covid-19 w kraju, który został przekształcony w krematorium w New Delhi. Zdjęcie / AP

Platformy mediów społecznościowych są zalewane apelami osób poszukujących butli z tlenem, lekarstw i łóżek szpitalnych, ponieważ fala Covid-19 spowodowała powszechne niedobory.

Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania wysłały zaopatrzenie awaryjne, w tym generatory tlenu, maski na twarz i szczepionki.

Pracownik służby zdrowia w sprzęcie ochrony osobistej wykonuje szybki test na obecność Covid-19 po pobraniu próbki wymazu z nosa dla urzędnika wyborczego w przeddzień wyników wyborów stanowych w Guwahati w Indiach.  Zdjęcie / AP
Pracownik służby zdrowia w sprzęcie ochrony osobistej wykonuje szybki test na obecność Covid-19 po pobraniu próbki wymazu z nosa dla urzędnika wyborczego w przeddzień wyników wyborów stanowych w Guwahati w Indiach. Zdjęcie / AP

W niedzielę do Indii dotarła pomoc z Francji, obejmująca osiem stacji generujących tlen i 28 wentylatorów, oprócz wentylatorów z Niemiec, które przybyły poprzedniego wieczoru.

Wielka Brytania, która wysłała już 495 koncentratorów tlenu i 200 respiratorów, zapowiedziała, że ​​wyśle ​​kolejne 1000 respiratorów tlenowych.

READ  Oszustwo bankomatowe na Bali: Turyści ostrzegani przed korzystaniem z niektórych bankomatów

Grupa brytyjskich lekarzy również dokonała własnej interwencji, oferując telemedycynę na odległość z Wielkiej Brytanii, aby złagodzić presję na swoich indyjskich kolegów i umożliwić im skupienie się na pacjentach Covid.

Pracownik komunalny przeprowadza fumigację, podczas gdy zwolennicy BJP czekają przed centrum liczenia głosów w Guwahati w Indiach.  Zdjęcie / AP
Pracownik komunalny przeprowadza fumigację, podczas gdy zwolennicy BJP czekają przed centrum liczenia głosów w Guwahati w Indiach. Zdjęcie / AP

Materiały medyczne i zatwierdzone materiały są ładowane na samolot transportowy do Indii na lotnisku Roissy na północ od Paryża.  Zdjęcie / AP
Materiały medyczne i zatwierdzone materiały są ładowane na samolot transportowy do Indii na lotnisku Roissy na północ od Paryża. Zdjęcie / AP

Wzywa do ogólnokrajowych blokad w celu zwalczania fali infekcji

New Delhi, jeden z najbardziej dotkniętych kryzysem regionów Indii, przedłużyło w sobotę swoją blokadę na tydzień, a wschodni stan Odisha również nakazał jej zamknięcie.

Dr Anthony Fauci, starszy doradca ds. Epidemii w Stanach Zjednoczonych, powiedział w komentarzach opublikowanych w sobotę, że wszystkie Indie muszą zostać zamknięte, aby walczyć z tą falą.

Rząd premiera Narendry Modi sprzeciwił się nałożeniu blokady narodowej, ale kilka stanów nałożyło surowe ograniczenia.

Koronawirus choroba

Rosnąca lista krajów, w tym Nowa Zelandia i Australia, zmniejszyła loty z Indii.

W niedzielę Nigeria stała się ostatnim krajem, który to uczynił, zakazując wjazdu wszystkim podróżnym, którzy byli w tym kraju w ciągu ostatnich dwóch tygodni, chociaż Nigeryjczycy i osoby tranzytujące w Indiach są zwolnione.

Dzwony alarmowe dzwonią również w innych krajach gęsto zaludnionej Azji Południowej.

Na Sri Lance codzienne obrażenia odnotowano w sobotę na rekordowo wysokim poziomie, ponieważ władze nałożyły dalsze ograniczenia na poruszanie się i działalność w niektórych częściach kraju.

„Możemy wkrótce stanąć w obliczu kryzysu w Indiach, chyba że powstrzymamy obecny trend infekcji” – powiedział główny epidemiolog Sudath Samaraweera.