Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kim Kardashian jest wspomniana w procesie sądowym o konfiskatę „skradzionego” rzymskiego posągu Kim Kardashian West

Amerykański rząd o imieniu Kim Kardashian w cywilnym procesie o konfiskatę starożytnego rzymskiego posągu skonfiskowanego w porcie w Los Angeles w czerwcu 2016 r., Który zdaniem włoskich urzędników został splądrowany. Włochy.

Według dokumentów sądowych, Kardashian kupił posąg, znany jako Fragment Myrona w Samian Athena, od belgijskiego handlarza dziełami sztuki. Był ceniony jako wersja starożytnego posągu w stylu greckim od wczesnego do środkowego imperium rzymskiego.

Roszczenie o przepadek, które zostało złożone w sądzie federalnym w Los Angeles w zeszłym tygodniu, mówi, że posąg został skonfiskowany przez funkcjonariuszy celnych po tym, jak pośrednik importowy nie dostarczył odpowiedniej dokumentacji dotyczącej jego pochodzenia.

Statua była częścią przesyłki zawierającej 40 przedmiotów o łącznej wartości 745 882 $ (około 536 000 £), opisanych raczej jako antyki, meble i dekoracje niż znaleziska antyczne. Jednak włoski archeolog, który przeanalizował pracę w lutym 2018 r., Doszedł do wniosku, że wykazuje oznaki pochodzenia z Cesarstwa Rzymskiego. Nie ma żadnych zapisów o legalnym wywozie z Włoch.

Zdjęcie omawianego posągu – znanego jako część Samian Athena Myrona Zdjęcie: włoskie Ministerstwo Dziedzictwa Kulturowego

„Opierając się na informacjach i aspektach naukowych dostarczonych przez archeologa, archeolog jest zdania, że ​​rzekomy posąg został zrabowany, nielegalnie przemycony i wywieziony z Włoch”, zgodnie z oświadczeniem złożonym w odpowiedzi na włoski wniosek o sprowadzenie posąg w domu.

Stany Zjednoczone ograniczają import antyków z Włoch, aby zniechęcić do grabieży artefaktów.

40-letnia Kardashian nie jest oskarżona o bezprawność dokumentów i nie ma sugestii, że wie, że może być problem z zakupem.

Rzecznik prasowy Kardashian powiedział DailyMail.com, że nie wiedziała, że ​​posąg został zaimportowany w jej imieniu. „Kim nigdy nie kupiła tego utworu i po raz pierwszy dowiedziała się o jego istnieniu” – powiedział rzecznik.