Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Komisja Wyborcza chce, aby Komisja Wyborcza konsultowała się z nią w sprawie powoływania przedsiębiorstw państwowych, a nie jest to organ zapracowany

Komisja Wyborcza chce, aby Komisja Wyborcza konsultowała się z nią w sprawie powoływania przedsiębiorstw państwowych, a nie jest to organ zapracowany

Komisja Wyborcza liczy na odpowiedź Komisji Urzędów Konstytucyjnych na napisane przez nią pisma w sprawie powołania kolejnego nadzorcy wyborów, a przewodnicząca Barbara Malemalley twierdzi, że konsultacja z nią jest pierwszym krokiem do jej udziału w powołaniu nadzorcy . Następny przełożony.

Malimali twierdzi, że komisja nie jest organem zajętym ingerowaniem w prace innej organizacji, ponieważ nadzoruje Biuro Wyborcze Fidżi i ma konstytucyjny obowiązek uczestniczenia w powoływaniu nadzorczego.

Malimali twierdzi, że przez ostatnie osiem miesięcy zwracała się do Komisji ds. Urzędów Konstytucyjnych o konsultację z nimi.

Niestety, nie odnieśli na tym polu zbyt wielu sukcesów – mówi.

Komisja Wyborcza Fidżi wyraziła również zdziwienie niedawnymi doniesieniami w mediach głównego nurtu i mediach społecznościowych, jakoby Komisja wzywała do usunięcia pełniącego obowiązki nadzorcy wyborów oraz ingerencji w powołanie kolejnego nadzorcy przez Komisję Urzędów Konstytucyjnych.

Na wczorajszym posiedzeniu komisarze omówili wydarzenia z ostatnich dwóch tygodni, podczas których list napisany do Komisji Kodeksu Postępowania trafił do domeny publicznej i został błędnie zinterpretowany jako wskazujący, że komisja ingerowała w rekrutację przedsiębiorstw publicznych i wezwanie do zwolnienia działające SOE.

Mallimali dodaje, że niedawno powiedziała mediom, że w tej sprawie wszyscy muszą się uspokoić.

Stanowi ona, że ​​zgodnie z art. 76 ust. 4 Konstytucji Komisja Wyborcza ma do odegrania rolę w wyznaczeniu nadzorcy wyborczego.

Malemale twierdzi, że Komisja Wyborcza ma również konstytucyjne uprawnienia do rejestrowania obywateli jako wyborców, prowadzenia edukacji wyborców, rozstrzygania sporów wyborczych oraz monitorowania i egzekwowania prawa wyborczego.

Stwierdza, że ​​Biuro Wyborcze Fidżi, na którego czele stoi spółka państwowa, jest organem operacyjnym komisji i wykonuje te funkcje w imieniu komisji.

Na swoim posiedzeniu komisja wyraziła również konsternację faktem, że osoby szerzące dezinformację i plotki łatwo wpływają na opinię publiczną, a także powodowanymi przez nie szkodami.

READ  Prawie połowa ankietowanych mężczyzn wierzyła, że ​​mogłaby wylądować samolotem pasażerskim

Mallimali twierdzi, że jest przerażona, gdy widzi zastraszanie i molestowanie, które wybuchło po tych fałszywych zarzutach.

Mówi, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni osobiście doświadczyła wielu cyberprzemocy i została obrzucona różnymi wyzwiskami.

Malimali twierdzi, że prosi społeczeństwo, aby kontaktowało się z nimi w przypadku pytań i nie słuchało plotek ani nie zgłaszało wątpliwości.