Kobiety Australia Sevens wygrywają w Dubaju, mężczyźni zajmują siódme miejsce

Zawody HSBC SVNS World Series w nowej odsłonie rozpoczną się w Dubaju, a australijskie drużyny będą chciały rozpocząć przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Kobieca drużyna jest obrońcą tytułu w Dubaju – ostatnim tytule zdobytym na Mistrzostwach Świata, gdzie debiutantka Kaitlyn Schiff ma rozświetlić światowy tor.

Oglądaj każdą rundę serii HSBC SVNS wyłącznie, bez reklam i na żywo w Stan Sport.

Będą mieli szansę na kolejny tytuł w Dubaju, dodając ostatni rozdział do swojej rywalizacji z Nową Zelandią w finale (2:13)

Jeśli chodzi o mężczyzn, zadebiutują Henry Palmer i Ben Dalton, którzy będą chcieli znaleźć się w pierwszej piątce.

Podopieczni Johna Manentiego zmierzą się z Samoa w finale o siódme miejsce (22:32), po otrząsnięciu się po dwóch porażkach i zwycięstwie nad Hiszpanią.

Poniżej znajdziesz podsumowanie całej akcji, rozgrywka po grze:

Australia, kobiety 39 pokonały Brazylię, kobiety 0

Charlotte Caslick zaprezentowała imponujący występ, gdy Australijczycy na rozpoczęcie sezonu odnieśli pewne zwycięstwo nad Brazylią 39:0.

Caslake miał rękę w pięciu próbach, gdy Australijczycy rozpoczęli obronę tytułu ogniem.

Madison Levy rozpoczęła sezon 2022–2023 w miejscu, w którym przerwała, strzelając dwa gole w ciągu trzech minut, podczas gdy Australijczycy dominowali w pierwszej połowie, a Caslake znalazł Faith Nathan w rogu i do przerwy prowadził 15:0. Zgrabne zagranie w linii daje Caslick szansę na własną próbę i wykorzystanie genialnego podania Alysii Lefau-Fakaosilei. Dwukrotny Gracz Roku Świata w połączeniu z rezerwowym Bayanem Thirettą wysłał Maddison Ashby w przestrzeń kosmiczną w celu wykonania ataku z dużej odległości, zanim po raz drugi rzuciła się obok bramki. Świeżaczka Kaitlin Shave zakończyła niemal idealny mecz swoją pierwszą próbą przekonującego zwycięstwa.

Australia, mężczyźni 12, pokonali Irlandię, mężczyźni 19

Australia pokonała Irlandię 19:12, aby rozpocząć kampanię w Dubaju

Matt Gonzalez wykazał się świetną kontrolą, przejmując uderzenie Jamesa Turnera i uciekając od otwarcia. Jednak Irlandczycy dominowali przez resztę połowy, a duet gwiazd Terry Kennedy i Jordan Conroy pomogli Irlandii objąć prowadzenie 19-7 do przerwy.

Debiutant Henry Palmer przywrócił Australijczyków do rywalizacji, ścigając się z boku, aby zmniejszyć przewagę.

Ostatecznie Irlandia oddała kluczową stratę na minutę przed końcem, utrzymując zwycięstwo, a drużyna Johna Manentiego zdobyła tracący dodatkowy punkt

Australia, kobiety, 66, pokonały Japonię, kobiety 0

Australia zrobiła wielkie oświadczenie, wygrywając 66:0 z Japonią, co było ich największym zwycięstwem w historii World Series.

Madison Levy ponownie otworzyła wynik w pierwszej minucie, ponownie łącząc się z Charlotte Caslick, a następnie w ciągu trzech minut podjęła drugą próbę.

Chwilę później Isabella Nacer oddała swoją pierwszą próbę, zapoczątkowaną potężnym uderzeniem Alessii Levau-Vakausilii.

READ  Super Rugby Aupiki: Pięć podwójnych nagłówków w Super Rugby w przedłużonych rozgrywkach

Faith Nathan posłała szybkie podwójne dośrodkowanie i wyszła na prowadzenie 33-0 do przerwy. Caslake kontynuowała atak po przerwie trzecią próbą wydarzenia, zanim Levy skompletował hat-tricka.

Benny Thiritta przeżył pół wieku, gdy Australijczycy dręczyli Japończyków na początku meczu, a za nim podążyła Demi Hayes.

Dom du Toit strzelił gola na syrenę, ustanawiając najwyższe zwycięstwo w historii World Series, pobijając rekord 61-0 ustanowiony przez Stany Zjednoczone przeciwko Chinom w 2014 roku.

Australia – 14 mężczyzn, pokonała Argentynę – 31 mężczyzn

Argentyna kontynuowała cierpienia Australii w Dubaju, wygrywając 31-14.

Argentyna zaczęła szybko, strzelając dwie szybkie próby po Luciano Gonzalezie i Santiago Alvarezie.

Australijczycy z trudem radzili sobie z presją Argentyny, gdy Marcos Moneta powiększył prowadzenie dwiema bramkami i do przerwy prowadzili 26:0.

Dietrich Roche po przerwie wyrównał sytuację Australijczyków, mocnym uderzeniem z dystansu postawił ich na szachownicy. Następnie Hayden Sargeant wykorzystał luźne podanie, co dało Australijczykom niewielką nadzieję na słynny powrót.

Ostatecznie trzeci gol Monety przypieczętował zwycięstwo i sprawił, że Australia potrzebowała zwycięstwa nad Hiszpanią i wyników, aby zapewnić sobie awans do ćwierćfinału.

Australia, kobiety 33 pokonały Irlandię, kobiety 5

Australia zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie B po zwycięstwie 33-5 nad Irlandią.

W pierwszej połowie zdominowanej przez obronę Australijczycy pewnym wysiłkiem fizycznym zablokowali wszystko, co rzucała im Irlandia, po czym Madison Levy ponownie kontynuowała swoją passę strzelców od pierwszej próby.

Irlandia prawie zdobyła bramkę od początku meczu, ale została zatrzymana przez znakomitą interwencję Charlotte Caslake. Levis połączyli siły po przerwie Sarii Baki i do przerwy Australia prowadziła 14:0.

Caslick dodała swoje czwarte podejście do wydarzenia po przerwie, zbierając zadanie od Alysii Lefau-Fakaosilei.

Faith Nathan kontynuowała swój mocny turniej, zdobywając kolejny dublet, a Australijki perfekcyjnie zakończyły dzień

Australia, mężczyźni 25, pokonali Hiszpanię, mężczyźni 7

Australia zakwalifikowała się do ćwierćfinału, pokonując Hiszpanię 25:7.

Ben Dowling wykazał się dużą szybkością, wyrywając się hiszpańskiej obronie już w pierwszej minucie.

Następnie Dietrich Roche rozwalił obronę i wchłonął mocny strzał, dzięki czemu Henry Palmer mógł podjąć drugą próbę w weekend i do przerwy prowadził 10:0.

Nathan Lawson wykończył fenomenalnie drużynową grę i powiększył prowadzenie, a kapitan Nick Maalouf zebrał nagrodę, błyskotliwą interwencję po wewnętrznej stronie boiska.

Hayden Sargent pobiegł po zwycięstwo, a Australijczycy awansowali do ćwierćfinału jako jedna z dwóch najwyżej sklasyfikowanych drużyn, które zajęły trzecie miejsce.

READ  NRL: trener straży pożarnej Wests Tigers Michael Maguire

Australia, kobiety, 32, pokonały USA, 5

Australia zakwalifikowała się do półfinału po pokonaniu Stanów Zjednoczonych 32-5.

Charlotte Caslick kontynuowała swój wymarzony turniej, robiąc sobie drzemkę w USA, aby w pierwszym meczu wyprowadzić Madison Ashby na prowadzenie.

Speedsterzy Maddison Levi i Faith Nathan dodali dwie szybkie próby, a Australijczycy szybko wyszli na prowadzenie.

Drugi gol Nathana przed przerwą dał drużynie Tima Walsha prowadzenie 22-0 po pierwszej połowie.

Próba Caslake’a po przerwie sprawiła, że ​​mecz był poza zasięgiem, a drugi gol Levy’ego zapewnił mu awans do półfinału

Australia Mężczyźni 7 pokonali RPA Mężczyźni 24

Republika Południowej Afryki zakończyła nadzieje Australii zwycięstwem 24-7.

Quewin Nortje otworzył wynik dla Blitzboksów, którzy objęli prowadzenie 12:0

Australijczycy nie spuszczali głowy, a ich presja ostatecznie wymusiła żółtą kartkę dla Justina Gedulda. To otworzyło drogę Nathanowi Lawsonowi do zdobycia dobrego gola po syrenie pod koniec pierwszej połowy.

Mając przewagę liczebną, drużyna Johna Manentiego nadal naciskała, ale została zatrzymana przez desperacką obronę.

Ostatecznie pokazało to różnicę, ponieważ Republika Południowej Afryki strzeliła dwa gole i zapewniła sobie zwycięstwo.

Australia, kobiety, 21, pokonały Francję, kobiety, 14

Australia przetrwała niewielką wygraną 21:14 z Francją i zapewniła sobie miejsce w finale.

Australijczycy byli zmuszeni do ciągłej obrony swojej linii przez kilka minut, a Francja jakimś cudem się wytrzymywała. Przewaga nadeszła w końcówce, gdy Alessia Levau-Vakaoisilia została ukarana żółtą kartką za niebezpieczne wyzwanie, a Camille Grassino trafił na pierwszą bramkę.

Nie mając prawie piłki na terytorium Francji, Maddison Levy wyczarował magiczną sztuczkę, minąwszy kilku obrońców i do przerwy wyrównał wynik.

Po przerwie przyszła kolej Francji, aby zmniejszyć liczbę zawodników do sześciu, a Faith Nathan nie marnowała dużo czasu i wyprowadziła Australię na prowadzenie. Jednak Lefau-Fakaoisilea został następnie wyrzucony z boiska za wysoki strzał, co zmusiło Australijczyków do zakończenia gry w pewnym momencie.

W powtórzeniu pierwszej połowy Maddie znów zawiodła, a król strzelców przebiegł 90 metrów i powiększył prowadzenie.

Drugi gol Grassino zakończył walkę, a Australia wciąż żyła, gdy wznowienie gry nie przekroczyło 10. sekundy.

26 mężczyzn z Australii pokonało 12 mężczyzn z USA

Australia zakończyła finały w Dubaju ze zwiększoną pewnością siebie, pokonując Stany Zjednoczone 26-12.

Australijczycy zostali zmuszeni do zajścia od tyłu po tym, jak Amerykanie jako pierwsi uderzyli Bena Pinkelmana.

Reprezentacja USA miała jednak problemy z dyscypliną, dwukrotnie w meczu otrzymując żółte kartki. Otworzyło to drogę Nathanowi Lawsonowi do wyrównania, ale Malachi Isdal odpowiedział tuż przed przerwą i dał USA siedmiopunktowe prowadzenie.

READ  Właściciele Hollywood, Wrexham, podejmują zuchwałą próbę pozyskania Garetha Bale'a

Potrzebując iskry, Australijczycy i Dietrich Roche wykorzystali kilku zmęczonych obrońców, aby podłączyć piłkę.

Esdale otrzymał żółtą kartkę za celowe powalenie podczas próby Roche’a, a Australijczycy wykorzystali okazję do ucieczki z meczem, gdy Maurice Longbottom i Lawson odnieśli zwycięstwo.

Australia, kobiety, 26, pokonały Nową Zelandię, kobiety, 19

Australia zdobyła tytuł w Dubaju, pokonując Nową Zelandię 26:19.

Bienne Terita zapewniła Australijczykom doskonały start, próbując w pierwszych 30 sekundach, po czym za Nowozelandczyków odpowiedział Jorja Miller.

Dla nastolatków z Nowej Zelandii była to jedna z trzech prób, ponieważ przez cały konkurs obie drużyny wymieniały się przyłożeniami.

Tegan Levy prowadził i zdobył dwie kluczowe próby po obu stronach przerwy, zapewniając Australijczykom prowadzenie.

Kiedy Miller zremisował w trzeciej kwarcie, to Maddie Levy strzeliła zwycięskiego gola na 90 sekund przed końcem i przypieczętowała niesamowite zwycięstwo.