Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rada Australijska zakazuje umieszczania balonów na swoich stronach

Rada Byron Shire zakazała umieszczania balonów i innych jednorazowych dekoracji na wszystkich budynkach samorządowych i na terenach zewnętrznych w celu ochrony dzikiej przyrody i dróg wodnych.

Zakaz obejmuje wszystkie rodzaje balonów, takie jak balony z helem, balony biodegradowalne, lateksowe i balony z wodą, a także inne dekoracje, takie jak brokat, słodycze, serpentyny, świecące pałeczki, imprezowe poppersy i świecidełka.

Burmistrz Byron Shire Michael Lyon powiedział, że dzieje się tak nie bez powodu.

„Wiemy, że balony to jeden z najbardziej śmiercionośnych rodzajów śmieci, które atakują australijskie ptaki morskie i inne organizmy morskie, w tym żółwie, które zjadają pęknięte balony, ponieważ przypominają meduzy” – powiedział Lyon.

Zakaz stosowania dekoracji jednorazowych to pierwszy etap nowej polityki dotyczącej opakowań i materiałów jednorazowego użytku, która weszła w życie na początku czerwca tego roku.

„Jeśli balony i dekoracje świąteczne trafią do naszych oceanów i dróg wodnych i wyrządzą szkody naszemu cennemu życiu morskiemu, musimy podjąć zdecydowane i natychmiastowe działania, aby temu zapobiec – tego oczekuje nasza społeczność i jest to absolutnie słuszne ,” powiedział.

Rada będzie wspierać odchodzenie od szkodliwych dekoracji jednorazowego użytku za pośrednictwem kampanii edukacyjnych, warsztatów i zasobów internetowych.

„Zakaz będzie miał wpływ na osoby organizujące wydarzenia dowolnej formy i wielkości w naszych halach, budynkach i ogrodach, ale będziemy ściśle współpracować z pojedynczymi osobami i grupami, aby przejść na alternatywy wielokrotnego użytku. Wiele lokalnych wydarzeń i obiektów podjęło już kroki w celu usunięcia niektóre z tych elementów, a te to kolejny etap przewodzenia Byronowi.

Według Jordyn de Boer, lokalnego urzędnika ds. zapobiegania nielegalnym wysypiskom, znalezienie alternatywnych dekoracji na imprezy jest „łatwą częścią”.

„Chodzi tylko o zmianę sposobu myślenia i wykazanie się odrobiną kreatywności, z czego wiem, że hrabstwo Byron jest znane” – powiedział De Boer.

Opcje wielokrotnego użytku i zrównoważone Trznadel, rośliny, kwiaty, lampki i bańki to tylko niektóre z wielu przedmiotów, które będą oferowane w zamian.

READ  COVID-19: NSW Australii zgłasza 262 nowe przypadki

WWF-Australia, WWFwykazały, że w Australii około 30% zużywanych tworzyw sztucznych to tworzywa jednorazowego użytku, a tylko 12% poddawane jest recyklingowi. Badania CSIRO Wydaje się, że balony są jednym z najniebezpieczniejszych tworzyw sztucznych, które zabijają ptaki morskie.