Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Klub” na czele tygodnika żydowskiego filmu i telewizji

Dan Bova, dla żydowskiego światła

Co zrobić, gdy pierwszego dnia roku pada cały dzień? Oglądaj równie dobre programy telewizyjne, filmy i programy – chyba że oglądasz najnowszy zwiastun „Chaosu” po raz siódmy. Chwyć przytulny koc i dokończ chleb gorącym pastrami, rozważając te sugestie dotyczące tego, co warto zobaczyć, zaczynając od „Klubu”.

„klub” dużo?

Bardzo popularny program o tureckich Żydach, zatytułowany The Club, pojawi się na Netflix w przyszłym tygodniu, więc nie marnuj czasu na nadrabianie zaległości. Po sześcioodcinkowym pierwszym sezonie, druga runda będzie się składać z czterech części, a zwiastun zapowiada więcej dramatu w wysokiej jakości.

Drugi sezon wydaje się wpędzać już i tak groźnych bohaterów w jeszcze większe kłopoty, ponieważ fabuła wydaje się obejmować masakrę w Stambule w 1955 r. Niesławne wydarzenie dotknęło Greków mieszkających w Turcji, ale także postawiło ludność żydowską w trudnej sytuacji. Russell, główny bohater serialu, wydaje się być w jego środku.

Film Adriena Brody’ego

Mając gdzieś rozdanie Oscarów (miejmy nadzieję, że nie przełożone) w najbliższej przyszłości, wróćmy do prawdziwej premiery żydowskiego aktora. Brody był młodym aktorem, który zdenerwował Jacka Nicholsona i Daniela Day-Lewisa podczas rozdania Oscarów. Wydany w 2002 roku The Pianist jest historią polskiego Żyda, który obserwuje rozpad Warszawy przed wybuchem II wojny światowej, gorączkowo ukrywając się, aby uniknąć ewentualnego schwytania i internowania w obozie koncentracyjnym.

Zamiast wygranej Nicholsona za „About Schmidt” czy Day-Lewisa zabierającego do domu złoto za rolę Billa The Butchera w „Gangach Nowego Jorku” Scorsese, Brody odebrał nagrodę. Obejrzyj go za 4 USD na Amazon lub YouTube. Poszukaj jego następnej wielkiej roli w stylu Oscara 28 stycznia w „Czyszczenie. „


Film 2020, o którym nie należy zapominać

W Never Rarely żydowska reżyserka Elisa Hetman nie tylko robiła kolejny dramat aborcyjny, żeby rozwścieczyć publiczność; Ten film uderza mocno ze względu na główną rolę i nonszalancki charakter fabuły. Sidney Flanigan i Talia Ryder (niespokrewniona z Winoną) są niezwykli, a scenariusz jest realistyczną sceną zwolnionego tempa życia młodej kobiety, która zostaje przekierowana. Jakieś doświadczenie „nie oceniaj okładki”, ta osoba będzie przez chwilę siedzieć w twojej klatce piersiowej. Jest dostępny na wielu platformach streamingowych, w tym HBO Max.

Film, który uczynił mnie jak Andy Samberg

Przed premierą przebojowej komedii Palm Springs z 2020 roku w Hulu nie byłam pewna, co myśleć o Sambergu. Żydowski aktor zdobył sławę w „Saturday Night Live” i programie telewizyjnym „Brooklyn Nine-Nine”, ale żaden z nich nie pokazał mi wiele. Utknięty gdzieś pomiędzy slapstickiem Jasona Biggsa a stereotypowym Jimem Carreyem, Samberg odnalazł swój rytm w Palm Springs, grając swego rodzaju rozbójnika weselnego, skazanego na powtarzanie ślubów na zawsze. Nowa kobieta w jego życiu może zaoferować wyjście lub inny powód, by utknąć. Abonenci Hulu nie powinni przegapić tego. Zabawny, oryginalny film krótkometrażowy z JK Simmonsem w roli głównej. Wystarczająco powiedziane.

Żydowski komik, który wybrał żarty zamiast cheerleaderek

Dziękuję Hannah Einbinder za wybór sceny i ekranu. HBO Max Original „Hacks” jest jednym z przykładów. Serial rozpoczyna się z udziałem Jana Smarta w nominowanym do nagrody Emmy występie, który rozpoczyna scenarzysta komedii Einbender, który dostaje pracę przy reaktywowaniu starzejącej się komedii Smarta Lioness. Niesie ze sobą szanowaną aktorkę, gdy dwie kobiety handlują kolcami, oparzeniami i okazjonalnym sentymentem, gdy poruszają się po autostradach młodych i starych w showbiznesie. Przed wyjazdem do Hollywood Einbinder nie podobała się rodzicom, weteranom serialu SNL, wybierając zachętę zamiast żartów. Uff!

READ  Nareszcie pojawił się zwiastun Spider-Man No Way Home

Potrzebujesz mniej dramatu? Chodź tędy

Wszyscy wiedzą, że Mandy Patinkin jest duchem serialu Showtime Homeland i szermierzem, który nie przestanie, dopóki nie znajdzie zabójcy swojego ojca. Ale odkąd pandemia zaczęła przejmować nasze życie i niszczyć nasze wolności, rodzina Patinkin rozjaśniła uroczystości z piosenki i inne rodzaje rozrywki. Na kontach aktora w mediach społecznościowych można zobaczyć, jak śpiewa imponującą wersję „Somewhere Over the Rainbow” w jidysz.

Bez powszechnie kochanej Betty White potrzebujemy każdej tęczy, jaką można mieć w tej chwili. Do zobaczenia w przyszłym tygodniu.