Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak unikać małych psów hodowlanych przy wyborze szczeniaka?

Opowieść 21 „Szpudel” (Krzyż Spaniela) Psy usunięte z domniemanego młyna dla szczeniąt przez Christchurch SPCA W tym miesiącu zrobiłem alarmującą lekturę.

Biorąc pod uwagę liczbę szczeniąt wystawionych na aukcjach internetowych i przewidywane ceny za nie – często nawet 4000 dolarów za szczeniaka – jasne jest, że ludzie zapłacą tysiące za rodzaj psa, którego chcą. Mamy też Za mało przepisów dotyczących trzymania zwierząt towarzyszących tutaj.

Te dwie rzeczy razem oznaczają, że prawie na pewno będzie gdzieś toczyć się chciwa i pozbawiona skrupułów hodowla.

Jeśli chcesz zdrowego szczeniaka i psa, który wyrośnie na zdrowego, zaokrąglonego psa, ale nie chcesz być uratowany, najlepiej unikać szczeniąt. Sposobem na to jest przeprowadzenie badań.

Czytaj więcej:
* Hodowca sprzedaje szczenięta zarażone roztoczami, biegunką i gnijącymi zębami, mówią kupujący
* Szczenięta dochodzą do 6000$, czas oczekiwania do dwóch lat
* „Bestia Frankensteina”: Dlaczego twórca Labradoodle żałuje wychowywania psów
* Hodowcy motywowani finansowo, problemy zdrowotne – bądź ostrożny przy zakupie w trendach rasowych

„Chcesz szczeniaka, który widział wiele różnych rzeczy od urodzenia” – mówi Rhea Hurley, weterynarz.

„Oznacza to, że chcesz, aby znajdowały się w pobliżu odkurzaczy lub garnków i patelni, które utknęły w kuchni podczas gotowania lub gdy telewizor jest włączony. tych doświadczeń”.

Jedno ze szczeniąt zostało w sierpniu wywiezione z domu w Christchurch w złym stanie.

dostarczony

Jedno ze szczeniąt zostało w sierpniu wywiezione z domu w Christchurch w złym stanie.

Nawet trawa i niebo mogą onieśmielać szczeniaka, który urodził się i wychował w klatce, a nigdy w domu lub na zewnątrz. Może to prowadzić do problemów emocjonalnych i nastroju, które mogą być poważne, gdy pies się starzeje.

„Chcesz zobaczyć, gdzie są szczenięta i chcesz zobaczyć swoją mamę, aby upewnić się, że mama jest szczęśliwa i komfortowa”.

Trener psów Sonya Calvert z Pet Pro Trainer mówi, że można bezpiecznie kupować na platformach internetowych, takich jak Trade Me, ale musisz zbadać hodowcę i rodzaj kupowanego psa. „Zawsze spotykam hodowcę, nigdy nie wysyłałem szczeniaka w zasięgu wzroku”.

Trade Me zawiera notatki na aukcjach, jeśli sprzedawca nie wskazuje, że to zwierzę jest z nimi kompatybilne Commerce Lee Animal Welfare Act. „

Szczenięta wychowywane w takich klatkach rzadko są noszone lub bawione, a które nie doświadczają wielu różnych bodźców, mogą mieć problemy z temperamentem lub być nieśmiałe.

dostarczony

Szczenięta wychowywane w takich klatkach rzadko są noszone lub bawione, a które nie doświadczają wielu różnych bodźców, mogą mieć problemy z temperamentem lub być nieśmiałe.

Kiedy w przeszłości kupowała przez Internet, nadal wiedziała, że ​​hodowca jest zarejestrowany Psy nowozelandzkie, który ma ścisły kodeks postępowania dla zarejestrowanych hodowców. Znała również inne osoby, które wcześniej miały hodowców dzieci, więc mogła uzyskać referencje.

„Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz wiedzieć, co pokaże twój szczeniak, że naprawdę chcesz poznać oboje rodziców. W przypadku niektórych hodowców będziesz miał też wspaniałą matkę lub wspaniałego tatę, więc naprawdę możesz uzyskać wyobrażenie o tym, jakie będą te dojrzałe psy.”

Jeśli są dobrymi hodowcami, „zadadzą ci więcej pytań niż ty im zadasz” i zastrzegają sobie prawo do niesprzedania ci jednego ze swoich psów, jeśli uznają, że nie pasujesz.

Renomowani hodowcy zadbają o to, aby ich psy były socjalizowane i wystawione na wszelkiego rodzaju próby, dobrze przystosowane i gotowe do zamieszkania w domu.

ODCHYLANIE / DOSTARCZONE

Renomowani hodowcy zadbają o to, aby ich psy były socjalizowane i wystawione na wszelkiego rodzaju próby, dobrze przystosowane i gotowe do zamieszkania w domu.

Odpowiedzialny hodowca zadba również o to, aby szczeniak był regenerowany przez całe życie psa. „Powinni szukać partnera dla swojego szczeniaka, a nie kupca dla swojego szczeniaka, dlatego adoptują go w domu, z którego raczej nie wrócą.

„Wyhodują tylko tyle psów, o których wiedzą, że mogą sobie poradzić w danym momencie”.

Najlepszym sposobem na zaprzestanie wychowywania szczeniąt jest odcięcie podaży pieniędzy poprzez niekupowanie – nawet jeśli może to być bolesne lub trudne.

„Kiedy już tam dotrzesz i trzymasz szczeniaka w ramionach, większość ludzi zabierze go do domu, nawet jeśli opadnie mu głowa. Nie osądzaj tych ludzi, ponieważ myślę, że zrobiłbym dokładnie to samo „, mówi Calvert.

„Ale przede wszystkim staram się nie wchodzić w tę sytuację, ponieważ wcześniej zadałem wystarczająco dużo pytań, aby mieć dobry pomysł, że ci faceci są odpowiedzialni”.

Huntaways to odrębna rasa kiwi, ale są to psy pracujące i potrafią szczekać.

Peter Meacham / Rzeczy

Huntaways to odrębna rasa kiwi, ale są to psy pracujące i potrafią szczekać.

Kolejnym aspektem, na który musisz zwrócić uwagę, jest rasa, którą jesteś zainteresowany.

„Mamy wiele ras nowozelandzkich, które są hodowane do wykonywania pracy” – mówi Hurley.

„Wszyscy kochamy Huntaways, to słynny pies nowozelandzki, ale szczekają. Jeśli mieszkasz na terenie zabudowanym i masz sąsiadów, możesz mieć kłopoty, jeśli jesteś w pracy, a pies szczeka na kota sąsiada na płocie.”

Psy to duże zobowiązanie. Niektóre mogą żyć 16 lat lub dłużej, w zależności od rasy. Karmienie, rejestracja i opieka nad nim kosztuje dużo pieniędzy i może być bardzo drogie, jeśli ma jakiekolwiek problemy zdrowotne. Niektóre rasy wymagają spacerów dwa razy dziennie, wszystkie wymagają socjalizacji i wzbogacenia środowiska.

Dobrzy hodowcy będą chcieli zadać Ci więcej pytań, niż Ty chcesz, aby zadawali - są tak bardzo zainwestowani w swoje młode.

ODCHYLANIE / DOSTARCZONE

Dobrzy hodowcy będą chcieli zadać Ci więcej pytań, niż Ty chcesz, aby zadawali – są tak bardzo zainwestowani w swoje młode.

Znajomość rasy pomoże ci zadać hodowcy właściwe pytania dotyczące rodzaju testów, które wykonują, aby upewnić się, że psy nie są hodowane z wrodzonymi problemami.

„Możesz przejść do Internetu i zobaczyć wymagania wstępne dla każdej rasy” – mówi Calvert. „Potem możesz iść prosto do hodowcy i powiedzieć: „Hej, co testujesz?” „.

„Nie płacę za rasę. Chcę tylko dobrego hodowcy, który odrabia pracę domową i opiekuje się tymi szczeniętami i daje mi dobrego psa. Tego właśnie szukam w odpowiedzialnym hodowcy.”

Pies to duże zobowiązanie, wiedz w co się pakujesz - hodowca będzie chciał wiedzieć, co robisz.

ODCHYLANIE / DOSTARCZONE

Pies to duże zobowiązanie, wiedz w co się pakujesz – hodowca będzie chciał wiedzieć, co robisz.

Trade Me ma listę kontrolną dla kupujących, którzy szukają ofert zwierząt na stronie:

1. Czy możesz opiekować się zwierzakiem przez całe jego życie?

2. Czy możesz kupić zwierzaka?

3. Czy wiesz, jak dbać o zwierzaka?

4. Czy masz czas na opiekę nad zwierzakiem?

5. Czy Twój dom jest odpowiedni dla zwierzaka?

6. Czy zwierzak pasuje do Twojego stylu życia?

7. Czy kupowane zwierzę jest zdrowe?

READ  Covid-19: Premier Australii Scott Morrison przeprasza za powolne wprowadzanie szczepionek, ponieważ NSW odnotowuje 124 nowe przypadki