Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jeff Blackburn wraca do Amazona jako najpotężniejsza osoba w firmie w Hollywood

Jeff Blackburn, jeden z najwyżej ocenianych i najdłużej zajmujących stanowiska kierownicze w firmie Amazon, wrócił do firmy po krótkiej przerwie, aby objąć stanowisko starszego wiceprezesa działu nowych mediów i rozrywki.

Ta rola sprawia, że ​​Blackburn Amazon jest najsilniejszą osobą w Hollywood, a jednocześnie nadzoruje Prime Video i Amazon Studios, a także działalność muzyczną, podcast i gier Amazon.

„Zainteresowanie Jblacka powrotem do Amazon dało nam dobrą okazję do skonsolidowania naszej branży rozrywkowej w jedną organizację pod kierownictwem lidera, który dobrze ją zna” – powiedział Andy Gacy, dyrektor generalny Amazon Web Services, który wkrótce zostanie dyrektorem generalnym Amazon, powiedział w notatce.

Amazon agresywnie zwiększył swoje inwestycje w media i rozrywkę, wydając w zeszłym roku 11 miliardów dolarów na seriale telewizyjne, filmy i muzykę, co stanowi 41-procentowy wzrost inwestycji w 2019 roku.

Amazon Studios przeznaczyło co najmniej 465 milionów dolarów na sam pierwszy sezon „Władcy Pierścieni”, co jest bezprecedensowym budżetem na transmisję strumieniową.

Firma zwiększyła również swoje inwestycje w Prime Video, która ma ponad 175 milionów członków na całym świecie, a ostatnio uzyskała wyłączne prawa do NFL Friday Night Football począwszy od przyszłego roku.

Blackburn, który dołączył do Amazona w 1998 roku i odegrał kluczową rolę w rozwoju biznesu medialnego, w zeszłym roku wziął roczny urlop i opuścił firmę w lutym. Wróci 7 czerwca i złoży raport dyrektorowi generalnemu Jeffowi Bezosowi, aby Bezos przekazał stery Jesse’emu latem.

READ  Niezwykle popularna Amazon MMO Lost Ark to „pojemność” w Europie Środkowej