Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kiwi zostali powołani do kadry Anglii na mecz z All Blacks

Były napastnik drużyny Maori All Blacks, Ethan Roots, został powołany do 36-osobowego składu reprezentacji Anglii, który w przyszłym miesiącu wyruszy na tournée po Nowej Zelandii.

Roots urodził się w Auckland i studiował w Rosmini College na North Shore, zanim reprezentował North Harbor i rozegrał jeden mecz dla Crusaders w 2020 r., zanim przeprowadzka do Wielkiej Brytanii przyniosła ogromne korzyści.

26-latek początkowo grał w drużynie Ospreys w Walii, zanim przeniósł się do Exeter w Anglii i rósł w siłę, a jego potężna sylwetka dobrze pasowała do zorientowanego do przodu stylu półkuli północnej.

Jego doświadczenie w jiu-jitsu i budownictwie pomogło mu również wywrzeć wpływ na bardziej fizyczną i wyczerpującą grę Północy.

Roots zadebiutował w Anglii w styczniu tego roku, zdobywając nagrodę zawodnika meczu w zwycięskim meczu Sześciu Narodów nad Włochami.

Anglia przyjedzie do Nowej Zelandii, aby rozegrać dwa testy w Dunedin 6 lipca i Auckland tydzień później, po rozegraniu jednego testu w Japonii.

Znani gracze George Ford, Ellis Genge, Ollie Chisum i Elliot Daly są niedostępni.

Trener reprezentacji Anglii Steve Borthwick umieścił w swoim składzie sześciu zawodników bez reprezentacji.

Powrót Rootsa prawdopodobnie przyciągnie najwięcej uwagi w tej części świata. Do Anglii kwalifikuje się ze względu na powiązania rodzinne – jego ojciec urodził się w Reading.

W lutym w wywiadzie dla „NZ Herald” Roots powiedział: „Znajdujesz się w obozie i mówisz: «O mój Boże, jestem na międzynarodowym obozie w Anglii. Jak się tu dostałem?». Szaleństwem jest być z tobą szczerym.”

Powiedział gazecie, że wiedział, że bierze udział w powołaniu do Sześciu Narodów, ale wiadomość i tak była szokiem.

Gratulacje dla Ethana Rootsa po debiucie w Crusaders w 2020 roku.

„Rozmawiałam przez telefon, a dzieciaki w drugim pokoju szalały” – Tessa [my partner] Powiedziano mi, że próbował mnie podsłuchać po około 30 sekundach rozmowy, a potem przez następne 60 sekund wszystko było puste, trochę zamazane — ja też nie za bardzo zrozumiałam, co powiedział.

READ  W liczbach: największe tłumy dla kobiet w sporcie w Nowej Zelandii

Inny napastnik Tom Curry znalazł się w składzie, mimo że od mistrzostw świata rozegrał zaledwie 34 minuty.

Curry, który na początku meczu grupowego z Argentyną, który wygrała Anglia, został ukarany czerwoną kartką za wysoki wślizg, wraca do zdrowia po kontuzji uda.

Trener jego klubu – dyrektor ds. rugby w Sale, Alex Sanderson – powiedział po tym, jak Carey odegrał ostatnio niewielką rolę, że gdyby 25-latek został zabrany w trasę koncertową, „gwarantowano”, że skróci swoją karierę.

Skład Anglii

Napastnicy (20): Finn Baxter (Harlequins), Dan Cole (Leicester Tigers), Alex Coles (Northampton Saints), Chandler Cunningham South (Harlequins), Ben Curry (Sale Sharks), Tom Curry (Sale Sharks), Theo Dunne (Saracens), Alex Dombrandt. (Arlequins), Ben Earl (muzułmanie), Charlie Ewells (Bath), Jimmy George (muzułmanie, kapitan), Joe Hayes (Leicester Tigers), Maro Itoje (muzułmanie), Joe Marler (Arlequins), George Martin (Leicester Tigers), Gabriel Ogre (Bristol Bears), Bevan Rudd (Seal Sharks), Ethan Roots (Exeter Chiefs), Will Stewart (Bath), Sam Underhill (Bath).

Tył (16): Joe Carpenter (Seal Sharks), Fraser Dingwall (Northampton Saints), Emmanuel Faye Waboso (Exeter Chiefs), Tommy Freeman (Northampton Saints), George Furbank (Northampton Saints), Ollie Lawrence (Bath), Alex Mitchell (Northampton Saints), Luke Northmoor (Harlequins), Harry Randall (Bristol Bears), Tom Roebuck (Sale Sharks), Henry Slade (Exeter Chiefs), Ollie Slitholme (Northampton Saints), Finn Smith (Northampton Saints), Marcus Smith (Harlequins), Ben Spencer (Bath ), Freddie Steward (Leicester Tigers).