Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak usunąć ważne strony internetowe z iPhone’a i iPada

Jak usunąć ważne strony internetowe z iPhone’a i iPada

Twój iPhone śledzi regularnie odwiedzane miejsca, co jest funkcją iOS Może to spowodować, że niektórzy ludzie będą się martwić o swoją prywatność. Oto jak wyczyścić ważne witryny na iPhonie i iPadzie.

Prywatność jest ważnym tematem dla wielu osób, az czasem stała się jeszcze ważniejsza. Ponieważ technologia staje się coraz większą częścią naszego życia każdego roku, ilość danych gromadzonych przez największe firmy technologiczne stale rośnie.

Częścią tego jest śledzenie lokalizacji, z obawą, że giganci technologiczni, tacy jak Google, mogliby kontrolować, gdzie użytkownik korzystał lub korzystał z danych GPS lub innych istotnych informacji związanych z urządzeniami mobilnymi.

Uznano również, że dane zebrane w formie dochodzeń mogą być nadużywane przez organy ścigania. W 2019 roku został ujawniony Wydane nakazy aresztowania Duże obszary danych lokalizacyjnych do śledztw w celu identyfikacji potencjalnych podejrzanych i świadków wydarzeń.

Dla Google takie zbieranie danych jest szczególnie ważnym elementem jej działalności, do tego stopnia, że ​​firma podjęła wcześniej kroki, aby zapewnić, że może być kontynuowana bez problemów. W 2018 roku Google to rozpoznało Kontynuuj śledzenie użytkowników, nawet jeśli podejmą kroki, aby zatrzymać śledzenie, na przykład wyłączą globalne ustawienie Historii lokalizacji.

2020 pozew od prokuratora generalnego Arizona Marka Brnovich Google oskarżony Utrudnienie użytkownikom odnalezienia lokalizacji i innych ustawień prywatności w celu ich zmiany. Podczas Google I/O 2021 firma Google przypomniała użytkownikom, że Istnienie kontroli prywatnościI pomagają chronić użytkowników.

Jednak nie tylko Google interesuje się lokalizacją użytkownika.

Oferta na stronie Apple

W przeciwieństwie do Google, Apple to o wiele więcej prywatność dalej w jej myśleniu. Wraz z różnymi inicjatywami, takimi jak: Przejrzystość śledzenia aplikacjiPróbowałem też uniemożliwić śledzenie lokalizacji w aplikacjach.

Jednak iOS i iPadOS nadal zbierają informacje o miejscu pobytu użytkownika.

„Użyteczne Miejsca” to część aplikacji Mapy, która śledzi miejsca odwiedzane przez użytkownika. To śledzenie ma na celu „dostarczenie przydatnych informacji związanych z lokalizacją” w Mapach, Kalendarzu, Zdjęciach i innych podstawowych aplikacjach, w opisie funkcji Apple.

Ważne witryny są przechowywane w pliku Iphone i udostępnij go urządzeniom podłączonym do iCloudApple twierdzi, że nie widzi danych gromadzonych przez jego produkty ze względu na stosowanie szyfrowania typu end-to-end.

Może to być uspokajające dla tych, którzy martwią się, że będą śledzeni w czasie, ale nadal można to nadużywać. Na przykład ktoś, kto ma dostęp do iPhone’a i środki do jego odblokowania, prawdopodobnie otrzyma tę listę witryn.

Dlatego w niektórych przypadkach użytkownicy mogą odczuwać potrzebę usunięcia witryn lub całkowitego ich wyłączenia.

Ważne zarządzanie witryną

Możesz znaleźć ważne opcje lokalizacji w ustawieniach prywatności na swoim iPhonie.

Możesz znaleźć ważne opcje lokalizacji w ustawieniach prywatności na swoim iPhonie.

Dostęp do ważnych witryn ma takie same instrukcje dla iOS i iPada. Dostęp do menu pokaże również informacje wybrane przez urządzenie, umożliwiając w razie potrzeby przejrzenie i usunięcie tego, co tam jest.

Jak włączyć i wyłączyć ważne śledzenie lokalizacji na iPhonie lub iPadzie.

  • otwarty Ustawienia.
  • uchwyt Prywatność.
  • uchwyt Usługi witryny.
  • uchwyt Usługi systemowe.
  • uchwyt Ważne strony.
  • Po uwierzytelnieniu dotknij przełącznik W pobliżu ważnych witryn.

Możesz wyczyścić witryny zapisane na tej samej liście. Pamiętaj, że wszelkie wprowadzone zmiany będą miały zastosowanie do wszystkich innych urządzeń podłączonych do tego samego konta iCloud.

Możliwe jest wyczyszczenie wszystkich ważnych danych o lokalizacji, ale może to mieć wpływ na inne aplikacje Apple.

Możliwe jest wyczyszczenie wszystkich ważnych danych o lokalizacji, ale może to mieć wpływ na inne aplikacje Apple.

Jak usunąć ważne dane o lokalizacji na iPhonie i iPadzie