Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kiwi debiutuje na torze w Wielkiej Brytanii

Rodin Cars, producent samochodów z siedzibą w Nowej Zelandii, wprowadził na rynek swój pierwszy produkt Jednomiejscowe FZED W Wielkiej Brytanii z serią dem w Donington Park pod ręką Młody zawodnik kiwi i były mistrz Toyoty Liam Lawson.

„Demonstracja Rodin FZED przez Liama ​​Lawsona w Donington Park jest znaczącym osiągnięciem dla Auto i Rodin Cars” – powiedział David Decker, założyciel i dyrektor generalny Rodin Cars.

Nasza główna siedziba produkcyjna to Założona w Nowej ZelandiiJednak zawsze zamierzamy zaistnieć w Wielkiej Brytanii i Europie, a te pierwsze okrążenia zakończyły ten cel z imponującym wynikiem.

Nowozelandzka firma Rodin Cars wprowadziła na rynek brytyjski samochód z napędem na otwarte koła FZED.

dostarczony

Nowozelandzka firma Rodin Cars wprowadziła na rynek brytyjski samochód z napędem na otwarte koła FZED.

Rodin zaprosił wybraną grupę czołowych brytyjskich dziennikarzy motoryzacyjnych i sportów motorowych, aby byli świadkami pierwszych sesji FZED na półkuli północnej, a Hitech GP, zespół wyścigowy FIA Formuły 2 Lawsona, był dostępny, aby wesprzeć działanie samochodu w Donington Park.

Czytaj więcej:
* Samochód kiwi o wysokości ponad 300 kilometrów na godzinę, aby rządzić nimi wszystkimi
* Nowozelandzki producent samochodów wyścigowych rozbudowuje krajowy tor testowy
* „Po prostu chcę być Liamem”: wschodząca gwiazda Formuły 2 Liam Lawson nie jest zainteresowany naśladowaniem czyjegokolwiek sukcesu
* Formuła 3: Kierowcy Kiwi Liam Lawson i Marcus Armstrong odnawiają rywalizację na etapie F1

Ważący zaledwie 609 kg Rodin FZED jest napędzany 3,8-litrowym silnikiem Cosworth V8, który wytwarza 503 kW mocy przy 9600 obr./min i 490 Nm momentu obrotowego przy 7600 obr./min. Stosunek mocy do masy wynoszący 826 kW/t jest lepszy niż w przypadku Bugatti Chiron (553 kW/t) lub nawet dużego sportowego motocykla, takiego jak Yamaha R1 (735 kW/t), a firma twierdzi, że aby znaleźć moc do masy Bardziej imponująca, trzeba spojrzeć na aktualnego zawodnika LMP1 lub samochód Formuły 1.

„Po latach rozwoju i tysiącach kilometrów testów na specjalnych torach Rodin w Nowej Zelandii, uznaliśmy FZED za jeden z najszybszych samochodów wyścigowych z otwartymi kołami na świecie” – powiedział Decker.

„Co więcej, zadbaliśmy o to, by był łatwy w obsłudze, dając amatorskim kierowcom prawdziwy smak sportów motorowych na najwyższym poziomie”.

Decker mówi, że zespół Rodin Cars dążył również do tego, aby Rodin FZED był zabawny i użyteczny przy umiarkowanych prędkościach, pozwalając swoim klientom „zbudować pewność siebie i ostatecznie usunąć czynnik strachu podczas jazdy”.

Kierowca wyścigowy kiwi Liam Lawson był za kierownicą FZED podczas startu Donningtona.

dostarczony

Kierowca wyścigowy kiwi Liam Lawson był za kierownicą FZED podczas startu Donningtona.

„Uwielbiałem otwieranie FZED na większym torze”, powiedział Lawson, „Testowałem go na torze testowym Rodin Cars w Nowej Zelandii, ale zapomniałem, jak szybko to było. Od razu poczułem się komfortowo i od razu mogłem pchać.

Widać dziennikarzy wieszających swoje telefony nad ścianą dziury. Myślę, że podobał im się samochód tak samo jak mnie”.

Lawson, który obecnie startuje w serii Formuły 2 i jest częścią zespołu Red Bull Junior, jest również wspierany przez Rodina Cars w umowie ogłoszonej na początku tego roku.

Rodin FZED ma 3,8-litrowy silnik Cosworth V8, który jest dobry na 5000 km między przerwami.

dostarczony

Rodin FZED ma 3,8-litrowy silnik Cosworth V8, który jest dobry na 5000 km między przerwami.

„Liam jest niezwykłym młodym talentem i jestem zachwycony, że mogę być z nim związany, ponieważ nadal awansuje w szeregach światowego sportów motorowych” – powiedział Decker w momencie ogłoszenia umowy.

„Liam jest idealnym partnerem, ponieważ jest kierowcą ze skupieniem i strategicznym umysłem, celował na każdym etapie swojej kariery w motorsporcie i jest zaangażowany w osiągnięcie pożądanego rezultatu, więc dla nas było to oczywiste – jest przykład tego, za czym się opowiadamy”.

Firma twierdzi, że dodatkowe ogłoszenie dotyczące partnerstwa między Rodin Cars a zespołem Lawson, Hitech GP, który obsługuje zespoły w mistrzostwach Formuły 2 i Formuły 3, zostanie ogłoszone po Grand Prix Wielkiej Brytanii w 2021 roku.

READ  Białoruska biegaczka, która uciekła z Łukaszenki, opowiada euronews o swoim nowym życiu na emigracji w Polsce