Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Klub z New Auckland, przy wsparciu miliardera, dołączy do A-League w przyszłym roku

Wellington Phoenix wkrótce przystąpi do lokalnych rozgrywek w postaci nowych zespołów ekspansji w Auckland w męskiej i żeńskiej A-League.

Liga A-League ogłosiła dzisiaj, że przyznała pełną licencję A-League Billowi Foleyowi, założycielowi miliardera i generalnemu partnerowi klubu piłkarskiego Black Knight Football Club, który jest właścicielem klubu angielskiej Premier League Bournemouth Football Club i głównym udziałowcem francuskiej piłki nożnej klub Lorient. .

Foley jest także założycielem i właścicielem drużyny Vegas Golden Knights, mistrza NHL Stanley Cup 2023.

Uzyskanie pełnej licencji jest potwierdzeniem wejścia drużyny męskiej do A-League w sezonie 2024-25, a drużyny kobiecej w sezonie 2025-26.

„To ogromny zaszczyt sprowadzić czołową drużynę piłkarską do Auckland. Budowanie drużyny mistrzowskiej poprzez ekspansję było moim najbardziej ekscytującym osiągnięciem zawodowym i zamierzam zrobić to samo dla fanów Nowej Zelandii, a zwłaszcza społeczności na Wyspie Północnej” – Foley powiedział. Przyjmiesz ten zespół.

Bill Foley świętuje zdobycie przez Las Vegas Golden Knights Pucharu Stanleya w tym roku.

„Bill Foley to światowej klasy inwestor i operator sportowy z udokumentowanym doświadczeniem w budowaniu głębokich korzeni w społeczności, pasją do piłki nożnej oraz długoterminową działalnością biznesową i osobistą” – prezes australijskiej Premier League Stephen Conroy powiedział. Stosunki z Nową Zelandią.

„Jesteśmy zachwyceni możliwością powitania Billa i jego zespołu w A-League i nie możemy się doczekać, aż w przyszłym roku zobaczymy klub w akcji”.

James Johnson, dyrektor generalny Australian Football League, powiedział: „Jesteśmy zachwyceni zaangażowaniem Billa Foleya w rozwijający się klub w Auckland. Jego inwestycja stanowi ważny krok w ewolucji A-League, łącząc nasze regionalne interesy z perspektywą międzynarodową. Doświadczenie Billa w sporcie i skupienie się na zaangażowaniu społeczności są cenne. Nie możemy się doczekać, aż klub zadebiutuje w A-League, oferując świeże i wciągające podejście do naszych fanów i zawodników.

„Ekspansja A-League do Tamaki Makurau Auckland i faktyczne przekształcenie ligi w Australię to krok w ewolucji futbolu w Nowej Zelandii” – powiedział Andrew Pragnell, dyrektor naczelny Nowej Zelandii.

READ  Maury All Blacks zagra dwa mecze z Irlandią w Hamilton i Wellington

„To ekscytujący dzień, ponieważ witamy Billa Foleya w szerszym systemie piłkarskim w tym kraju. Bill dostrzegł potencjał Auckland jako miasta piłkarskiego i był tu przez długi czas, aby pomóc w rozwoju tego sportu.

„Relacje między futbolem nowozelandzkim a futbolem australijskim nigdy nie były silniejsze i wspaniale było widzieć, jak korzyści płynące ze współorganizowania Mistrzostw Świata FIFA Kobiet w 2023 r. rozprzestrzeniły się szeroko i szeroko. Ta ekspansja była możliwa częściowo dzięki tym pozytywnym trans -Relacje piłkarskie Tasmana.” Nie możemy się doczekać kontynuacji tego w nadchodzących latach.

„Razem jesteśmy naprawdę silniejsi, a region jako całość czerpie korzyści z rozwoju piłki nożnej, gdy jesteśmy zjednoczeni”.

Foley potwierdził także mianowanie Nowozelandczyka Nicka Bakera, byłego dyrektora Premier League i A-League, na stanowisko dyrektora generalnego klubu.

W oświadczeniu nowa franczyza stwierdziła, że ​​kibice, którzy chcą otrzymywać aktualne informacje na temat nowego klubu – którego oficjalna nazwa zostanie ogłoszona w późniejszym terminie – mogą odwiedzić stronę AKLfootball24.com.

Piłka nożna Australia i Nowa Zelandia będą teraz ubiegać się o ostateczne zatwierdzenie franczyzy przez Konfederację Piłki Nożnej Oceanii (OFC), Azjatycką Konfederację Piłki Nożnej (AFC) i FIFA.