Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Recenzja Stuffcool Centurion: Najlepsze rozwiązanie do ładowania 100 W w Indiach — z jednym zastrzeżeniem

Źródło: Harish Jonnalagadda / Android Central

Jest przyzwoity wybór, jeśli szukasz Najlepsze ładowarki USB-C o mocy 100 WJednak większość z tych opcji jest skierowana na rynek amerykański i nie jest dostępna w Indiach. Nieliczne ładowarki sprzedawane w kraju to albo bardzo drogie, albo zawodne marki.

Istnieją jednak marki takie jak Stuffcool i AMX, które oferują rozwiązania cargo zaprojektowane dla Indii, a na szczególną uwagę zasługują najnowsze oferty Stuffcool. Centurion to ładowarka USB PD o mocy 100 W, która ma dwa porty USB-C i dwa porty USB-A i współpracuje z różnymi standardami szybkiego ładowania oprócz PD, w tym Adaptive Fast Charging firmy Samsung, OPPO VOOC i OnePlus’ Warp Charge.

Jeśli więc szukasz ujednoliconego rozwiązania do ładowania laptopa, telefonu i wszelkich akcesoriów, Centurion może być idealnym wyborem.


Centurion Rzeczycool

Centurion Rzeczycool

minimum: Centurion to dobra opcja, jeśli potrzebujesz ładowarki, która może być używana z czterema urządzeniami jednocześnie. Do 100 W PD dla laptopów i współpracuje z większością standardów szybkiego ładowania opartych na telefonach. Nie można go jednak używać z Warp Charge 65 lub VOOC 2.0, ale jeśli nie zależy Ci na tym konkretnym pominięciu, jest to świetne rozwiązanie do ładowania Twoich urządzeń.

Dobry

 • Szybkie ładowanie USB PD 100 W
 • Dobry do ładowania wielu urządzeń jednocześnie
 • Nie zajmuje dużo miejsca
 • Działa z różnymi standardami ładowania

zły

 • Nie działa z Warp Charge 65
 • Większość standardów ładowania telefonów jest ograniczona do 30W

Rzeczy fajne Centurion: Cena i dostępność

Recenzja Stuffcool Centurion

Źródło: Harish Jonnalagadda / Android Central

Centurion zadebiutował w sierpniu 2021 roku i jest teraz dostępny w Amazon India za 6999 rupii. Ładowarka sprzedawana jest w jednej konfiguracji z dwoma portami USB-C i dwoma portami USB-A i jest już w sprzedaży na stronie Stuffcool.

Rzeczy fajne Centurion: to, co lubię

Recenzja Stuffcool Centurion

Źródło: Harish Jonnalagadda / Android Central

Centurion ma prostą, białą konstrukcję z logo Stuffcool i kwadratowym profilem, a jak na czteroportową ładowarkę, nie zajmuje dużo miejsca. Nie jest to ładowarka GaN i jest przeznaczona do użytku biurowego, ale konstrukcja sprawia, że ​​jest przenośna, zwłaszcza jeśli jesteś w podróży i potrzebujesz standardowej ładowarki do laptopa, telefonu, smartwatcha i innych akcesoriów.

Dzięki przenośnej konstrukcji Centurion nie zajmuje dużo miejsca na biurku.

Ładowarka ma wymiary 100 x 114 x 20 mm i waży 235 gramów, a na spodzie znajdują się cztery nóżki, które zapewniają, że spoczywa na powierzchni. Z przodu znajduje się dioda LED, a każdy port jest wyraźnie oznaczony: porty USB-C są oznaczone jako C1 i C2, a porty USB-A są oznaczone jako A1 i A2. Panel przedni podlega zarysowaniom. Zepsułem go kilka razy podczas podłączania kabli.

READ  OnePlus zaktualizował te telefony do Androida 11

Dwa porty USB-C zapewniają zasilanie i PPS dla telefonów, tabletów i laptopów, podczas gdy port USB-A obsługuje telefony. Porty USB-A współpracują ze standardem Qualcomm Quick Charge 3.0, a także adaptacyjnym szybkim ładowaniem Samsung, OPPO VOOC, OnePlus’ Warp Charge i Motorola Turbo Charge.

Recenzja Stuffcool Centurion

Źródło: Harish Jonnalagadda / Android Central

Jeśli chcesz naładować laptopa lub tablet, będziesz polegać na portach USB-C, które wykonują ciężkie podnoszenie w tym obszarze. Testowałem Centuriona z najnowszym Mi Notebook Ultra od Xiaomi i nie miałem żadnych problemów; Notebook działa na 65W PD, a ładowarka była w stanie konsekwentnie dostarczać tę moc.

Zanim przyjrzymy się, jak Centurion podtrzymuje telefony, przyjrzyjmy się ich profilom mocy:

 • USB-C (maks. 100W): 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/5A
 • USB-A (maks. 30W): 5V/3A, 9V/3A, 12V/2,5A

Testowałem Centuriona z Najlepsze telefony z AndroidemTwój przebieg będzie się różnić w zależności od producenta. Samsung Galaxy Note 10+ Dochodzi do 45W z PD, a ładowarka działa z tym konkretnym standardem przez USB-C bez żadnych problemów. najnowszy Galaktyka S21 Seria zwiększa się do 25 W, co również nie stanowi problemu dla Centuriona (przez USB-A).

To samo dotyczy telefonów Xiaomi. ten środa 11 Korzystając ze standardu PD 3.0 i mocy do 55 W, Centurion był w stanie konsekwentnie dostarczać do 50 W, ponieważ telefon wypuścił etykietę Mi Turbo Charge, aby wskazać, że Centurion pracuje z protokołem ładowania. ten Redmi Note 10 Pro MaxZ drugiej strony sięga 33W i choć tutaj nie było to możliwe, port USB-A 12V/2,5A pozwala na ładowanie urządzenia nawet do 25W.

W przypadku telefonów OnePlus będziesz ograniczony do Warp Charge 30 i będziesz musiał korzystać z portów USB-A. Podłączanie urządzeń przez USB-C powróci do ładowania 10 W, ale po przełączeniu na USB-A uzyskasz ładowanie do 30 W. Ponieważ OnePlus, OPPO i Realme używają podobnej technologii szybkiego ładowania, nie będziesz w stanie przekroczyć 30 W dla żadnego z tych urządzeń.

READ  Gra deskorolkowa OlliOlli World jest jak Pora na przygodę

Jeśli chcesz naładować laptopa o mocy 90 W, najlepszym rozwiązaniem jest użycie dowolnego portu USB-C i upewnienie się, że nic innego nie jest podłączone. Moc ładowania 100 W jest dystrybuowana do czterech portów, gdy są używane jednocześnie, więc jeśli masz więcej niż dwa urządzenia podłączone do dwóch portów USB-C, ładowarka przełączy się na 65 W + 30 W. Oto jak wygląda zarządzanie energią w oparciu o liczbę aktywnych gniazdek:

 • C1 (USB-C) + C2 (USB-C) = 65W + 30W
 • C1 (USB-C) + A1 (USB-A) = 65W + 30W
 • C1 (USB-C) + A2 (USB-A) = 65W + 30W
 • C2 (USB-C) + A1 (USB-A) = 65W + 30W
 • C2 (USB-C) + A2 (USB-A) = 65W + 30W
 • A1 (USB-A) + A2 (USB-A) = 5V/3A (maks. 15W)
 • C1 (USB-C) + C2 (USB-C) + A1 (USB-A) = 45W + 30W + 18W
 • C1 (USB-C) + C2 (USB-C) + A2 (USB-A) = 45W + 30W + 18W
 • C1 (USB-C) + (A1 + A2) (USB-A) = 65 W + (15 W)
 • C2 (USB-C) + (A1 + A2) (USB-A) = 65 W + (15 W)
 • C1 (USB-C) + C2 (USB-C) + (A1 + A2) (USB-A) = 45 W + 30 W + (15 W)

Jeśli więc użyjesz wszystkich czterech portów jednocześnie, uzyskasz moc 45 W i 30 W z dwóch portów USB-C, z mocą 15 W dla dwóch portów USB-A. Biorąc pod uwagę, że porty USB-A obsługują protokoły ładowania telefonu, nie jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz jednocześnie ładować telefon i laptopa; Maksymalna moc dostępna dla twojego telefonu w tym przypadku wyniesie 15 W, ale jeśli ładujesz przez noc, staje się to kwestią sporną.

Rzeczy fajne Centurion: Co musi być zrobione?

Recenzja Stuffcool Centurion

Źródło: Harish Jonnalagadda / Android Central

Największym problemem z Centurionem jest to, że nie działa z Warp Charge 65. Zamiast tego ładowarka jest ograniczona do Warp Charge 30, więc jeśli masz starszy telefon OnePlus lub Nord pierwszej generacji i nie zależy Ci na ładowaniu 65 W Centurion to całkiem przyzwoita opcja.

Ale jeśli używasz pliku OnePlus 9 lub 9 ProI Północ 2, lub 8T, nie będziesz w stanie odblokować pełnych prędkości ładowania za pomocą tej ładowarki. To samo dotyczy OPPO VOOC 2.0, więc jeśli używasz Renault 6 Pro Lub jakiekolwiek urządzenia w portfelu Realme, nie będziesz mógł korzystać z tej ładowarki i uzyskać ładowania 65 W.

READ  Metroid: Szum grozy rośnie, a Sonic dał świetny koncert | GB postanawia 202

Rzeczy fajne Centurion: Konkurs

Recenzja Stuffcool Centurion

Źródło: Harish Jonnalagadda / Android Central

Jak powiedziałem wcześniej, nie znajdziesz wielu alternatyw, jeśli chcesz 4-portową ładowarkę z ładowaniem PD 100W. Istnieje kilka opcji, takich jak AMX XP60, który zapewnia trzy porty USB-A i jeden port USB-C o mocy do 45 W, a sprzedaż detaliczna za 2045 USD, to przyzwoity wybór, jeśli chcesz mieć ładowarkę w przystępnej cenie do telefonu i innych akcesoriów .

Jeśli potrzebujesz rozwiązania opartego na GaN, ładowarka iEDS o wartości 3999 euro ma dwa porty USB-C wraz z jednym portem USB-A i zapewnia do 65 W mocy PD. W zestawie znajduje się również kabel USB-C na USB-C, który obsługuje do 100 W mocy.

Rzeczy fajne Centurion: Czy powinieneś to kupić?

Recenzja Stuffcool Centurion

Źródło: Harish Jonnalagadda / Android Central

Powinieneś to kupić, jeśli…

 • Potrzebujesz jednej ładowarki, która może być używana z czterema urządzeniami jednocześnie
 • Potrzebujesz kunsztu PD i niestandardowych standardów wysyłki
 • Chcesz szybkiego ładowania do 100 W

Nie powinieneś tego kupować, jeśli…

 • Jeśli używasz najnowszego telefonu OnePlus

Ogólnie rzecz biorąc, podoba mi się to, co Stuffcool ma do zaoferowania w firmie Centurion. Ładowarka sprawia, że ​​ładowanie do czterech urządzeń jednocześnie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, a fakt, że ma moc do 100 W przez USB PD, czyni ją doskonałym wyborem do ładowania najnowszych laptopów i tabletów.

4
od 5


Jednak ładowarka nie działa dobrze z urządzeniami OPPO i OnePlus, ponieważ nie będziesz w stanie odblokować pełnych prędkości 65 W. Jeśli nie jest to brane pod uwagę, Centurion powinien być domyślnym rozwiązaniem, jeśli chcesz mieć rozwiązanie do ładowania PD o mocy 100 W w Indiach.


Centurion Rzeczycool

Centurion Rzeczycool

minimum: Centurion to dobra opcja, jeśli potrzebujesz ładowarki, która może być używana z czterema urządzeniami jednocześnie. Do 100 W PD dla laptopów i współpracuje z większością standardów szybkiego ładowania opartych na telefonach. Nie można go jednak używać z Warp Charge 65 lub VOOC 2.0, ale jeśli nie zależy Ci na tym konkretnym pominięciu, jest to świetne rozwiązanie do ładowania Twoich urządzeń.

Możemy zarabiać prowizję od zakupów za pomocą naszych linków. Ucz się więcej.