Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rzeki deszczu w śnieg „okrutny zrządzenie losu” na szczycie południowego boiska narciarskiego

Czterodniowy potop przez Te Taoye zamknął tęczowy teren narciarski w Saint Arno, ale kierownik górski Thomas Harry powiedział, że

dostarczony

Czterodniowy potop przez Te Taweehu zamknął tęczowy teren narciarski w St. Arno, ale menedżer górski Thomas Harry powiedział, że „nie poddawaj się bez walki”, próbując ratować sezon za pomocą pistoletów śnieżnych.

Z metrami świeżego śniegu w czerwcu i wczesnym startem butów, Sezon 2022 już na ulotce Na szczycie tęczowego terenu narciarskiego na południu.

Potem padało i padało i padało.

„Wydawało mi się, że stało się to osobiste, ponieważ trwało to tak długo”, powiedział Thomas Harry, menedżer Rainbow Mountain.

„aż do [last] W piątek mieliśmy ulewę, ale śnieg się utrzymywał, a potem w piątek po prostu się zawalił.

Czytaj więcej:
* Rozpoczyna się tęczowy sezon narciarski
* Tęczowe lodowisko otwiera się wcześnie po sześciu dniach „wyjątkowego” śniegu
* Instruktorzy z zewnątrz dodają świetnej atmosfery na stokach Rainbow Ski Area

„Niektóre rzeki odcięły obszar bazowy i gdy tylko rzeka płynie przez śnieg, zabiera wszystko.

– Straciliśmy mnóstwo śniegu, co stawia nas w sytuacji, w której nie możemy w tej chwili bezpiecznie działać – powiedział Harry.

Umyty odcinek SH6 od Nelson do Ray Valley, zdjęcie zrobione 19 sierpnia 2022 r.

waka kutai / w zestawie

Umyty odcinek SH6 od Nelson do Ray Valley, zdjęcie zrobione 19 sierpnia 2022 r.

Szczyt Południowy był świadkiem jednego z najgorszych wydarzeń pogodowych w zeszłym tygodniu i do weekendu. The Dwie z głównych autostrad, międzystanowa 6 i 63, między Blenheim a Nelson, zostały poważnie uszkodzoneBędzie zamknięty przynajmniej do przyszłego tygodnia.

Rainbow Ski Area znajduje się obok alpejskiej wioski St Arnaud, mniej więcej w połowie drogi między dwoma ośrodkami. Można się do niego dostać od Nelsona, ale nie od Blenheim. Skifield Valley Road nie doświadczyła większych poślizgów, ale w niektórych miejscach została uszkodzona.

Harry powiedział, że ich armatki śnieżne są gotowe, kiedy temperatura wzrosła.

„Potrzebujemy dużego systemu wysokiego ciśnienia lub odrobiny przepływu powietrza na południe, a to zapewni nam przyjemne, chłodne temperatury, aby stworzyć śnieg”.

Rainbow Ski Area ma lekkie otwarcie 24 czerwca, pierwsze oficjalne święto Maareki w Nowej Zelandii.

dostarczony / dostarczony

Rainbow Ski Area ma lekkie otwarcie 24 czerwca, pierwsze oficjalne święto Maareki w Nowej Zelandii.

Ośrodek zmodernizował swoją flotę naśnieżania do 13 armat, dodając w tym roku pięć nowych.

„Mam nadzieję, że w ciągu trzech do czterech nocy przy dobrej pogodzie będziemy mogli złożyć z powrotem dobry produkt i zaprosić wszystkie szkoły i społeczności tutaj”.

Boisko narciarskie St Arnaud o wysokości 1760 metrów zostało otwarte dwa tygodnie temu w tym roku po sześciu dniach „niezwykłego” śniegu w czerwcu.

Rzeczy podróżowały po zalanym obszarze Marlborough, aby zbadać zakres zniszczeń po niszczycielskiej burzy z zeszłego tygodnia.

Wczesny start wydawał się błogosławieństwem po latach zamieszania i braku turystów z zagranicy z powodu Covid.

W tym roku ośrodek zatrudniał 35 pracowników, 12 z zagranicy, w tym siedmiu instruktorów narciarstwa z USA, Wielkiej Brytanii, Francji, RPA i Australii.

„W tej chwili personel trochę czeka.Zespół operacyjny nadal pracuje, ale reszta personelu cierpliwie czeka na wznowienie pracy.

„To okrutny zwrot losu po ostatnich dwóch latach zakłóceń, a potem mamy kolejny sezon, nawet jeśli tym razem z innych powodów.

„Prawdopodobnie moglibyśmy cofnąć się o dwa i pół tygodnia od tego, ale… wciąż mamy siedem tygodni do sezonu. Nie poddajemy się bez walki. „

READ  Powodzie w Pakistanie: Mapa i zdjęcia pokazują przed/po zakresie zniszczeń