Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Schwerkult potwierdza Golding w Team 18

Scott Bay (z lewej) i James Golding. Zdjęcie: Dewey Jones

Szef zespołu 18, Charlie Schwerkault, potwierdził plany swojego zespołu dotyczące włączenia Jamesa Goldinga do tegorocznego Repco Bathurst 1000.

Golding zawsze miał ochotę dołączyć do Scotta Baya w wielkim wyścigu roku, tak jak w 2021 roku, chociaż zespół nie ogłosił wcześniej 20. Holdena ZB Commodore.

ostatni rok, Zespół 18 potwierdził Michaela Caruso dwuletnią umowę.

Chociaż pary nie zostały ujawnione, spodziewano się, że Caruso ponownie będzie partnerem Marka Winterbottoma w #18 Irwin Racing.

W rozmowie z Speedcafe.com Schwerkult potwierdził miejsce Goldinga w zespole.

„James był zajęty, ja byłem zajęty, po prostu musimy nadrobić zaległości – ale nie, na pewno jest w enduro” – powiedział Schwerkult.

„Jest sympatycznym facetem, oczywiście dobrym mentorem i dobrym komiwojażerem i udowodnił w Bathurst we wszystkich swoich sesjach treningowych, że jest zdecydowanie pewną ręką.

„Wspaniale jest mieć go w zespole na pewno”.

Obecnie 26-letni były pełnoetatowy zgromadził na swoim koncie sześć Bathurst 1000 startów.

Jego pierwsze cztery pochodziły z Garry Rogers Motorsport w latach 2016-2019, zanim przeniósł się do zespołu 18.

Jego bieg w 2020 roku zrównał poprzednie najlepsze miejsce Marka Winterbottoma z ósmym, chociaż jego pierwszy mecz w Bathurst 1000 u boku Bey zakończył się po zaledwie sześciu okrążeniach z powodu problemów ze wspomaganiem.

Na początku tego roku Golding miał krótką przebieżkę z Pye na torze wyścigowym Winton Motor Raceway w ramach testów przedsezonowych.

Od tego czasu urodzony w Warragul kierowca brał udział w australijskich mistrzostwach kierowców S5000 z Garrym Rogersem Motorsport.

Golding zajął trzecie miejsce w tabeli z jedną rundą do końca na torze Hidden Valley Raceway w ramach potrójnej korony Merlina Darwina w dniach 17-19 czerwca.

Z Golding nazwanym Team 18, pozostawia sporo wolnych miejsc.

READ  Dlaczego New Zealand Cricket Club wolał Tima Southa od Toma Lathama jako kapitana testowego

PremiAir Racing jeszcze nie potwierdziło swoich planów. Chociaż Cameron Hill, Harry Jones i Tyler Everingham ostatnio skrócili okrążenia na torze wyścigowym w Queensland..

Matt Stone Racing niedawno zwrócił uwagę Speedcafe.com na plany zespołu dotyczące poszerzenia składu pilotów, aby wkrótce mógł rozpocząć testy..

podczas gdy, Michael Anderson Powinien szukać głośnego pilota, który dołączyłby do niego w Ford Mustang Dick Johnson Racing pod szyldem Anderson Motorsport.

Brad Jones Racing ma wakat u boku Jacka Smitha.