Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Jestem optymistą”: 18-letni Jerome Foster pomaga kształtować politykę klimatyczną Stanów Zjednoczonych

„Jestem optymistą”: 18-letni Jerome Foster pomaga kształtować politykę klimatyczną Stanów Zjednoczonych

Ta historia pojawiła się pierwotnie Stróż Jest tutaj ponownie opublikowany jako część Zakryj klimat teraz, Globalna współpraca prasowa zwiększa relacje z historiami dotyczącymi klimatu.

Jeśli tydzień był długi w polityce, to miniony rok był dla Jerome’a ​​Fostera wieczny. W klipie otwierającym 2020 rok 18-latek organizował nędzne cotygodniowe protesty przed Białym Domem, domagając się działań w związku z kryzysem klimatycznym. Teraz wszedł do siedziby sił zbrojnych USA, aby pomóc w kształtowaniu polityki klimatycznej.

Jerome Foster jest dyrektorem generalnym i założycielem OneMillionOfUs, ruchu, który ma na celu edukację młodzieży i umożliwienie jej udziału w życiu obywatelskim i głosowania.

Joshua Lindquist / Wprowadzenie

Jerome Foster jest dyrektorem generalnym i założycielem OneMillionOfUs, ruchu, który ma na celu edukację młodzieży i umożliwienie jej udziału w życiu obywatelskim i głosowania.

Na znak rosnącego wpływu politycznego młodzieżowego ruchu klimatycznego, który rozwijał się w ostatnich latach na całym świecie, Foster był W grupie doradców Joe Bidena Kto poinformuje prezydenta USA o kwestiach związanych ze sprawiedliwością środowiskową, ponieważ społeczności o niskich dochodach i osoby kolorowe borykają się z największymi konsekwencjami zmian klimatycznych i zanieczyszczeń.

Foster powiedział: „Nie spodziewałem się, że to się stanie w najbliższym czasie, to było jak:„ Wow, to szalone ”. Opublikuj tweeta Podsumowując dramatyczną poprawę w jej wpływie.

Czytaj więcej:
* „Darkening the Sun”: 142 miliony dolarów z propozycji Programu Badań Geoinżynierii USA
* Społeczności rdzennych Amerykanów stoją przed bolesnym wyborem – odwrócić się, czy poddać się podnoszącym się wodom?
* Biden dąży do podjęcia najbardziej ambitnych amerykańskich wysiłków w dziedzinie zmian klimatycznych
* „Nasza przyszłość nie jest gwarantowana”: studenci gromadzą się przed parlamentem, aby domagać się działań w dziedzinie klimatu
* Historie CliFi inspirują tymczasowo działania na rzecz klimatu
* Jane Fonda chce, abyś poczuł płomień kryzysu klimatycznego

Foster dodał: „Jestem jedyną osobą poniżej 40 roku życia na całym obrazie, więc kiedy tam dotarłem, pomyślałem:„ Czy mam tu być? „Ale zamierzali przedstawić młodzieńczą perspektywę zmian klimatycznych. Na początku byłem oszołomiony, ale teraz jestem do tego przyzwyczajony”.

To wspaniała osobista podróż dla nastolatka, studenta informatyki z Nowego Jorku, który na początku 2019 roku rozpoczął solowe protesty przed Białym Domem zajmowanym przez Donalda Trumpa, prezydenta, który rutynowo kpi z nauk o klimacie i Zlikwiduj dziesiątki przepisów Dążenie do redukcji emisji gazów cieplarnianych.

READ  „Geniusz” Michaela Mosleya jest wspominany w programach hołdowych

W każdy piątek przez 58 kolejnych tygodni Foster stał w pobliżu Białego Domu na Lafayette Square, machając tabliczką z napisem „School Strike for Climate”, wzywając do globalnego ruchu strajkowego w szkołach zainicjowanego przez szwedzką aktywistkę klimatyczną Gretę Thunberg.

Foster Thunberg powiedział, że dołączył do protestu, kiedy Odwiedziła Stany Zjednoczone Dwa lata temu „zmieniłem całą rozmowę” na temat zmian klimatycznych.

Szwedzka ekolog Greta Thunberg z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen, kiedy w marcu ubiegłego roku ogłosiliśmy nowe porozumienie klimatyczne UE.

Leon Neal / Getty Images

Szwedzka ekolog Greta Thunberg z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen, kiedy w marcu ubiegłego roku ogłosiliśmy nowe porozumienie klimatyczne UE.

Przez pierwszy miesiąc, zanim dołączył do Fostera, nieoczekiwanego sojusznika, było to samotne doświadczenie wykraczające poza zachęty ze strony dziwnie sympatycznego turysty z Europy.

Druga osoba, która do mnie dołączyła, była zwolenniczką Trumpa. To było brutalne, ponieważ szedł obok krzycząc i obrażając mnie, że to wszystko mistyfikacja ”- powiedział Foster. Obaj zaczęli rozmawiać, a starszy mężczyzna, który używał chodzącej opony, przyznał, że martwi się zanieczyszczeniem plastikiem w pobliskiej zatoce Chesapeake.

„Nie rozumiał dwutlenku węgla, ponieważ nie mógł go zobaczyć na własne oczy” – powiedział Foster – „ale rozumiał, jak zanieczyszczenie plastikiem miało duży wpływ na kryzys klimatyczny”. „Dołączył do mnie, ale tylko na 10 minut. Był zawstydzony, że jego przyjaciele w Trump byli na niego źli i wrzeszczeli na niego, że dołączył do Ciemnej Strony”.

Foster nie spoglądał zbytnio na duże, ponadpartyjne spotkanie poświęcone kryzysowi klimatycznemu, jak to robił w przeszłości. Odkąd miał pięć lat, oglądał filmy dokumentalne o przyrodzie i coraz bardziej martwi się dewastacją środowiska, która jest troską, którą pomagają jego rodzice, organizatorzy praw obywatelskich, którzy pomogli marszowi milionerów w Waszyngtonie w 1995 roku.

– Rodzaj ognia zapłonął we mnie – powiedział Foster. „Moi rodzice zawsze mówili mi, że nie możesz tak po prostu siedzieć i huśtać się ani się złościć, nikt nie będzie się tym przejmował. Musisz coś zrobić”.

READ  Ten prosty błąd w paszporcie może zrujnować twoje wakacje i wprawić cię w zakłopotanie

Jednak obawy Fostera nie wzrosły i stały się bardziej polityczne aż do wyborów Trumpa w 2016 roku. Powiedział: „Byłem w gimnazjum, kiedy zostałem wybrany, a teraz jestem na pierwszym roku studiów, więc Trump całkowicie zdefiniował moją szkołę średnią. ” Nie obchodziły mnie wybory w 2016 roku i wcale nie byłem politykiem. A potem, po wyborach, zrozumiałem siłę i wpływ wyboru bardzo złej osoby na urząd. Pomyślałem: „Wow, to naprawdę nas przywraca”.

Foster przeniósł się na Capitol Hill i odbył staż u Johna Lewisa, nieżyjącego już kongresmena i giganta praw obywatelskich, i Obywatelskie lobby klimatyczne, Grupa zajmująca się tworzeniem swego rodzaju ponadpartyjnego związku między Republikanami i Demokratami w zakresie zmian klimatycznych. Jednak po zobaczeniu, jak w Kongresie manipulowano wieloma środkami klimatycznymi, ponieważ wielu Republikanów zaprzeczało podstawowym zasadom naukowym, a niektórzy Demokraci obawiali się forsowania sprawy, Foster był sfrustrowany.

Powiedział: „Po prostu próbowałem dotrzeć do każdego, kto mógłby pomóc wypełnić tę lukę. Nosiłem jednocześnie 10 000 kapeluszy”. „To się teraz całkowicie zmieniło. Nie chodzi już o partnerstwo ponadpartyjne, ponieważ partnerstwo ponadpartyjne nie działa na tym poziomie. Za każdym razem, gdy dążysz do partnerstwa ponadpartyjnego, Republikanie wciąż grzebią w tym gadaniu, że zmiana klimatu nie jest prawdziwa”.

„Pomyślałem:„ Skończyłem przekonywać ludzi. Będziemy pracować tylko wokół ciebie. Nie mamy czasu, aby spowalniać ludzie, którzy nie rozumieją i nie przyznają się do nauki. To znacznie więcej. Masz 50 lat na czytanie gazet. Miałeś 50 lat, aby zrozumieć ten kryzys i nadal nic nie robić. Więc skończyliśmy karmić cię łyżeczką. Idziemy, następny krok, następny etap ”.

Od tego czasu Foster zaangażował się w imponujący wachlarz inicjatyw klimatycznych, ustanawiając Youth Vote and Advocacy Organization OneMillionOfUsZbudowana w środowisku wirtualnej rzeczywistości w sprawie zmian klimatu i klimatu Reporter, wciągająca firma technologiczna o nazwie TAU VR to międzynarodowy serwis informacyjny skierowany do młodzieży na temat kryzysu klimatycznego. Maszerował, prowadził kampanię i wygłaszał przemówienia, zwłaszcza przed ONZ.

READ  Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2023: Northland Police opowiada o tym, co zabija ludzi na drogach regionu

Dzięki temu Foster ponownie spotyka się z innymi młodymi mężczyznami, równie przerażonymi i ekstrawaganckimi, gdy ich przyszłość pogrąża się w ognistej niepewności. Zachowanie pokoleń ich ojców i dziadków. Podczas gdy młodzieżowy ruch klimatyczny zainspirował wiele starszych osób i może się ich wstydzić, Foster ma nadzieję, że działalność ta wkrótce okaże się zbędna.

Powiedział: „Rozmawiam z innymi aktywistami i każdy ma to, co robił przed zajęciem i coś, co chce robić później”. „Chcą wrócić do robienia tego, co kochają, do znalezienia pracy, do ponownego bycia młodym. Nikt nie chce tu siedzieć i błagać polityków, aby robili to, do czego są przypisani. Za 10 lat nie chcą dalej walczyć o czyste powietrze i czystą wodę. „To kompletna i kompletna strata życia, walka o abstrakcyjne rzeczy”.

Niedawno Foster siedział na pierwszym posiedzeniu Rady ds. Sprawiedliwości Środowiskowej w Białym Domu, a wiceprezydent USA Kamala Harris, jedna z obecnych przez pięć godzin, ogłosiła „historyczny moment”.

Nawet w tym miejscu dobrze znanego aktywizmu, Foster powiedział, że jest jedna osoba, która kwestionowała, dlaczego młodzież powinna być umieszczana na czele i w centrum tej pracy, na co odpowiedział e-mailem po spotkaniu. Grupa pracuje obecnie nad językiem dekretu wykonawczego w sprawie sprawiedliwości środowiskowej, które Biden zamierza podpisać do maja.

Robert Pollard, główny działacz na rzecz sprawiedliwości środowiskowej i inny doradca Białego Domu, powiedział, że spotkał Boostera w 2019 roku i był pod jego wrażeniem. Pollard powiedział, że Biały Dom „potrzebuje tego pokoleniowego głosu i energii, aby napędzać transformacyjne zmiany”.

Foster powiedział, że był „mile zaskoczony” upadkiem Bidena Fala działań wykonawczych Aby stawić czoła kryzysowi klimatycznemu. Foster powiedział, że prezydent jest otwarty na proponowane mu nauki o klimacie i głosy młodych aktywistów. Jednak dla Stanów Zjednoczonych, jeśli chodzi o Stany Zjednoczone i cały świat, pozostaje ogromne wyzwanie, aby uniknąć katastrofalnych fal upałów, powodzi i innych katastrof klimatycznych.

„To wciąż trudne zadanie, a powstrzymanie kryzysu klimatycznego nadal nie jest łatwiejsze” – powiedział Foster. „Ale teraz jestem bardziej optymistyczny. Tak, jestem optymistą”.

Ta historia została pierwotnie opublikowana wcześniej Stróż, I został ponownie opublikowany tutaj jako część Covering Climate Now, globalnej współpracy dziennikarskiej zajmującej się rozwojem relacji z kryzysu klimatycznego.