Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak wygląda przesilenie zimowe w Nowej Zelandii? Co wiesz o najkrótszym dniu w roku?

Przesilenie nastąpi w Nowej Zelandii o godzinie 8:51 w piątek 21 czerwca, a Nowozelandczycy doświadczą najkrótszego dnia w roku. Zdjęcie/NZME

21 czerwca Nowa Zelandia będzie obchodzić Święto Narodowe Przesilenie zimowe. Ale co to oznacza dla pogody, godzin dziennych lub naszej duchowej jaźni? Sarah Bullock odpowiada na wszystkie pytania związane z przesileniem.

Jeśli czujesz się bardziej przygnębiony lub zmęczony niż zwykle lub masz trudności z nawiązaniem kontaktu z innymi lub ćwiczeniami, możesz cierpieć na sezonowe zaburzenie afektywne lub po prostu ogólną zimową chandrę spowodowaną zimnem i długimi nocami.

Dobre wieści? 21 czerwca to przesilenie zimowe (najkrótszy dzień w roku) na półkuli południowej, co oznacza, że ​​godziny dzienne zaczną się wydłużać.

Jak wygląda przesilenie zimowe w Nowej Zelandii?

Podobnie jak pory roku na półkuli południowej i północnej odwracają się, tak samo jest z przesileniem letnim i zimowym.

W Nowej Zelandii przesilenie zimowe w 2024 r. przypada 21 czerwca, podczas gdy na półkuli północnej następuje przesilenie letnie.

Przesilenie zimowe to wydarzenie astronomiczne wyznaczające dzień, w którym półkula południowa jest najbardziej odchylona od Słońca. Powoduje to mniejszą ilość światła słonecznego, co sprawia, że ​​jest to najkrótszy dzień i najdłuższa noc w roku.

Dokładna data będzie się zmieniać co roku o kilka dni.

Według Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego Nowej Zelandii przesilenie nastąpi w piątek o godzinie 8:51.

Następnie Ziemia będzie nadal krążyć wokół Słońca, ale ponownie zacznie się do niego przechylać.

Choć od dzisiaj dni będą dłuższe, nie oznacza to, że będzie cieplej; Przesilenie oznacza także początek zimy – choć niektórzy, w tym meteorolodzy, za początek sezonu uważają 1 czerwca – która będzie trwać aż do równonocy wiosennej pod koniec września.

A co z duchową stroną rzeczy?

Dla tych z nas, którzy interesują się sprawami duchowymi i innymi doczesnymi, ten dzień ma znaczenie z powodów wykraczających daleko poza długie dni.

READ  Chodziło o mamę i tatę: kiwi wracający do domu po raz pierwszy od 13 lat utknął w zamknięciu w Perth

Wiele kultur i religii na przestrzeni dziejów przywiązywało mitologiczne i duchowe znaczenie do przesilenia zimowego, które jest zwykle postrzegane jako metafora bitwy pomiędzy ciemnością a światłem.

W starożytnym Rzymie Saturnalia były kilkudniowym świętem odbywającym się podczas przesilenia zimowego, aby uczcić powrót boga Saturna. Podobnie jak ci, którzy widzą boskość w naturze, tradycje pogańskie również od dawna uznają najkrótszy dzień w roku za „Boże Narodzenie”, które zazwyczaj obejmuje grupy zbierające się, aby zapalić świece, przywołać duchy, dokonać odczytów i świętować nadejście słońca przy ognisku niektórych ludzi . Gatunek i taniec.

Jednak ta metaforyczna interpretacja przesilenia nie jest już przeszłością; Dzisiaj ludzie nadal wierzą, że przesilenie zimowe ma pewną energię, którą można wykorzystać w osobistych praktykach duchowych.

Z astrologicznego punktu widzenia przesilenie zimowe jest początkiem sezonu dla Koziorożca, ziemskiego znaku rządzonego przez Saturna. Według astrologów ten sezon to idealny czas, aby odłożyć na bok abstrakcyjne marzenia i zacząć na poważnie realizować konkretne, osiągalne cele.

Jest to interpretacja, którą niektórzy nadal wyznają, a rytuały mogą obejmować spisywanie intencji na dany rok, rozpalanie ognisk, gromadzenie się ze społecznością w celu świętowania powrotu światła słonecznego lub praktyki medytacyjne.

Świętowanie przesilenia zimowego często obejmuje świętowanie początku zimy lub powolnego powrotu słońca. Oto cztery sposoby na świętowanie w tym roku z przyjaciółmi lub rodziną.

1. Zorganizuj spotkanie przy ognisku lub świecach

Światło odgrywa dużą rolę w obchodach przesilenia zimowego na przestrzeni wieków i na całym świecie. Zbierz przyjaciół i rodzinę na spotkanie na świeżym powietrzu lub przytulny wieczór przy świecach w pomieszczeniu, uzupełniony gorącymi napojami, dobrą pogawędką i mnóstwem przytulnych warstw.

2. Ciesz się przesileniem

Czy jest lepszy sposób na uczczenie sezonu niż zjedzenie kilku gwiazdorskich produktów? Od buraków po brukselkę, dynię czy grzyby – pyszny obiad to idealny sposób na spędzenie najdłuższej nocy w roku.

READ  Skargę uwzględniono w związku z sąsiedzką kłótnią o drzewa

3. Wybierz się na spacer na łonie natury

Chociaż niskie temperatury i ciemność mogą zachęcać do zatrzymania się w pomieszczeniu, dlaczego nie odwrócić scenariusza i wyjść na zewnątrz, aby cieszyć się dawką natury? Niezależnie od tego, czy jest to spacer po parku podczas przerwy na lunch w biurze, czy szybki jogging wieczorem przed zachodem słońca, wyjście na świeże powietrze może zdziałać cuda dla Twojego ciała i umysłu.

4. Ćwicz myślenie i wyznaczanie celów

Dlaczego nie pójść w ślady miłośników astronomii i spędzić wieczór na małej medytacji? Weź dziennik (lub aplikację do notatek), poświęć trochę czasu na refleksję nad minionym rokiem i ustal pewne zamiary na nadchodzący rok. Jeśli masz ochotę na towarzystwo, zaproś grupę przyjaciół, zbierz kilka dzienników i spędź wieczór, tworząc kolażowe tablice z wizjami, którymi możesz się podzielić, aby uzyskać odrobinę odpowiedzialności.

Jaki jest najkrótszy dzień w Nowej Zelandii?

Jak wspomniano wcześniej, przesilenie zimowe jest także najkrótszym dniem w Nowej Zelandii i zwykle przypada około 21 czerwca. Tego dnia miasta takie jak Wellington mają około dziewięciu godzin światła dziennego.

Czy Matariki to przesilenie zimowe?

Matariki i przesilenie zimowe występują mniej więcej w tym samym czasie i są powiązane z astronomią, ale są to różne wydarzenia.

Chociaż przesilenie jest wydarzeniem astronomicznym związanym ze Słońcem, matariki to maoryska nazwa dużej grupy gwiazd, które pojawiają się na niebie przed świtem pod koniec czerwca lub na początku lipca.

Całe gwiazdy nazywane są „Ngā Mata o te Ariki Tāwhirimātea” („Oczy Boga Tāwhirimātea”) i są ważne, ponieważ wyznaczają początek nowego roku Maorysów; Kulturalne święto pamięci, świętowania i przygotowań do nowego roku.