Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak śpiący dwulatek i jego tata wygrali maraton w USA

Lucas McKinney, pchając swojego 2-letniego syna Suttona w wózku przez całą długość trasy, wygrał Buffalo Marathon.

James McCoy / Dostarczone

Lucas McKinney, pchając swojego 2-letniego syna Suttona w wózku przez całą długość trasy, wygrał Buffalo Marathon.

Niewielu dwulatków może twierdzić, że wygrało maraton, ale Sutton McKinney to zrobił – kiedy spał.

Jego ojciec, 35-letni Lucas McNini z Waterdown w Ontario, w maju biegł wzdłuż Buffalo Marathon, pchając dziecko w wózku, próbując pobić rekord świata. Tak, istnieje Światowy Rekord Guinnessa w najszybszym maratonie pchania wózka.

McKinney i jego dzieciak byli nieśmiali przez około dwie minuty, ale mimo to wygrali wyścig, przekraczając linię mety w 2:33:32, według oficjalnych przedstawicieli maratonu.

Chodzi bardziej o dzielenie się doświadczeniem z synem, powiedział McEnney.

Czytaj więcej:
* Profesor Uni kończy 5000-kilometrową wędrówkę przez Stany Zjednoczone po niebezpiecznym uderzeniu i ucieczce
* 5 km po amputacji odważy się na osobisty test wytrzymałości
* Bez bólu, bez zysku, gdy Hannah Miller pokonuje długą drogę w maratonie

„To jest coś, co pamiętamy do końca naszego życia i jest to z pewnością najbardziej dumny moment w mojej karierze” – powiedział McEnney The Washington Post w czwartek.

McKinney, długoletni biegacz, powiedział, że zanim Sutton urodził się w 2019 roku, przebiegł 20 maratonów, a potem poświęcił trochę czasu na zasmakowanie rodzicielstwa. Powiedział jednak, że na początku pandemii w 2020 roku zaczął myśleć o powrocie do niego, być może o zakupie wózka, żeby mógł zabrać ze sobą syna.

Miał nadzieję, że pomoże synowi zdrzemnąć się i da żonie trochę czasu na odpoczynek.

McKinney powiedział, że jego żona przywiozła go na wózku na prezent na Dzień Ojca „i codziennie biegałem z nim”.

„Przez dwa lata był moim głównym partnerem treningowym” – dodał. „Powiedziałbym, że był ze mną w 90 procentach jazdy”.

Na początku tego roku McAneney zadzwonił do menedżera maratonu w Buffalo w stanie Nowy Jork, aby zapytać, czy on i Sutton mogliby przyjść i spróbować pobić rekord świata na najszybszy wózek w maratonie — rekord posiadany przez Calluma Neffa, który prowadzi Scotiabank Toronto Waterfront Maraton z 4-letnią córką w 2016 roku.

READ  Scott Robertson przygotowuje się do spotkania z Ronanem O'Garą przeciwko All Blacks XV

„Chociaż był wyjątkiem od zasady zakazu modlitwy, byliśmy podekscytowani, że mogliśmy mu pomóc w jego próbie i byliśmy podekscytowani, widząc, jak skręca na metę na pierwszym miejscu z zaledwie 16 sekundami straty na drugie miejsce” – dyrektor generalny Maratonu Greg Webber powiedział w oświadczeniu.

Zdjęcia z Buffalo pokazują Marathona Suttona w kraciastych spodniach i kasku ochronnym, odpoczywającego – aw pewnym momencie drzemiącego – podczas gdy jego tata walił chodnikiem wokół Buffalo. McKinney powiedział, że Sutton spędził większość wyścigu na czacie i wskazywaniu radiowozów, wozów strażackich i pojazdów budowlanych.

„Gdyby zobaczył koparkę, krzyknąłby i powiedział: 'Hej, jest koparka! ’ I wtedy odpowiadałem: 'Och, tak. Naprawdę fajnie, kolego. Ja też go widuję” – wspominał McEnnie w wywiadzie – „Jeśli nie odpowiem, jest sfrustrowany. Więc po prostu odpowiadam na wszystko, co widzi, i/lub zwracam uwagę na rzeczy, których mógł nie widzieć”, na przykład posągi bawołów.

Mając około 15 minut do końca wyścigu, McKinney powiedział, że jego nogi zaczynają się męczyć i wiedział, że nie będzie w stanie pobić rekordu, który planował pobić. „Moja noga była w tym momencie skończona, więc chciałem tylko spróbować powstrzymać następnego biegacza i upewnić się, że nadal możemy wygrać” – powiedział.

Potem Sutton zasnął.

„Więc przekroczyliśmy taśmę, kiedy spał”, powiedział Makani ze śmiechem. Ale powiedział, że Sutton obudził się zaraz po tym, a duet wygrał i dogonił „wszystkie wiwaty, zdjęcia i podekscytowanie”.

„Był też bardzo podekscytowany, ponieważ zdobyliśmy identyczne medale” – powiedział.